Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 495990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AKINCI

• DefenceTurk
  • *
  • 0
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #320 : 08 Mayıs 2011, 03:44:20 »
Öncelikle herkese selamlar. Ben de merak etmiştim uçağın sağa çekmesini bilgisayar mühendisiyim bu nedenle az çok konunun uzmanı sayılırız... :) Tahmin ettiğim gibi uçak autopilotta değilmiş bir pilot tarafından joystickle idare ediliyormuş. Bu nedenle bir daha ki testte uçağın sola çektiğini de görebilirisiniz tamamen rüzgardan kaynaklanan bir durum ve normal. Yoksa auto pilotta böyle birşey zaten mümkün değil. F-117'yi hatırlayın hizmet dışına çıktı ama bilgisayarlar sayesinde o şekille bile düz uçabiliyordu.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #321 : 08 Mayıs 2011, 16:39:12 »
İniş takımları buzlanmadan açılmamış olabilir mi? Genelde uçaklardaki oynar-sabit sistemlerde bu tür arızalar (Buzlanma) olabiliyor diye biliyorum.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı GOGURYEO

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #322 : 09 Mayıs 2011, 15:42:10 »
Birisi ankaya nazar boncuğu falan taksın ya  :(

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MEOpQrv-gco&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=MEOpQrv-gco&amp;feature=player_embedded</a>

Çevrimdışı Bertazoo

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #323 : 09 Mayıs 2011, 15:44:14 »
İşte bu görüntüden bahsediyodum.

Çevrimdışı kapitalist

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #324 : 21 Haziran 2011, 17:14:36 »
Ankanın son durumu nedir bilgisi olan var mı aselpod takılı değilken 2 kez iniş problemi yaşadı galiba bu proje epey uzayacak.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #325 : 21 Haziran 2011, 17:18:45 »
En son inis takimlarinda bi problem cikmisti oda giderildi diye biliyorum ve ucus testleri git gide articakti diye biliyorum yani gonlunu ferah tut proje sorunsuz isliyor.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #326 : 21 Haziran 2011, 17:21:29 »
Ankanın son durumu nedir bilgisi olan var mı aselpod takılı değilken 2 kez iniş problemi yaşadı galiba bu proje epey uzayacak.

Aselpod'dan kastınız Aselflir 300 sanırım.Aselflir'in takılmasını uçakta negatif bir etkiye neden olmayacak,zira uçak Aselflir'in ağırlığını simüle eden bir ağırlıkla başladı uçuş testlerine,bu şekilde uçağın trim'i ayarlandı.

Endişeye mahal yok,TAI'ye güvenmeliyiz bence."yaptıkları yapacaklarının teminatıdır." cümlesi TAI için uygun diye düşünüyorum...

Çevrimdışı kapitalist

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #327 : 21 Haziran 2011, 17:27:30 »

Aselpod'dan kastınız Aselflir 300 sanırım.Aselflir'in takılmasını uçakta negatif bir etkiye neden olmayacak,zira uçak Aselflir'in ağırlığını simüle eden bir ağırlıkla başladı uçuş testlerine,bu şekilde uçağın trim'i ayarlandı.

Endişeye mahal yok,TAI'ye güvenmeliyiz bence."yaptıkları yapacaklarının teminatıdır." cümlesi TAI için uygun diye düşünüyorum...
Evet yanlış yazmışım inşallah yazdıklarınız gibi olur.

Çevrimdışı hüsemesu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #328 : 27 Temmuz 2011, 20:24:36 »
ANKA'nın deneme seferleri devam edecek diye biliyorum. 2011 Haziran-Temmuz aylarında yapıldığını düşündüğüm deneme seferlerinin göğsümüzü kabartacak görüntülerini, ilgili arkadaşlardan heyecan ile bekliyoruz.

Çevrimdışı Şahin Ağa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #329 : 02 Eylül 2011, 01:19:45 »
TİHA' larda sorunmu var ? Tusaş genel müdürü 2011 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerine  teslim edilecegini söylemişti.
İsrail'in Haaretz gazetesinde çıkan habere görede,artan Pkk saldırıları karşısındaTürkiye'nin İsrail İhalarına ihtiyaç duydugu ve acil alım yapmak istediği yazıyor. Okuyunca çok canım sıkıldı.

http://www.haaretz.com/print-edition/features/turkey-s-need-for-israel-s-uavs-may-unite-once-close-allies-1.381663
Düşmanını ve kendini çok iyi tanırsan, her zaman kazanırsın. Eğer kendini çok iyi tanır düşmanını tanımazsan, bazen kazanır bazen kaybedersin. Ancak hem  düşmanını hem de kendini tanımazsan, sonuç daima yenilgi olacaktır...