Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 496218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #250 : 19 Ocak 2011, 19:56:57 »
İlk kez bu boyutta uçan bir araç yapıyoruz bu tür sıkıntılar olacaktır.

İniş ve kalışı otopilot yapmışta olabilir hemen operatöre sövmeyin  :D  Eğer otopilotsa şikayetlerinizi kendisine bizzat iletirim.  ;D

Çevrimdışı orhancebi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #251 : 19 Ocak 2011, 20:22:28 »
arkadaşlar videoyu sayfada göremiyorum. eğer linki varsa verebilir misiniz, oradan baksak, ankayı seyretme zevkine biz de nail olsak.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #252 : 19 Ocak 2011, 20:26:03 »
Acaba rüzgar mı var ? Ne olursa olsun uçtu bir kere düşsede insansız pilot yok kayıp yok ama bu projeler sabote edilebilir MİT , Emniyet istihbarat ve Askeri istihbarat hepsi bu projeleri yakından korumalı.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #253 : 19 Ocak 2011, 20:30:23 »
izliyemiyenleer için videyo linki

Kod: [Seç]
http://www.metacafe.com/fplayer/5820357/ankan_n_kalk.swf

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #254 : 20 Ocak 2011, 16:28:12 »
Yaa arkadaşlar o site yasaklı, şunu birde biz seyredelim Allahınız peygamberiniz varsa yaaa!!!
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı orhancebi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #255 : 20 Ocak 2011, 17:50:02 »
sayın kanas google'dan "ktunnel" yazıp aratıverin, sonra çıkan sayfadan ktunnel.com adresini seçin, sayfanın alt tarafına yakın adres çubuğunda youtube.com yazan yerde  youtube.com yazısını silip yerine metacafe.com yazıp enter'lerseniz metacafe sitesi açıyor. Oradan da anka veya anka'nın kalkışı diye metacafenin içindeki arama bölümünde yazıp aratırsanız 48 saniyelik o videoyu seyredebilirsiniz, kısa da olsa anka'nın kalıkışını görebilirsiniz. Anka tekrar hayırlıolsun inşaallah.Daha uzun uçuş görüntülerini görmek dileğiyle... 

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #256 : 20 Ocak 2011, 17:54:07 »
Yaa arkadaşlar o site yasaklı, şunu birde biz seyredelim Allahınız peygamberiniz varsa yaaa!!!
kardesim pardusa takil boyle sorunlar yasama ;)
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı altor

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #257 : 20 Ocak 2011, 18:57:57 »

Şekil 1

Şekil 2
bu ankanın yan yatması çok kafama takıldı. Eski mesajlarımda normal uçuyor demiştim ama şekil bir ve iki deki gibi bir durum olabilir mi??
yani ağırlık merkezinin y ekseninden kaçık olması durumu mümkünmü? Çünkü uçak eğik de olsa gidiyor. Başka bir şey olsa sanki uçak dönmeye devam ederdi. Ya da düşerdi gibi geliyor bana. Şekilerden anlaşılacağı gibi sanki ağırlık merkezi havada y ekseni üzerine oturuyor ve uçmaya devam ediyor.Ben elektrik mühendisiyim açıkcası anlamam bunlardan lise fizik bilgilerime dayanarak soruyorum bunları?bilen arkadaşların düşüncelerini bekliyorum saygılar.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2011, 19:12:53 Gönderen: altor »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #258 : 20 Ocak 2011, 19:38:53 »

dns denen birşey var dns ayarlarını değiştir youtube dahil her siteye girebilirsin. googleden dns ayarları yazıp arat. 5 dakkalık iş

xp kullanıyorsan
yerel ağ bağlantısına tıkla özellikler de  internet iletişim kuralı (TCP/IP) yazısının üstüne tıkla aşağıda özellikler yazıyor ona tıkla aşağıdaki dns sunucu adresini kulan yazıyı işaretle aşağıdaki rakamları yaz

yeğnen dns sunucusunu  8.8.8.8
diğer dns sunucusunu     8.8.4.4  yap

bu kadar tamam de çık

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #259 : 20 Ocak 2011, 19:51:27 »
Yan yatması ağırlık merkezi sorunundan değil kontrol sorunundan kaynaklanıyor olmalı.

ruhumuz var teslim etmeden önce