Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 496636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #360 : 25 Ekim 2011, 18:55:12 »
uçağın  yalpaladığı ben neden göremedim ,  pilot  pist  dışına  çıkacağını  anlayınca  iniş  sırasında  manevra  yapmaya  çalışıyor  bu  yüzden  uçak  yan  yatıyor  ve  kanat  yere  sürtüyor  ,  20  defa  izledim  bir  yalpalama  felan  göremedim  ,  tamamiyle  pilotun  kontrolünde  iniş  gerçekleşti  ve  bence  çokta  başarılıydı.

Çevrimdışı bertan234

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #361 : 25 Ekim 2011, 18:59:44 »
uçağın  yalpaladığı ben neden göremedim ,  pilot  pist  dışına  çıkacağını  anlayınca  iniş  sırasında  manevra  yapmaya  çalışıyor  bu  yüzden  uçak  yan  yatıyor  ve  kanat  yere  sürtüyor  ,  20  defa  izledim  bir  yalpalama  felan  göremedim  ,  tamamiyle  pilotun  kontrolünde  iniş  gerçekleşti  ve  bence  çokta  başarılıydı.

Benim gördüğümle senin gördüğün farklı demekki ;D bence iniş çok başarısız düzeltme çok başarılıydı allah göstermesin biraz daha pistin dışına çıksaydı 3.protitipe geçerdik. ;D
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2011, 19:02:28 Gönderen: bertan234 »
Usule hakim olmayan esasa mahkum olur.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #362 : 25 Ekim 2011, 19:16:42 »

Pistin kenarına konmuş sonra tekrar piste yönelmiş buda pilotaj hatası olduğunu gösterir. Ayrıca Anka'ya otamatik iniş kalkış sistemi eklenecekmiş böylelikle sorun çözülür

Usta bu giften hemen önceki saniyede hürriyetin videosu 46 saniyede uçak bir anda sağa doğru yatıyor havada hafif yalpalıyor ve pis dışına iniş yapıyor direk ve anibir düzeltmeyle piste geri dönüyor.Stabil bir iniş yapmıyor ve pilotaj hatasıda değil.

Ayrıca Tiha'nın iniş sırasında  denge sorunu olduğunu biliyoruz bir önceki protatiptede pisten çıkmıştı.

Ama ilerleyen zamanlardada bu sorun çözülür.Bu olanların hepsi normaldir bu bir süreç çözülmiyecek bişey değil.

İlk uçuştan bahsediyorsan orda tekerinin biri açılmadığı için pistden çıktı yani teknik arza vardı.

Bu gifde görüldüğü gibi önce bir tekeri yere değiyor sonrada diğerini sertçe koyuyor böyle bir durumda kanatların yalpalanması gayet doğal. Birde asfaltın üstüne çıkıyor nerden baksaniz 5-10 cmlik belki daha fazla yükseklik var.  Asil soru şu neden pisti ortaliyamadı, neden pistin kenarına iniş yaptı? Bence pilotun acemiliği yüzünden böyle bir iniş gerçekleşti.

Otomatik iniş kalkış sistemini bir an önce entegre etmek gerekiyor. büyütecek birşey yok. pilotlar zamanla deneyim kazanacak inşallah.

Çevrimdışı hopeful73

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • TÜRK KENDİNİDE MAZLUMUDA KORUR.
« Yanıtla #363 : 25 Ekim 2011, 19:22:56 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=B1Jd6Cyfuew&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=B1Jd6Cyfuew&amp;feature=player_embedded</a>

bu video üzerinden yorumlamak gerek kanımca.

Çevrimdışı bertan234

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #364 : 25 Ekim 2011, 20:10:29 »
2:10 dan itibaren hafifce yatmaya başlıyor benim anlatmak isteğim yer burası ???
Usule hakim olmayan esasa mahkum olur.

Çevrimdışı altor

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #365 : 25 Ekim 2011, 20:55:15 »
Bence olayın iyi tarafından bakalım. Uçak bu kadar kötü bir iniş yapmasına , iniş takımlarına fazlaca kuvvet uygulanmasına rağmen hiç birşey olmadı. beklendiği gibi iniş takımları esnedi ve kuvveti sönümledi. Böyle bir inişte uçağın dengesi bozulup uçak yana yatabilir, kanat yere de sürtebilirdi veya kanat üstünde inişini tamamlayabilirdi fakat öyle uygun bir iniş takımı  yapılmış ki böyle bir durum da oluşmadı. 

Çevrimdışı kagan2727271

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #366 : 25 Ekim 2011, 21:16:34 »
hayırlı olsun ayrıca kocaman bir MAŞALLAH!

Çevrimdışı VVOLKANN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #367 : 25 Ekim 2011, 23:03:22 »
benim uçuş simülatöründeki inişlerimin aynısı olmuş.pisti henüz ortalayamadığımdan ki göründüğünden çok daha zor,ancak tekerler piste değince falan düzeltip ortalayabiliyorum bende.pilot benim gibi acemi veya otopilottan son anda çıkartıp düzeltme yapmış gibi bir izlenim veriyor video.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #368 : 26 Ekim 2011, 22:12:26 »
bu inişi ben pek beğenmedim çok srounlu değilmiydi ndn sevindi oradakiler

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #369 : 27 Ekim 2011, 08:41:59 »
bu inişi ben pek beğenmedim çok srounlu değilmiydi ndn sevindi oradakiler

Araç kaç defa indi ki şimdiye kadar, herşeyin sorunsuz olmasını bekliyoruz. Bunlar gayet normal şeyler. Aksaklıkları tespit etmek için yapılan testler bunlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com