Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 494540 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Ynt: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #850 : 19 Nisan 2018, 14:22:34 »
Haberlerde hep ihalarda cats kullanıldığından bahsediliyor ancak cats i ne tb2 de ne de anka da gören yok?2016 da bitecekti 2018 e geldik galiba aselsan'da mke ye benzemeye basladi.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #851 : 03 Mayıs 2018, 11:01:38 »
Aselsan Cats ile ilgili bimer e şikayet göndermiştim neden ihalarda kullanılmıyor diye SSM den gelen cevabı paylaşıyorum:

"Savunma Sanayii Müsteşarlığı olarak İHA ve SİHA’larımız da dahil olmak üzere tedarik ettiğimiz tüm sistemlerimizde yerli ürünlerin kullanılması için gerekli tedbirleri almış ve almaktayız. CATS kameraların nihai uçuş testleri devam etmekte olup, bu kameralar en kısa sürede kullanıma alınacaktır.

Gösterdiğiniz ilgi ve hassasiyete teşekkür ederiz."

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #852 : 03 Mayıs 2018, 18:30:39 »
Aselsan Cats ile ilgili bimer e şikayet göndermiştim neden ihalarda kullanılmıyor diye SSM den gelen cevabı paylaşıyorum:

"Savunma Sanayii Müsteşarlığı olarak İHA ve SİHA’larımız da dahil olmak üzere tedarik ettiğimiz tüm sistemlerimizde yerli ürünlerin kullanılması için gerekli tedbirleri almış ve almaktayız. CATS kameraların nihai uçuş testleri devam etmekte olup, bu kameralar en kısa sürede kullanıma alınacaktır.

Gösterdiğiniz ilgi ve hassasiyete teşekkür ederiz."
ilgi göstermeleri çok güzel
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #853 : 09 Mayıs 2018, 23:51:37 »
Arkadaşlar Twitter da takip ettiğim sayfalardan @SavunmaSanayiST bu bilgiyi paylaşmış Twitter hesabı olmayanlar için kopyalıyorum.

"Eurasia AirShow esnasında ASELSAN mühendisi, Keşif ve Hedefleme sistemi CATS'in sorunlarının tamamına yakınının giderildiği, en geç 2019'da kullanıma hazır olacağını belirtti."

Sorunlar olduğunun kabulü ve neden bugüne kadar Cats göremediğimiz sorusunun cevabını almış olduk
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 23:56:20 Gönderen: sephiroturk »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #854 : 09 Mayıs 2018, 23:55:17 »
Ben de alt tedarikçilerin örtülü ambargo uyguladiği için proje bitti diye duydum. Mesela termal kameranin lensi Hollanda maliymiş. (Lens tam doğru kelime olmayabilir. Düzeltilsin)
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #855 : 10 Mayıs 2018, 00:08:31 »
Bilemiyorum usta, ama başka bilgilerde var, yine Twitter de takip edilen Turan Oğuz  İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü ( SAVTEK ) bünyesinde 7-8 mayıs tarihlerinde düzenlenen etkinlikte sunulan projeksyonları fotoğraflayıp özellikle Anka ve mühimmatları ile ilgili bilgileri sayfasında paylaşmış bekledim başka arkadaşlar paylaşır diye ama çıkmayınca söyleyeyim dedim, bulunduğumuz noktayı görmek açısından güzel bilgiler var

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #856 : 10 Mayıs 2018, 00:12:31 »
Jet motorlu bir Anka versiyonu görebilirmiyiz acaba?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #857 : 10 Mayıs 2018, 01:47:49 »
Bilemiyorum usta, ama başka bilgilerde var, yine Twitter de takip edilen Turan Oğuz  İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü ( SAVTEK ) bünyesinde 7-8 mayıs tarihlerinde düzenlenen etkinlikte sunulan projeksyonları fotoğraflayıp özellikle Anka ve mühimmatları ile ilgili bilgileri sayfasında paylaşmış bekledim başka arkadaşlar paylaşır diye ama çıkmayınca söyleyeyim dedim, bulunduğumuz noktayı görmek açısından güzel bilgiler var
2016 nerde 2019 nerde tam bir fiyasko envantere 40 tane iha girdi hiçbirine yetişmedi cats.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #858 : 14 Mayıs 2018, 11:46:24 »
Turan Oğuz'un Twitter sayfasından...

« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2018, 11:49:17 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TAI, yeni insansız hava aracı ANKA-S'i tanıttı
« Yanıtla #859 : 01 Haziran 2018, 09:08:47 »
TAI, yeni insansız hava aracı ANKA-S'i tanıttı

! No longer available

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), uydudan kontrol edilebilecek, tamamen otonom özelliklere sahip yeni hava aracı ANKA-S'i tanıtıcı bir video yayınladı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), uydudan kontrol kabiliyeti gibi pek çok kayda değer özelliğe sahip olarak geliştirdiği ANKA-S için yeni bir tanıtım videosunu yayınladı.

Geçtiğimiz aylarda kabul testleri başarıyla tamamlanan ve THK’ya teslim edilen ANKA-S, 30.000 feet irtifaya kadar yükselebiliyor.

ANKA-S, her türlü hava koşullarında kesintisiz bir şekilde 18 saat boyunca çalışabiliyor. Ayrıca görüntüleme sistemi olarak da ASELSAN tarafından üretilmiş yüksek çözünürlüklü FLIR (Forward Looking InfraRED) sistemi kullanıyor.

ANKA-S, 3 kişi ile 45 dakikada göreve hazır hale getirilebiliyor. Bağlantı kaybı durumunda tanımlı meydanlara otonom iniş yapabilme gibi otonom özelliklere sahip olan ANKA-S, sahip olduğu sistem sayesinde 6 km uzaktan insan teşhisi yapabiliyor. 17.5 metre kanat açıklığına ve 200 kilogram faydalı yük taşıma kapasitesine sahip olan ANKA-S, taşıdığı telsiz rölesi ile farklı alanlarda görev yapmakta olan kara birliklerinin birbirleri ile iletişimine de destek sağlıyor.

http://www.milliyet.com.tr/tai-yeni-insansiz-hava-araci-teknoloji-galeri-haber-2678657/?Page=8
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com