Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 494649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #510 : 02 Mayıs 2013, 22:16:27 »
Kan parasindan kastiniz nedir kara para mi ?

Evet Kara Para kast ediyorum. Bakin Su Haberi bir Okuyun.

http://haber.gazetevatan.com/124-milyar-dolarlik-gizemli-para-nereden-geldi/430662/2/ekonomi

Türkiyeye Dis Ticaret Acigini Örtbaz etmek icin gizli bir Güc Kaynagi belli olmayan 12,4 Milyar Dollar kara para sokmus. Bizim Hükümet ve Bürokratlar bu Parayi KABUL ETMISLER.

Su an biz Kan Parasi ve Haram yiyoruz. Onun karsiliginda Komsu Ülkemizdeki Insanlara Emperyalistlerin Zulüm cektirmelerine Göz yumuyoruz. Bundan dolayi Kan Parasi olarak adlandirmayi yerinde buluyorum.

Yandas Medya bunlarin hicbirini Halka anlatmadi. Insanimiz saniyorki Ekonomi büyüyor, Halbuki Ortadoguda BOP PLani insa edilene kadar Gözümüzü boyuyorlar. Ama yarin Sira bizede gelecek ve Öcalani üstümüze salicaklar. Kendi Sonumuzu kendi elimizle Hazirladik. Akpartiye güvendik..
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2013, 22:17:47 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #511 : 02 Mayıs 2013, 22:44:06 »
Yani kuresel baronlarin kara parasini burada akliyoruz onlarda bize para veya dusuk faizli kredi mi veriyorlar

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #512 : 04 Mayıs 2013, 13:20:39 »
Yani kuresel baronlarin kara parasini burada akliyoruz onlarda bize para veya dusuk faizli kredi mi veriyorlar
:)

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #513 : 06 Mayıs 2013, 18:04:43 »
hangi para haram hangisi helal dersen
ben faiz kökten haram derim o yüzden biz haram yiyoruz deme biz bu ülkede bankalar kurulduğundan beri haram yiyoruz

Faiz yiyenler (kabirlerinden), ancak şeytanın dokunup çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların; alış-veriş de faiz gibidir, demeleri yüzündendir. Hâlbuki Allah, alış-verişi helâl, faizi ise haram kılmıştır. Bundan böyle, kime Rabbi’nden bir öğüt gelir de yaptığından vazgeçerse, geçmişte olan kendisinindir ve işi de Allah’a kalmıştır. Kim de yeniden (faizciliğe)dönerse, işte onlar cehennemliktir, onlar orada sürekli olarak kalacaklardır.”( Bakara, 2/275)

2*“Allah, faizi eksiltir, sadakaları ise artırır. Allah, çok inkârcı, çok günahkâr kişiyi sevmez.”( Bakara, 2/276)

3*“Ey iman edenler! Allah’tan korkun. Eğer inanıyorsanız faizden arta kalanı bırakın. Eğer böyle yapmazsanız, Allah’a ve Peygamber’ine karşı savaşa girdiğinizi bilin. Şayet tövbe ederseniz, anaparanız sizindir. Böylece ne haksızlık yapmış ne de haksızlığa uğramış olursunuz.”( Bakara, 2/278, 279)[/b]

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #514 : 06 Mayıs 2013, 18:22:11 »
konu bambaşka yerler kayıyor. ama ben işin düşünsel kısmını severim. sana bir ikilem sunuyorum. bakalım cevabın ne olacak?

Kur'an'da faizin haram olduğu açıkça bellidir. aynı şekilde kumarın da...

şimdi, diyelim ki hem kumar oynadın kazandın, hem de faizle para kazandın. ancak bunları kendi ihtiyaçların için kullanmadın. fakirlere yardım ettin, okul-hastane yaptırdın, vs, vs...

anaparan da kendine kaldı. günah mı işledin sevap mı?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #515 : 06 Mayıs 2013, 18:26:57 »
sana kişisel açıdan tavsiye verecek olursam
bu konu basittir faiz parası sadece yakacak için kullanılır oda fakirlere dağıtılır

eğer dini açıdan bilgi sahibi olmak istiyorsan tefsir ilmine başvur
yok ben anlamam diyorsan müftülüğü arayabilirsin orada gayet güzel şekilde anlatırlar

devlet müessesesi ise bizi aşar orası Allaha havale edilir

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #516 : 06 Mayıs 2013, 19:10:47 »
Neredeyse her projenin bir hedef tarihi vardır. Bu anka'nın envantere giriş ve seri üretim tarihlerini bilen var mı ? Güncel bilgilere göre bir yanıt verebilecek var mı ?

Tam bilmiyorum ama Testler yapiliyormus hala. Ben sahsen ABDnin bize bunlardan bolca almamiz icin Sicak Para saglayacagini sanmiyorum. ABD okadar Keriz degil. Yavas yavas bize sagladigi Sicak Paralari kesecektir.
Biz bu haram Kredi Parayla Ekmek yiyoruz ve Projelerimizi yürütüyoruz. Kendi Paramiz degil, biz Türk Milleti olarak kazanip biriktirmedik o Parayi. Türkiyede ne üretiyoruzki ne Para kazanalim? Ürettigimiz belli, Beyaz Esya, Tarim Ürünleri, Tekstil ve Dünya Devleri icin Otomotiv Montaj Hizmetleri.
Beyaz eşya , tarım ürünleri ve oto yedek parça bugüne kadar böyleydi artık insansız hava aracı , lazer güdümlü füzeler , tank , helikopter ihraç eden bir ülke olacak eyvah eyvah diyeceğine şükretmelisin bundan 10 sene önce IMF den gelecek 200 milyon doların yolunu gözleyen bir Türkiye vardı bugün ise sadece bir hava alanı için 22 milyar euro ödeniyor nun dikkatini çekerim dolar değil EURO Türkiye nin nereden nereye geldiğini buradan  anlayabilirsiniz.İhracattan bahsetmişsiniz de eğer ihracatımız 1992-2002 sürecindeki hızla büyüseydi bugün 150 milyar dolar olşan ihracatımız yalnızca 70 milyar dolar olarak gerçekleşecekti...10 sene ince iflasta olan ülkenin bugün borcu yok üstelik dış piyasalardan 44 katrilyon yani 44 milyar lira alacaklıyız.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #517 : 06 Mayıs 2013, 20:16:53 »

Evet. Acik ve net ortada degilmi?

Sanayi Üretmimizde ne degistiki bu kadar büyüdük? Turizm asagi yukari ayni, Tarim Üretim ayni.

Hala Makina ve Otomobil üretiminde özgür degiliz. Degisen pek birsey yok, Savunma Sanayimizi export yapan bir Bacak Haline getiremedik. Milgem elde kaldi, ATAK elde kaldi, Altayada pek Ilgi yok gibi. Ya Maaliyeti yüksek geliyor (Pakistanin Perrylere kaymasi) yada baska yabanci Platformlara maglup oluyorlar (Güney Kore Heli ihalesinin Apache/Boinge kaymasi)..

Sonumuz iyi degil Arkadaslar. Son 10 Senede 600 Milyar Dollar Borc yaptik ve Bugün bu Borcun Faizi senede 60 Milyar Dollari buluyor! Sadece Faizinden Dünyanin kazancini elde ediyor bize bu Parayi veren esrarengiz Para Baronlari. IMF burda Devede kullak kalir..

Ama Konuyu dagitmayalim. Konu ANKAdir ve insallah yakinda Envantere girer, ama ne icin kullanacagimiz artik belli degil gibi? BDP Esbaskani Demirtas IHAlarimizin PKKnin gecim sürecinde yerde kalmasini neredeyse emrediyormus..
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 20:22:21 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #518 : 06 Mayıs 2013, 20:25:58 »

Evet. Acik ve net ortada degilmi?

Sanayi Üretmimizde ne degistiki bu kadar büyüdük? Turizm asagi yukari ayni, Tarim Üretim ayni.

Hala Makina ve Otomobil üretiminde özgür degiliz. Degisen pek birsey yok, Savunma Sanayimizi export yapan bir Bacak Haline getiremedik. Milgem elde kaldi, ATAK elde kaldi, Altayada pek Ilgi yok gibi. Ya Maaliyeti yüksek geliyor (Pakistanin Perrylere kaymasi) yada baska yabanci Platformlara maglup oluyorlar (Güney Kore Heli ihalesinin Apache/Boinge kaymasi)..

Sonumuz iyi degil Arkadaslar. Son 10 Senede 600 Milyar Dollar Borc yaptik ve Bugün bu Borcun Faizi senede 60 Milyar Dollari buluyor! Sadece Faizinden Dünyanin kazancini elde ediyor bize bu Parayi veren esrarengiz Para Baronlari. IMF burda Devede kullak kalir..

Ama Konuyu dagitmayalim. Konu ANKAdir ve insallah yakinda Envantere girer, ama ne icin kullanacagimiz artik belli degil gibi? BDP Esbaskani Demirtas IHAlarimizin PKKnin gecim sürecinde yerde kalmasini neredeyse emrediyormus..

O kadar kurumu ben de satsam benim de hiç borcum olmaz değil mi? ;D

Elde kalan hiçbirşey yok. Çünkü daha kendimiz kullanmaya başlamadık. Henüz geliştirme aşamasında olan ürünlerin ihalelerde boy göstermesi bile başarıdır. Aktif kullanıma geçtikten sonra epey satış yapacağız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #519 : 06 Mayıs 2013, 20:52:11 »
O kadar kurumu ben de satsam benim de hiç borcum olmaz değil mi? ;D

Dikkat. O 600 Milyar Borc satilan Kurumlardan haric!

Alıntı
Elde kalan hiçbirşey yok. Çünkü daha kendimiz kullanmaya başlamadık. Henüz geliştirme aşamasında olan ürünlerin ihalelerde boy göstermesi bile başarıdır. Aktif kullanıma geçtikten sonra epey satış yapacağız.

Aktif Kullanmami demistiniz? NBC Koruma Elbisesi Ihalesine göre su an 250.000 Adet NBC Korumali Elbisesine kavusmus bulunuyoruz..Ama Orduda bu Elbiseleri daha gören olmamis.. :-\