Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 354482 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +23/-5
  • DefenceTurk.com
Ynt: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #940 : 09 Ekim 2017, 10:38:57 »
"ANKA’nın 2 motorlu versiyonu için kendi imkanlarımızla çalışma başlattık. İsmi büyük ihtimalle farklı olur. Mevcut tecrübelerimizi aktarıp çok çabuk çıkarabileceğiz. TEI motoruyla (TEI PD-170) uçacak. TEI motoru bitirdi, yakın zamanda sayın Bakan’ın teşrifiyle teslim töreni olacak onun. Faydalı yük olarak çok şey takabileceğiz, büyük bir uçak olacak. Müşterinin isteğine göre lego gibi istediğini takabiliriz. Uydu kontrolü, SAR radarı takabiliriz. Diğer yandan, ANKA’nın kanadını yeniden tasarladık. Onun imalatına başlıyoruz. Bir yıl sürer diye düşünüyorum. Bugünkü ANKA’yı daha güçlü hale getiriyor."
-TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil
Kaynak: https://www.dunya.com/gundem/t-625-sivil-helikopter-haziran-2018de-ucacak-haberi-385168

Çevrimdışı Wolfman87

• Umudumun bittiği yerde nefretim güç verir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +14/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #941 : 09 Ekim 2017, 11:17:56 »
Temel kotil benim adamım yaaa çok seviyorum bu adamı  Allah kolaylık versin kendisine ve bu gibi adamların sayısını arttırsın.

Biz motor üretemiyorduk hani bu tainin gelişdirdiği dizel motor da kopyamı arkadaşlar varmı bir bilen ?? Eğer bu yüzde yüz yerli yapıldıysa diğerleride bence rahat yapılır sonucda ucak motoru bu

diğer kara deniz unsurlarından cok daha zor bir iş hem hacım hem ağırlık hemde güç dengesinin tutturmak eğer ucak motoru yapıldıysa hepsi yapılı kanımca artık ;)
Türkiye sadece Türkiye den ibaret değildir. Tüm Türk halkları ve İslam aleminin lideri ve umududur.

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +23/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #942 : 09 Ekim 2017, 11:19:56 »
Temel kotil benim adamım yaaa çok seviyorum bu adamı  Allah kolaylık versin kendisine ve bu gibi adamların sayısını arttırsın.

Biz motor üretemiyorduk hani bu tainin gelişdirdiği dizel motor da kopyamı arkadaşlar varmı bir bilen ?? Eğer bu yüzde yüz yerli yapıldıysa diğerleride bence rahat yapılır sonucda ucak motoru bu

diğer kara deniz unsurlarından cok daha zor bir iş hem hacım hem ağırlık hemde güç dengesinin tutturmak eğer ucak motoru yapıldıysa hepsi yapılı kanımca artık ;)
PD170 TEİ tarafından geliştirildi. İthal edilen ürünler bulunması zor olmayan sivil ürünler.

Çevrimdışı Wolfman87

• Umudumun bittiği yerde nefretim güç verir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +14/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #943 : 09 Ekim 2017, 11:30:31 »
O zaman kritik bir eşik daha aşılmış ülkemiz için  10 milyar doları hedefleyen bir düşünce ve ilk 10 savunma şirketi olma isdeği mükemmel bir vizyon inşallah hedeflerinin cok daha hızlı başarırlar.

Lakin sözü birazda eğitim seviyemize getirelim bu adamlar yetişmiş insan diye kırılırken devletin özellikle de eğitim kısmının biraz işe girmesi lazım nasıl bir planlama yapılacaksa yapılsın bu adam 10

bi yetişmiş adam istiyorsa devlet 50 bin yetiştirsin versin eline  artık yolun sonuna geldik  bundan sonra boşa harcadığımız her dakika savaş da binlerce cana mal olacak...
Türkiye sadece Türkiye den ibaret değildir. Tüm Türk halkları ve İslam aleminin lideri ve umududur.

Çevrimdışı asderedas

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-5
« Yanıtla #944 : 09 Ekim 2017, 15:35:01 »
Pervaneli çift motorlu bir iha ise galiba dünyada iha sınıfında bir ilk olacak...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +25/-11
« Yanıtla #945 : 09 Ekim 2017, 15:44:31 »
Pervaneli çift motorlu bir iha ise galiba dünyada iha sınıfında bir ilk olacak...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +26/-19
« Yanıtla #946 : 13 Ekim 2017, 22:46:03 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +3/-0
« Yanıtla #947 : 14 Ekim 2017, 11:44:11 »
Sanki biraz heronu andırıyor, birde faydalı yük taşıma kapasitesi, irtifası ve havada kalış süresi ne kadar ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +53/-10
« Yanıtla #948 : 14 Ekim 2017, 11:51:51 »

Evet Heron TP gibi Anka'nın evrim geçirmiş hali.
*BEKLEYENLER, KAYBEDENLERDİR!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +7/-2
« Yanıtla #949 : 14 Ekim 2017, 14:31:43 »
Görünüsü fiyakali olsaydi ....