Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 496608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #230 : 15 Ocak 2011, 20:01:56 »
Hiç elektrik yemiyor mu bu?

Çevrimdışı yalniz adam

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • "toprak bordo kokacak,yağmur mavi yağacak."
« Yanıtla #231 : 16 Ocak 2011, 01:24:43 »
sivrisinek'e ayrı başlık açılmayacak mı?
"toprak bordo kokacak,yağmur mavi yağacak."

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #232 : 16 Ocak 2011, 08:15:43 »
helal olsun adama ,senelerdir bu tur insanlarin degerini bilemedik hep yurt disindalar,insllh bunun kiymetini biliriz....saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #233 : 16 Ocak 2011, 18:25:11 »
Hiç elektrik yemiyor mu bu?

Sanırım videyoları izlemedin elektriksiz ve yakıtsız bir motor.

Adam birde emekli emniyet müdürü ülkemiz için yıllarca görev yapmış. Ülkemiz bu mucite sahip çıkmalı. Savunma sanayimiz için bulunmaz bir teknoloji. Bir çok alanda kullanılabilir tabi geliştirmek şart. insansız hava araçlarımızın günlerce havada kalmasını sağlıyabilir.

Yakında (sanırım bu yıl) elektrikli otomobiller piyasaya çıkacak bu motoru geliştirirsek elektirikli araçların şarjındada kullanabiliriz. Hekes birtane evine alır benzin derdinden kurtulur, artı aydınlatmadada kullanılır... boyutlarını degiştirip  gücünü artırdıgımızda bir çok alanda kullanılabilir... bu motorların devasa boyutlıularundan elektrik santralleri yapılabilir.....vs

inşallah bu teknolojiyi yurt dışına kaptırmayız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #234 : 16 Ocak 2011, 18:56:56 »
Hiçbir cihaz kendi kendine enerji üretemez. Enerjinin korunumu prensibine aykırıdır. Sadece farklı bir enerji türünü, kullanılacak enerjiye dönüştürebilirler. Bu videoda cihazın çalışma prensibi hakkında yeterince açıklama bulunmuyor. Ancak bir enerji ortaya çıkarıyorsa, bu da başka bir enerji kaynağının kullanılması sonucu gerçekleşir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #235 : 16 Ocak 2011, 19:27:43 »
Videoları izledim ama videolarda tam anlaşılmıyor. 2. video zaten haber. 1. videda bilim adamları var ama karmaşa ortalık kim nediyor tam takip edemedim. Sadece magnet ile çalıştığını belirtiyor ve free electric diyor. Elektriksiz çalışıyor dense de sistemin enerji kaybı illaki olmalı. Sistem bir yerde dengeye ulaşır, ulaşmalı. Termodinamiğin 1. yasasına aykırılık teşkil eder yoksa. Başlangıç veya sürekli çalışması için bir güç kaynağı var mı veya çalışırken manyetik alandan sürekli dönmeyi nasıl sağlıyor anlayamadım. Bir de free tesla energy diye bahsettiği kavram tam olarak ne? mühendis arkadaşlar bir el atsın :). Sistemin çalışma prensibi patent numarası varsa patent enstütüsünden bulunabilir.

Not:Sayın Skywolf sizin dediklerinizi ben yazıyordum benden önce davranmışsınız :).

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #236 : 16 Ocak 2011, 20:04:31 »
Googleye "Muammer Yıldız" yazıp aratın daha fazla videyo ve bilgi bulacaksınız.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #237 : 16 Ocak 2011, 20:31:13 »
adamlar imalata başlayacaklarmış bizde ithal ederiz artık.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_9Y3n1bOtn4" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=_9Y3n1bOtn4</a>

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #238 : 16 Ocak 2011, 21:37:04 »
Tamam genel olarak proje hakkında bilgi buldum. Buna benzer birçok çalışma var. Yani sadece bizim Türkler değil yabancılar da uğraşıyor manyetik motorlar için. Sıfırdan enerji üretmek söz konusu değil zaten.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 21:39:37 Gönderen: EfsaneAsker »

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #239 : 16 Ocak 2011, 22:15:47 »
Bu pek yeni olmayan bir teknoloji. Şu anda yüzlerce kişi bu konuda çözüm satıyor. Prensip, mıknatısların ters kutuplarının birbirlerini itmesi sonucu oluşan kinetik enerjinin elektrik enerjisine dönüşmesi esasına dayanıyor. Kamuoyuna büyük bir reklam kampanyası ile sunulan "ERKE Dönergeçi" de aynı prensipte çalışan bir ürün.

Aktivasyon enerjisi tek bir parmak hareketi ile ya da 9 voltluk bir pille başlatılıyor. Ardından mıknatıslar birbirlerini iterek dönmeye başlıyorlar ve elektrik üretimi başlıyor. Almanya'da küçük güçteki manyetik jenaratörler satışa sunuldu. Ben bu ürünlerden birini bizzat gördüm.

Şu anda dünyanın her yanında bu ürünün çok sayıda benzeri var. Türkiye'de bile benim bildiğim 6 farklı ürün var.