Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 494507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mukon

• DefenceTurk
  • *
  • 0
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #100 : 28 Kasım 2010, 21:42:39 »
Waff'ta bu tabloya rastladım.Acaba düşündüğüm gibi TİHA-C turbofan motorlu predator-c gibi bir platform olarak mı planlanıyor.Verilen özelliklere bakılırsa (5500 kg toplam kalkış ağırlığı,3 ton yakıtı,15000 km menzili olan) çok kapasiteli bir araç olacak.Belgenin tamamına ulaşabilirsek daha ayrıntılı bilgiye sahip olabiliriz.

sayın avıcı bende dün gece raslamıştım acaba murat bayar ın bahsettigi gibi mi olacak ? bu arada idef 2011 de görebilirmiyiz ?

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #101 : 28 Kasım 2010, 22:23:05 »
ANKA  baslangic icin qayet iyi.Hatta cok iyi.Zaten ilk adimi atdikmi geriside gelir.
TIHA -C ye gelince iste o super.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #102 : 29 Kasım 2010, 10:44:45 »
TİHA-C ye ait bir konsep yada demo-maket vs çalışmasının fuarda bulunmasını beklemiyorum açıkcası.Belki bilgi kırıntıları olabilir.Ancak TİHA-B ile ilgili daha fazla şey duyacağımıza eminim.2011 de değil ama 2013 teki fuarda silahlı bir milli iha göreceğimizden de eminim.Bu fuarda tabiki bazı süprizler olacaktır,çünkü her fuarda lansmanı ilk kez yapılan çalışmalara yer verilir.Ben TEİ nin ANKA için tasarladığı motoru görmeyi umut ediyorum mesela;2011 Ağustos -Eylül ayları gibi deneme uçuşlarına çıkacağını söylemişti genel müdür Akın Duman.

Bunun dışında belki Hürkuş'un silahlı versiyonuna ait bir görsel çalışma bekliyorum,füze çalışmlarıyla ilgili çok şey olacaktır,kara araçlarında da ha keza aynı beklentim var.Kısacası bu fuar çok renkli ve hareketli geçecek,üç gün boyunca katılmaya çalışacağım,vakti müsait olan herkesede şidddetle tavsiye ederim.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #103 : 29 Kasım 2010, 10:56:50 »
 Dunyada silahli iha satan 3-4 ulkeden biri oluruz.Eminim ki alicilari cok olur.
Hurkus konusunda ise eger silahli versiuyonu olacaksa bunu hem kara hedeflerine karsi hemde bir helikopter avcisi olarak kullanila bilinir sekilde yapilmasi.
Qaliba hurkusu fazla yukledim.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2010, 10:58:46 Gönderen: QRI »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #104 : 29 Kasım 2010, 12:25:20 »
Silahlı Hürkuş CAS görevleri için optimize edilecektir.Ancak bu tip uçaklarda yine de kısa menzilli AA füzeler bulunur.Hürkuş'ta büyük ihtimalle AA füze taşıma kabiliyetine sahip olacaktır.Helikopterlere ve ilerde epey etkili olmaya başlayacak İHA lara karşı bu silahlar gerekli olacaktır mutlaka.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #105 : 29 Kasım 2010, 16:11:41 »
Silahlı Hürkuş CAS görevleri için optimize edilecektir.Ancak bu tip uçaklarda yine de kısa menzilli AA füzeler bulunur.Hürkuş'ta büyük ihtimalle AA füze taşıma kabiliyetine sahip olacaktır.Helikopterlere ve ilerde epey etkili olmaya başlayacak İHA lara karşı bu silahlar gerekli olacaktır mutlaka.

Sidewinder taşır

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #106 : 12 Aralık 2010, 22:03:30 »
Tesadüfen bu videoda ankanın görüntüsünü gördüm. Görüntü Ankanın uçuş görüntüüsümü yoksa 3D görüntüsümü kararı siz verin 5:49 daki görüntüye yoğunlaşın. Anka birkac saniye görünüyor.

<a href="http://vimeo.com/13202357" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://vimeo.com/13202357</a>
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2010, 22:06:14 Gönderen: tr(b) »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #107 : 12 Aralık 2010, 22:56:36 »
Nato sertefikasi ne demek?

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #108 : 14 Aralık 2010, 18:21:32 »
Nato sertefikasi ne demek?

Üretilen askeri ürünlerinlerin natonun belirlediği güvenlik, teknoloji uyumluluğu vs. kıstaslar çerçevesinde sertifiye edilmesi.
nato tarafından sertifiye edilen ürünlerin güvenilirliğini ispat ederek ürünlerin satışı ve pazarlanması konusunda önemli bir belirleyicidir.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #109 : 14 Aralık 2010, 18:34:18 »
e tamamda amerikanin,israilin ucaklarina istenmeyen belge bizden neden isteniyor?
sonucta bunu henuz satmiyoruz.sadece kendi ordumuzda kullanilacak.
onlardan istenmeyenin bizim sadece kendi kullanimimiz icin uretdiyimiz urune sart olarak kosulmasi komik.
hele bunu yapsinlar bakalim nasil calisiyor oteki projelerde oteki projelerde sertefika falan isterler isterler.