Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 496396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orhancebi

• DefenceTurk
  • *
  • 0
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #380 : 11 Aralık 2011, 15:24:01 »
Sayın Stryker UMTAS projesi ile ilgili olan bölüme Savunma sanayi müsteşarının konuk olduğu trt'deki programın linkini koymuş.Oradan programı baştan sona seyrettim.Kendisine o bölümde teşekkür ettim ama bi teşekkür de bu bölümde olsun. Anka ile alakalı olan bölümde ANKA'nın yenileriyle alakalı farklı çalışmalar yapıldığıyla alakalı da sayın müsteşar açıklamalarda bulundu.İnşaallah kasdı sadece radarlı olan ANKA ile ilgili değildir. Açıklanmasa da, inşaallah silahlı olanla ilgili çalışmaların yürütüldüğüne de inanmak istiyorum. Çünkü un var, şeker var, bi kaldı helvanın yapılması. O da inşaallah yapılırsa helva tadından yenmez vallahi. 

Çevrimdışı BERKCAN SOYKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #381 : 17 Aralık 2011, 20:59:36 »
ARTIK DEVİR HIZ -İNSANSIZ TEKNOLOJİ VE UZAY DEVRİ.BİZ DE ALLAHA ŞÜKÜR İNSANSIZ YAPARAK BİZDEN ÜSTE GÜÇLERİ YAKALADIK.ŞİMDİ SIRA SESTEN HIZLI YADA SAVAŞÇI İNSANSIZLARI YAPMAKTA..ÇOK HIZLI OLMALIYIZ.İNSANSIZ UÇAĞI YAPAN HARİKULADE SAVAŞ UÇAĞINI HAYLİ HAYLİ YAPAR.BU ÇOK ÖNEMLİ BİR HUSUS.2023 TE:
1-UKAB T-1 ADLI HARİKA TEKNOLOJİLERLE ÖRÜLÜ DÜNYADA BENZERİ OLMAYAN BİR SAVAŞ UÇAĞIMIZ
2-ASELSANIN YAPTIĞI PROTOTİP SAVAŞ ROBOTUMUZ
3-MÜKEMMEL SAVAŞ GEMİLERİMİZ
4-ATILAN FÜZELERİ ATTIĞI NOKTAYA GERİ GÖNDEREN MANYETİK SİLAHIMIZ
5-UZAY GÜCÜMÜZ
6-HAVA UÇAK GEMİSİNİN DÜNYADAKİ İLK ÖRNEĞİ VE İÇİNE 20 UÇAK ALAN HAVA UÇAK GEMİSİ TASARIMI
VS GİBİ ŞEYLER OLABİLİR Mİ?İLK SAVAŞ UÇAĞIMIZIN ADI:UKAB T-1 OLSUN.KARA KARTAL DEMEK.BU UÇAK ÖYLE BİR UÇAK OLCAK Kİ OLDUĞU YERDEN HAVALANAN,VE 100 METRE HAVALANINCA ÖRNEĞİN FRANSA MI VURULACAK VURULACAK OLAN YERLERİ DOKUNMATİK EKRANLA YAKLAŞTIRDIĞINIZ ,KENDİSİNE ATILAN TÜM FÜZELERİ RAHAT YOK EDEN VE ÜLKENİN ELEKTRO SİSTEMİNİ YOK EDEN KOMUTA MERKEZİNDEKİLERLE GÖRÜNTÜLÜ BAĞLANTI KURDUĞUNUZ VE UÇAK BİLGİSAYARIYLA KONUŞTUĞUNUZ,OTOMATİK KUMANDALI BİR UÇAK.BUNA EN AZ 150 TEKNOLOJİK ÖZELLİK EKLEYİN.NASIL?

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #382 : 17 Aralık 2011, 22:16:43 »
Sayın BERKCAN, 2023'e kadar değil, 2050'ye kadar bile olması zor şeyler var bahsettikleriniz içinde. İçlerinden ve kısmen 3 no.lu  hayaliniz mümkün olur ancak, uçak gemisi ise bir 10 yıllık süreçte söz konusu olmayacak, sonra olur mu belli değil. Bu hayallerin bir dayanağı var mı diye sorsam? İlham kaynağınız nedir?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #383 : 17 Aralık 2011, 22:31:12 »
ARTIK DEVİR HIZ -İNSANSIZ TEKNOLOJİ VE UZAY DEVRİ.BİZ DE ALLAHA ŞÜKÜR İNSANSIZ YAPARAK BİZDEN ÜSTE GÜÇLERİ YAKALADIK.ŞİMDİ SIRA SESTEN HIZLI YADA SAVAŞÇI İNSANSIZLARI YAPMAKTA..ÇOK HIZLI OLMALIYIZ.İNSANSIZ UÇAĞI YAPAN HARİKULADE SAVAŞ UÇAĞINI HAYLİ HAYLİ YAPAR.BU ÇOK ÖNEMLİ BİR HUSUS.2023 TE:
1-UKAB T-1 ADLI HARİKA TEKNOLOJİLERLE ÖRÜLÜ DÜNYADA BENZERİ OLMAYAN BİR SAVAŞ UÇAĞIMIZ
5-UZAY GÜCÜMÜZ
6-HAVA UÇAK GEMİSİNİN DÜNYADAKİ İLK ÖRNEĞİ VE İÇİNE 20 UÇAK ALAN HAVA UÇAK GEMİSİ TASARIMI
VS GİBİ ŞEYLER OLABİLİR Mİ?İLK SAVAŞ UÇAĞIMIZIN ADI:UKAB T-1 OLSUN.KARA KARTAL DEMEK.BU UÇAK ÖYLE BİR UÇAK OLCAK Kİ OLDUĞU YERDEN HAVALANAN,VE 100 METRE HAVALANINCA ÖRNEĞİN FRANSA MI VURULACAK VURULACAK OLAN YERLERİ DOKUNMATİK EKRANLA YAKLAŞTIRDIĞINIZ ,KENDİSİNE ATILAN TÜM FÜZELERİ RAHAT YOK EDEN VE ÜLKENİN ELEKTRO SİSTEMİNİ YOK EDEN KOMUTA MERKEZİNDEKİLERLE GÖRÜNTÜLÜ BAĞLANTI KURDUĞUNUZ VE UÇAK BİLGİSAYARIYLA KONUŞTUĞUNUZ,OTOMATİK KUMANDALI BİR UÇAK.BUNA EN AZ 150 TEKNOLOJİK ÖZELLİK EKLEYİN.NASIL?

İlginç!
Forum kurallarımız gereği lütfen küçük harflerle yazınız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #384 : 18 Aralık 2011, 10:37:57 »
5-UZAY GÜCÜMÜZ

bazı şıklar 2023 yılından sonra,hatta bir arkadasın dediği gibi 2050 yılını bile bulur.yapılmayacak işler değil ama iyi bir bütce+zaman+çok çalışmak lazım.

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #385 : 18 Aralık 2011, 20:49:39 »
inanın bana şu an tamda onları yapacak mükemmel bir altyapı var.yani ben bunu bunu istiyorum dediğinizde sadece bu işle ilgilnen ekibi bi araya toplayıp parayı akıtcaksınız ki o da var.yetişmiş eleman,teknolojik altyapı,ülkeler arası işbirliği,para..işte bunlar mevcut..ama mevcut olmayan tek şey zihinsel yapı....sanki söylediğim şeyler öyle inanılmaz öyle yapılamaz olarak görülüyorki ,yok yok biz bunu yapamayız bunlar 2050 den sonra diye düşünen ortaçağ zihniyeti var.insanın kahrettiği nokta bu.bizde zihinsel problem var.o problem devam edip gidiyo..halbuki uçağı kurtuluş savaşı yıllarında yapmışız.sadece ekip kordinasyon ve para ...japonları çağırmak Koreyle işbirliği çok mu zor.insanlara bu şimdi olmaz ddirten zihinlerinin öyle bir yeniliğe alışkın olmayışı.elalem ne gizli silahlar yapıyor..hey gidi hey

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #386 : 18 Aralık 2011, 21:17:51 »
Sayın Berkcan, 2050 lerden bahseden kişi olarak şöyle sorayım: Ekip ve para ile çabucak tamamlanan 2-3 proje sayar mısınız? Kaç yılda tamamlanmış? Destek alınabilecek ülkelerden, Kore bize ne gibi üstünlükler kazandırır mesela? (Japonya'yı ayrı tutuyorum, ki onlar da özgün bir muharip uçak ortaya koymuş değiller. Diğer bazı konularda desteklerine başvuruluyor zaten.)

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #387 : 18 Aralık 2011, 22:29:30 »
ekip-para-koruma desteği ve süper gizli slah yapmak istendi de bu olmadı mı?bu irade ne zaman ortaya kondu.atatürkümüzden sonra bu milleti hep eğlediler.siz bana örnek verin diyosunuz.bende size şu sekiz yılda rahat bırakılan askeri sanayi kuruluşlarımızdan örnek veriyorum.2020 ye kadar böle gider ve savaşa girmezsek,bak gör sen gelişmelerdeki hızı...

Çevrimdışı ZenCom

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #388 : 19 Aralık 2011, 00:21:08 »
Yazdıklarımdan sanki ülkemi küçümsüyormuşum gibi algılanmasın, aksine, şimdiki durumumuzdan çok ama çok daha iyi olabileceğimize inananlardanım. Demek istediğim o iyi seviyelere gelmek için belli bir birikime ve onları hazmetmeye ihtiyaç var. Şu anda yapılmaya çalışılan da bu birikim ve hazım işini biraz hızlı yapmak, ama bir anda olmuyor işte, işin doğasına ters. Ben yine tekrar sorayım; 2-3 tane çabucak sonuçlanmış proje sayar mısınız? Somut örnek lütfen..

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #389 : 19 Aralık 2011, 17:27:41 »
stump bu bir
cirit bu iki
atak bu üç..bak bu üçüde 20 yılda olan şeyler değil ve sekiz yılı geçmiyor.demek istediini anlıyorum senin.ama benim demek istediğimi anlayan çok az.herkes devletini kendi bakış açısı ve bilgisi dahilinde görüyor.bir de varolan gerçekler var.varolan gerçeklere göre inanın tarih veriyorum 3 yılda süper tank 5 yılda süper uçak gemisi 2 yılda süper uzun menzillive 2 yılda yeni süper insansız savaş uçağı 8 yılda süper savaş uçağı bir yılda eşi benzeri olmayan makinalı kannas ve farklı silah 13 yılda savaş robotu....işte bu bizim gerçek performansımız.ama gel görki yumurta yakınken yapmayı seviyoz..talcot parsons ne demiş:insan hayal ettiği her şeyi yapmak için çabalasa kendini hayretler içinde bırakan sonuçlar elde eder.şunun anketini yaptım.kendi sayfamda dedim ki türkiye havada 20 jet taşıyan uçan gemi yaptı.ne diyorsunuz?bazıları mümkün değil dedi bazıları sevindi..bazıları 100 yıl sonra dedi..bazıları defol git bırak bu işleri dedi.olabilir yapılabilir uğraşmak lazım diyen yok..NEDEN BİLİYOR MUSUNUZ?bizim bunları yapmamız için önce abdnin yapması lazım gelir zihniyeti yerleşmiş.onu geçtim daha acı olanı ise bizim bunları hayal etmemiz için önce abdnin hayal etmesi lazım gelir anlayışına geçmişiz.adamlar yerçekimini yenen tekno peşinde..aaaaah ah..sanki hayal etmek parayla..sanki her hayal edilen olağanüstü icad çok para..biz daha az araştırıyor daha az çalışıyor daha az okuyoruz.bu bir gerçek.kabul edelim.