Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 494654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
(ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #130 : 01 Ocak 2011, 13:20:35 »
Teknik ya da ekonomik bir gerekçe kamuyouyla paylaşılmadı.Cümlemin başında sanırım demiştim bunu da hatırlatırım.
---
Ayrıca Gabar da pusuya düşen komando timinin telsizden acil kobra desteği isteyip gelen desteğin gmh olduğu ve askerlerin cenazesine ancak yetişebildiğini bilen biri olarak konuşuyorum.Ankarada sivil ve askeri bazı karar vericilerin ihmalkarlığı nelere mal oluyor bir bilsen...İnan o telsizin ucundaki subay olmak istemezdin duyduğun sesler kolay kolay unutulacak cinsten değildi...

----
Kamyon devrildikten sonra akıl veren çok olur.Kamyon devrilmeden bahar gelmeden uyarıyorum mrapları ve ek 9 atak helikopterinin acilen devreye sokun karakolların fiziki durumlarını ve silahlanmalarını gözden geçirin.Vestel ve bayraktarın taktik ihalarınıda uçurmaya başlayın.Ya da akşam haberlerinde 15li 16 lı şehit haberlerini alırısın...

----
Kaynakta istesin sen şimdi dur onuda ekleyim:
Şırnak'ta Gabar Dağı'nda, Bolu'dan gelen Komando Tugayı'na bağlı bir timin bölücü teröristlerce pusuya düşürülmesi sonucu 1'i astsubay 13 askerin şehit edilmesinin ardından, Gabar Dağı Mehmetçik tarafından ablukaya alındı.

08 Ekim 2007 Pazartesi habervitrini.com
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2011, 13:33:41 Gönderen: _darkraven_ »

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #131 : 01 Ocak 2011, 13:54:56 »
Terörist başı yakalandıktan sonra krizle birlikte taarruz helikopteri alımı ertelenmiş olabilir ama şu anda kesinlikle böyle bir tekrar yaşanamaz çünkü bu zaafiyetin sonuçlarını gördüler ağızları yandı zaten 9 helikopter bunun için alınıyor.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #132 : 01 Ocak 2011, 14:05:23 »
Anka'nın ilk uçuşunun bu zamanlara sarkmasının sebeblerinden biride yaşanan casusluk olayları olabilir. Şayet ankanın iletişim ve kontrol kodları çalındıysa... bu kodlar yenilenmeden ankayı havalandırmak delilik olurdu. Bu yüzden ilk uçuş bu zamanlara sarkmış olabilir.

Uzun zamandır ankadan gelecek haberleri bekliyorduk. Ülkemize Hayırlı Uğurlu Olsun.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #133 : 01 Ocak 2011, 14:07:02 »
Hürriyet gazetesindeki ilk uçuşa ait ilk görüntüler.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #134 : 01 Ocak 2011, 14:07:28 »
9 helikopterin teslimi 2011 sonu olarak geçiyor yani bu senede kabuslu geçecek bence pilotlarıyla beraber kiralasınlar helikopterleri hemen gelsinler İtalyan kullanır Türk silahçı olur.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #135 : 01 Ocak 2011, 14:21:17 »
Daldan dala atlayıp konudan baya uzaklaştık.Ankanın ilk uçuşu tabiki gurur verici bir olay emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum.Bu bizin için başlangıç olmalı bıkmadan usanmadan yeni projelere devam etmeliyiz silahlı versiyon ve en nihayetinde jet motorlu hale snıfı ihayla yola devam edilmeli.

Benim aklıma takılan soru şu anti terör görevi için kullanılcak ihalar hava kuvvetlernin mi komuta kontrolü altında uçacaklar?

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #136 : 01 Ocak 2011, 16:10:17 »
yapabildiğimiz su anda elimizde olan ankaları silah taşıyabilen platforma cevirmek 9 adet a 129 u 2011 sonuna kadar beklemekten daha işe yarar olabilir ...yapılabilen asel podları en azından hürkuşlara entegre etmek terrör ile mücadelede yakın hava desteğini sizce sağlıyabilirmi ??

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #137 : 01 Ocak 2011, 23:09:56 »
Teknik ya da ekonomik bir gerekçe kamuyouyla paylaşılmadı.Cümlemin başında sanırım demiştim bunu da hatırlatırım.
---
Ayrıca Gabar da pusuya düşen komando timinin telsizden acil kobra desteği isteyip gelen desteğin gmh olduğu ve askerlerin cenazesine ancak yetişebildiğini bilen biri olarak konuşuyorum.Ankarada sivil ve askeri bazı karar vericilerin ihmalkarlığı nelere mal oluyor bir bilsen...İnan o telsizin ucundaki subay olmak istemezdin duyduğun sesler kolay kolay unutulacak cinsten değildi...

----
Kamyon devrildikten sonra akıl veren çok olur.Kamyon devrilmeden bahar gelmeden uyarıyorum mrapları ve ek 9 atak helikopterinin acilen devreye sokun karakolların fiziki durumlarını ve silahlanmalarını gözden geçirin.Vestel ve bayraktarın taktik ihalarınıda uçurmaya başlayın.Ya da akşam haberlerinde 15li 16 lı şehit haberlerini alırısın...

----
Kaynakta istesin sen şimdi dur onuda ekleyim:
Şırnak'ta Gabar Dağı'nda, Bolu'dan gelen Komando Tugayı'na bağlı bir timin bölücü teröristlerce pusuya düşürülmesi sonucu 1'i astsubay 13 askerin şehit edilmesinin ardından, Gabar Dağı Mehmetçik tarafından ablukaya alındı.

08 Ekim 2007 Pazartesi habervitrini.com

Teknik ya da ekonomik bir gerekçe kamuyouyla paylaşılmadı diye hangi cümlenizin başında demişsiniz göremedim ben. Bütün bunların, "ANKA'nın sözde ateşkes ile ertelenmesi"  gibi saçma bir nedene dayandırılmasıyla alakasını  anlayamadım. Anlayan biri bana açıklayabilir mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #138 : 02 Ocak 2011, 21:05:05 »
Sadece iki fotoraf mi var uçarken? Görüntü yok her halde aradim biraz google de bulamadim .

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #139 : 02 Ocak 2011, 23:22:07 »
Sadece iki fotoraf mi var uçarken? Görüntü yok her halde aradim biraz google de bulamadim .
Fotoğraflar da pek gerçek fotoğrafa benzemiyor.