Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 494499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #890 : 25 Haziran 2018, 17:09:21 »
İzmir ve Antalya'ya faiz ve inşaat lobisinin girmesiyle kaderleri değişti. Bir halt olmaz artik oralardan! Daha metrosunu kuramadan yap-satci hamsiler peydah oldu.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #891 : 25 Haziran 2018, 17:51:29 »
İzmir ve Antalya'ya faiz ve inşaat lobisinin girmesiyle kaderleri değişti. Bir halt olmaz artik oralardan! Daha metrosunu kuramadan yap-satci hamsiler peydah oldu.
bilemem ama benim için hayat standardı yaşam kalitesi etkenlerde önemli. Ankarada yaşamama rağmen hem Ankara ve hemde İstanbul beni çok boğuyor. Daha böyle sofistike daha insanlarin kalitesinin yüksek olduğu yerleri tercih ediyor artık insanlar. En azından iki şehre takılıp kalmayiz.nasil Tei Eskişehir'e artı değer katıyor ise bu tesislerde bulundukları şehirlerin işletmelerine değer katacaktır.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #892 : 26 Haziran 2018, 08:22:03 »
Alıntı

031 Seri numarasına sahip ANKA-S İnsansız Hava Aracı

Bilindiği üzere ANKA-S'lerde CATS tamamlanana kadar ABD üretimi Star Safire 380 HD FLIR kullanıyordu. Tedarikte sıkıntı çıkacak olacak ki bir ara görüldüğü MX-150D sistemi temin edilmiş. Şuanda CATS'li ANKA-S üretim hattında.

https://twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1011371724850462720

« Son Düzenleme: 26 Haziran 2018, 08:22:50 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #893 : 27 Haziran 2018, 08:37:01 »
Çalıştığım Mercedes kamyon fabrikasından bile temiz ve düzenli bir tesis yapmışlar.Helal olsun kutluyorum.

1984'de kurulduğundan beri böyle.
tai 2002 de böyle degildi bir cok proje durmuştu şimdi bütün holler dolu ve yeni holler acılmayı bekliyor.

Teknoloji, düzen ve temizlik konusunda böyleydi.

Tesadüfen rastladım. Geçen konuya ekleyeyim dedim. 90'lı yıllarda TAI F-16 üretim hattı...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #894 : 27 Haziran 2018, 22:57:05 »

Üretim hattından bir görsel şölen ekleyelim...

34.anka uretildi...

Yapıyorlarda alan varmı. Bak birinde 007 yazıyor öbüründe 024 yazıyor ne işi var 007 nin hala fabrikada birliğinde olması gerekmezmi.

Hakikaten 34. ANKA üretildiyse, 7. ANKA'nın üretim hattında ne işi var.
Hatta bu bir üretim hattı bile değil!
Anlaşılan bu fotoğraf sadece bir seçim propogandası!
Nisan ayında orada bulunmuştum. Resimdeki haliyle hiçbir alakası yok, cumhurbaşkanı gelecek diye dizmişler ankaları.
Sağdakiler anka s o yüzden 007 yazıyor soldakiler anka b 024 yazıyor demek ki 10 adet anka s siparişi devam ediyor. Diğerleri prototip çalışmaları ve teslim edilen anka b sayılarıyla bu hale geldi. Anka farklı bir iha akıncı farklı bir iha korkmayın ankanında üretimi bitmez akıncınında üretimi bitmez bayraktar tb2 ninde üretimi bitmez hatta vestel karayelinde üretimi bitmez hepsinin klasmanları farklı görevleri farklı daha cok farklı ihalar görecegiz abd de bir cok farklı ihalar var bizdede olacak. ucav protatipi tai ve bayraktardan görecegiz. ama önce tei nin çalışmasının bitmesini bekleyecegiz.
Rotorlu büyük ihalar görecegiz. Bunların çalışmaları devam ediyor cats devreye girdi. Görüntü işlemcisinide yerli bir firma yapıyor ambargo cats de artık sökmez sogutucusuda yerli bu arada fakat daha alt kompanent de gitmemiz gereken çok yol var.

Görebildiğim kadarıyla 007 numaralı olan Anka-S Değil! Belirttiğin şekilde değil karışık bir düzende bulunuyorlar.

Yani çok önemli mi bilmem ama resimdeki 007 bir Anka-s, belirli bir düzenin olmayışı üretim planındaki yapım sırasından olduğu için doğru, mesela sağda en yakındaki de Anka-s 006 kadraja sığmamış. (Ton farkından da anlayabilirsiniz) Propaganda falan değil yani=) keza fotoğraf epey eski, biliyorum. ;)
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2018, 23:00:46 Gönderen: TCG Dumlupınar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #895 : 27 Haziran 2018, 23:16:30 »
O zaman yanlış biliyorsun!
Resimde  en sağda bize en yakın olan bir Anka-s, ancak onun arkasındaki 007 ise kesinlikle bir Anka-b.
Anka-S'i kambur kafasından tanıyabilirsiniz. Anka-B'nin de burnun iki yakında üçgen şeklinde delikler var. Aşağıdaki resimde ve yukarıdaki 007 numaralıda olduğu gibi.

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
Ynt: CH-47 CHINOOK
« Yanıtla #896 : 02 Temmuz 2018, 23:15:11 »
Dikkatimi çekti, ANKA-S projesinin bedeli 1 sistem için 285 milyon, tek uçak için 28.5$ denk geliyor. Şimdi bu helikopter 1 İHA'dan daha mı ucuz'a denk geliyor?

Veya varsa bir sebebi, bizim ürün niye bu kadar pahalı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #897 : 16 Ağustos 2018, 16:43:43 »
Türkiye, Endonezya'daki insansız hava aracı (İHA) ihalesinde kısa listeye kalan 4 ülkeden biri oldu.  Türkiye ile birlikte, Çin, Fransa ve İsrail'in yer alacağı Endonezya'daki İHA ihalesinin 24 Ağustos'ta yapılması planlanıyor.

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #898 : 16 Ağustos 2018, 23:55:53 »
Çinin listeye kalması bile saçma, Endonezya çin'in işgal etmeye çalıştığı denizleri denetlemek için Çin iha sistemi aldı! haberi şimdiden bana komik geliyor. Kudüs falan diye gösteriler düzenlenirken en çok katılımın gösterildiği Endonezya'nın İsrail ihası alması da saçma.

En pahalı teklifi yine bizim yapacağımıza göre, ilginç bir ihale olacaktır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #899 : 17 Ağustos 2018, 00:47:13 »
Kimin kazanacağını bilemem. Teknik doküman, fiyat teklifi vs gormek gerek. Ama Çin alirsa ihaleyi, abd evine döndü demektir. Bizde de bir sonraki iktidar Perinçek ciler olur 😁
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''