Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 494533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altor

• DefenceTurk
  • *
  • 0
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #140 : 03 Ocak 2011, 12:05:17 »
Nasıl gerçeğe benzemiyor? Açıkça gerçek bu resimler.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #141 : 03 Ocak 2011, 13:40:16 »
Sadece iki fotoraf mi var uçarken? Görüntü yok her halde aradim biraz google de bulamadim .
Fotoğraflar da pek gerçek fotoğrafa benzemiyor.

Aynı waff daki yunanlılar gibi konuştun.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #142 : 03 Ocak 2011, 14:06:45 »
Ben gerçek fotoğrafa benzetemedim onları.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #143 : 04 Ocak 2011, 02:50:47 »
Teknik ya da ekonomik bir gerekçe kamuyouyla paylaşılmadı.Cümlemin başında sanırım demiştim bunu da hatırlatırım.

Teknik ya da ekonomik bir gerekçe kamuyouyla paylaşılmadı diye hangi cümlenizin başında demişsiniz göremedim ben. Bütün bunların, "ANKA'nın sözde ateşkes ile ertelenmesi"  gibi saçma bir nedene dayandırılmasıyla alakasını  anlayamadım. Anlayan biri bana açıklayabilir mi?

Anka nın gecikmesi ayan beyan ortada.Teknik ya da ekonomik bir neden açıklanmadı.Hatta hiçbir neden açıklanmadığı için varsayımlarda bulunuyorum diyorum.Geçmişteki Atak ve casusuydu işine dönme tehlikesi var...Baharla berbaer ortalık kızışacak ihalar ve mraplar aktif kullanıma geçmeli...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #144 : 04 Ocak 2011, 03:05:53 »
Bana gecikmeyen bir tek proje gösterebilir misin? Anka'nın gecikmesinin pkk adı verilen köpek sürüsünün sözde gerçekleştirdiğini öne sürdüğü ateşkes ile uzaktan yakından alakası yok. İlk defa yaptığımız bir araçta bu kadar aklama bile mucize.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 03:12:32 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #145 : 04 Ocak 2011, 09:43:55 »
Bana gecikmeyen bir tek proje gösterebilir misin? Anka'nın gecikmesinin pkk adı verilen köpek sürüsünün sözde gerçekleştirdiğini öne sürdüğü ateşkes ile uzaktan yakından alakası yok. İlk defa yaptığımız bir araçta bu kadar aklama bile mucize.

Evet sn, skywolfa katılıyorum, sonuçta bu platformu ilk kez üretiyoruz ve en başından beri bu projeyi biliyoruz. Uçak firmaları bile çoğu zaman halkın karşısına iş bittikten sonra çıkarırlardı mallarını. çünkü uzun zaman alıyordu projeler ve zaman kazanmak istiyorlardı. Biz ise bu makineyi ilk kez yapıyoruz ve bana kalırsa hızlı bir çalışma oldu, daha dün gibi hatırlamıyormuyuz iha yapılacak haberini. bakın bu gün uçuyor, e bırakın da adamlar rahat rahat yapsınlar ne yapacaklarsa.. elinde sonunda göreceğiz açık açık..

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #146 : 04 Ocak 2011, 10:40:11 »
Ucuslar gercek ucuslar.. Bir sure daha radar altinda, yani gorece gozlerdern uzak tutulacak sistem.. Bu sekilde ucuslari devam edecek.. Zira yurt disindan epeyce talibi var ve mesnetsiz medyatiklesme ile de herhangi bir seyin buyumesi istenmiyor.. Medya rustunu daha once taktik sistemler denemelerinde ispatladi..

Ucusun gecikme sebebi yer kontrol ile tayyare arasindaki irtibat ve ucus kontrol sisteminde tespit edilen ufak bir sorun sebebiyleydi.. Giderildi..

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #147 : 04 Ocak 2011, 10:43:06 »
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş.Benimkisi o misal atak ve casusuydudan ağzımız yandı bir kere.Abdden kullanılmış cobra dilendiğimiz,ruslardan kandilin uydu fotoğrafları için yalvar yakar isteklerde bulunduğumuz günler pekte uzak bir geçmiş sayılmaz...

Bazı projelerde proje takvimine göre gecikme değil daha erken nasıl bitiririzi tartışmalıyız.Her gecikme sonrası adam kaybediyoruz...Bunu unutmayalım sözde ateş kes var diye terör sorunu bitmiş değil uyanık olalım...

-------
Uçamaz denen Atak düştü  ;D Bizim medya kadar milli benliğine düşman medya yoktur dünyada bazen mütareke basınıno bile mumla arıyorum...

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #148 : 04 Ocak 2011, 12:39:12 »
Arkadaşlar kanımca Ülkemizin ıragın kuzeyinden kaynaklanan ayrılıkcı terrör ile mücadelesini sadece ankanın omuzlarına yükleyemeyiz..sonucta silah yükü taşıyamayacak ..havada kalabilme süresi belli..ilk prototip..tüm o hareketli bolgeyi yaza kadar havadan kapsamak için gerekli olan anka sayısı epey fazla olacaktır..asıl sorun ankada gecikme olabileceği hesaba katılıp basit etkin bir B planı gercekleştirilmemesidir..sadece 1 kurumun üstüne hem anka hem döner kanatlı platform hem F 16 gövdesi üretme işini yükleyebilecek lüksümüz aslında yok..anka gecikiyormu hay hay o zaman gözetleme özellikli silah yüklü hürkuşlar da işe yarayabilir..ankanın üstündeki gözetleme sistemleri hürkuşlara monte edilir yada edilebilmesi calışmaları 1 sene önceden 2 sene önceden düşünülseydi sadece ankaya ,herona , yada kobra lara bel bağlamak zorunda kalmayabilirdik..

Milli savunma sanayimiz esnek olmak zorunda ,Su gibi her şekle girebilen ,yapıda olmak zorunda ..Efendim hürkuş eğitim ucağıymış olsun eldeki kobralardan daha verimli olabilir aselsan optikleri ve podları ile kanımca hürkuş ve anka ve milgem öncelikli olması gereken projelerdi daha cok kaynak aktarılması gereken projelerdi Türkiyenin son 20 senede terrör ile mücadelesine bakınca aslında özgün cözümler üretmediği bunuda yerli savunma sanayi yeterli düzeyde olmadığı icin yapılamadığı bir argumandı önceden..artık bazı seyleri öne almak kaynakları gercekleştirebildiğimiz projelere oncelik ile catışma yaşanan bölgelerde kullanabileceğimiz ürünlere kaydırmak mantıklı bir secim olabilir..

saygılar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #149 : 04 Ocak 2011, 14:35:32 »
Pardon ama ANKA gecikti diye daha yeni yeni uçamaya başlayan insanlı bir uçak olan Hürkuşu gerekli cihazlarla donatıp kullanmak ne diye? Birincisi o uçakları üretip o şekilde donatmak mı daha uzun sürecek, yoksa ANKA'yı mı? Hürkuşun uçuş tavanı ve havada kalma süresi nedir ki Ankanın yerine kullanalım. Böyle bir seçenek varsa neden RF-4'ler varken bir sürü masrafa giriyoruz? Ayrıca Hürkuş ne için var? İlginçtir bu iletiyi yazarken televizyonda altyazı geçiyor, İzmir'de eğitim uçağı düştü, iki pilot yaralı...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com