Gönderen Konu: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi  (Okunma sayısı 497337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
Ynt: (ANKA)-Türk İnsansız Hava Aracı Projesi
« Yanıtla #1140 : 28 Aralık 2023, 16:14:44 »
İlk yüksek çözünürlüklü video benden gelsin.

Çok kararlı bir kalkış ve iniş olmuş.

Tüm TUSAŞ çalışanlarını tebrik ederim.  :)

https://www.youtube.com/watch?v=WpdjWaZzcP4
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2023, 19:11:24 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SATURN

• DefenceTurk
  • *
  • 8
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1141 : 28 Aralık 2023, 16:20:01 »
harika bir kalkış , harika bir jet sesi.. 6 cı nesil insansız savaş ve bombardıman uçağı yapanileceğimize inancım sonsuz.. ki bunu gelecek 10 içinde bile becerebiliriz..

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1142 : 28 Aralık 2023, 16:48:03 »
(Nükleer saldırı kapasitesi ve halı bombardıman yeteneğini bir yana bırakarak söylüyorum)

Aslında Anka 3 vb. sınıftaki uçaklar B-2, B-21 vb stratejik bombardıman uçaklarından daha etkili bir bombardıman uçağı bence.

1- Öncelikle ikisi de görünürlüğü azaltılmış derin saldırı uçağı. Yani aynı amaca hizmet ediyorlar. Düşman hattının derinliklerindeki kıymetli hedefleri vurmak için geliştirildiler. Düşman derinliklerine 1 tane B-2 yollayacağınıza, 10 tane dağınık hedef halinde Anka 3 yollarsınız, aynı amaca ulaşırsınız. Ayrıca düşman hava savunması için dağınık ve zor hedef haline gelirsiniz.

2- İkincisi; yaklaşık 1 milyar dolarlık B-2 ve B-21 ile kıyaslandığında çok ucuzlar. Neredeyse 1/40 'ı fiyatına... Vurulsa da canınız yanmaz. Pilot ve mühimmat kaybınız bile olmaz. Ama bir B-2 vurulursa, 2 pilot kaybettiğiniz gibi, 1 milyar dolar zarara girip onlarca değerli mühimmatınızı kaybedersiniz, ocağınıza incir ağacı dikilir.

3- Üçüncüsü; düşük yoğunluklu çatışmalarda, terörle mücadelede etkin şekilde kullanabilirsiniz.

4- Dördüncüsü; dağınık hedeflere aynı anda saldırı düzenleyebilirsiniz. Örneğin Yunanistan ile bir savaşta, bütün adalardaki askeri tesislere aynı anda şok baskın yapabilirsiniz.

Yani bu ve benzeri yetenekleriyle, Anka 3'ün çok etkili ve caydırıcı bir uçak olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1143 : 28 Aralık 2023, 17:21:08 »
Anka 4 cift motorlu Anka 5  Türk-B2  Türk B-21 olacak insanli

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1144 : 28 Aralık 2023, 17:30:24 »
Hava kara saldırı görevleri için F35'lere ihtiyaç kalmadı diyebilir miyiz ?

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1145 : 28 Aralık 2023, 17:34:48 »
Bu uçağı bukadar stabil yapay zekalı bir şekilde uçuran kurum muhakkak kaanıda uçurur tebrikler tusaş bu arada kalkış mesafesi ve iniş mesafesi arkadaşlar dikkatinizi ceketimi bana çok kısa gibi geldi yoksa benmi öyle algıladım

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1146 : 28 Aralık 2023, 17:37:40 »
Anka 3 diger adi Görünmez siha

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1147 : 28 Aralık 2023, 17:45:33 »
Hava kara saldırı görevleri için F35'lere ihtiyaç kalmadı diyebilir miyiz ?

Bazı yönlerden f-35'in çok daha ilerisi ama bazı yönlerden konsept farklılığından doğan f35 gerisinde bir araç. Sonuçta birisi insanlı Savaş jeti diğeri Siha .Tamamen ayrı iki konsept ancak özellikle awacs desteğinde ağ merkezli savaşta Anka-3ün devrim yaratacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1148 : 28 Aralık 2023, 17:48:09 »
Vatana ve Türk milletine hayırlı olsun.

İlk gerçek anlamda videosunu ben yükleyeyim.

Error 404 (Not Found)!!1

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1149 : 28 Aralık 2023, 17:49:26 »
Anka-3 ün çift motorlusundan tanker,havasoj,erken ihbar ihası yapmak mümkünmü?
Bence bu uçak asıl gücünü trg 300 entegre edilirse gösterecek uygun fiyata stratejik hedefleri imha edebilicez

ANKA 4 kodu ile yeni bir versiyonda düşünülebilir ama ben çift motorlu jet iha hiç görmedim...

Yalnış hatırlamıyorsam İran'in elektronik karıştırma ile el koyduğu Amerikan insansız uçan kanatı 2 motorluydu...

Hatırlarmısınız bir ara bahsetmiştim, 2 motorlu derin darbe uçan kanadı amaerikanın B-2/21 inin insansızı olarak konfügüre edilebilir demiştim... hani o kadar büyük olmak zorunda değil gövde içine 2 bilemedim 4 SOM-J alabilse bitti gitti... Yeni düzenin Deep Strike ekolü olur...