Gönderen Konu: Türkiye'nin uzun süredir beklediği onay çıktı  (Okunma sayısı 6187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ABD nin Ankara Büyükelçisi James Jaffrey Cobra ların Türkiye ye verilmesini kabul edildiğini belirterek sayının henüz belli olmadığını helikopterin en kısa sürede teslim edileceğini açıkladı .

Türkiye ye verilecek helikopterin Cobra nın Whiskey Bell AH-1W tipi olduğunu ve ABD de Deniz piyadeleri için üretilen 2 motorlu saldırı tipi helikopterlerden olduğunu belirtildi Sayının ilk aşamada 5 adet olduğunu belirtirken helikopterin ABD ordusunun envanterinden sağlanacağı kaydedildi.

Türkiye ısrarla istediği Cobra helikopterlerini ABD nin satmaması üzerine Rusya ile görüşmelere başlamıştı. Rusya dan 32 adet Mİ-28 tipi saldırı helikopteri için görüşmeler sürerken ABD Başkanı Barack Obama Türkiye ye helikopter satışına onay verdi

Türkiye nin uzun süredir beklediği helikopteri amerikan Bell şirketi üretiyor

Kaynak: http://www.airporthaber.com/v3/readnews.php?newid=18363
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2009, 10:45:22 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Türkiye'nin uzun süredir beklediği onay çıktı
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2009, 12:29:56 »
bakın görüyorsunuz işte, köşeye sıkışınca nasılda veriyorlar.keşke bizimkiler deseydi geçti bor'un pazarı mi-28 alacaz diye..ah-1'mi kaldı daha be...bi vazgeçemediler gitti şu kobradan..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2009, 12:38:51 »
bakın görüyorsunuz işte, köşeye sıkışınca nasılda veriyorlar.keşke bizimkiler deseydi geçti bor'un pazarı mi-28 alacaz diye..ah-1'mi kaldı daha be...bi vazgeçemediler gitti şu kobradan..

Süper Cobralar işimize en uygun helikopterler de o nedenle. Acil ihtiyaç için alınıyorlar. UH-1'ler ile pek çok ortak parçasının olması ve pilotlarımızın kullandığı bir araç olması, kendini kanıtlamış oolması da önemli bir etken.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2009, 13:14:51 »
sizce acaba bu başvuru neden ah1z king cobra için yapılmadı bence daha güzel bir helikopter.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2009, 19:39:05 »
sizce acaba bu başvuru neden ah1z king cobra için yapılmadı bence daha güzel bir helikopter.

Kesinlikle King Cobra çok iyi bir saldırı helikopteri. Hatta teknik olarak bizim tam olarak istediğimiz hava aracı diyebilirim. Zaten ilk ihaleyi de kazanan helikopterdi. Ancak ABD ile anlaşamadığımız için iptal edildi.

Şu an istediğimiz helikopterler ise, ATAK helikopteri servise girene kadar kullanmayı düşündüğümüz ve azalan saldırı helikopteri sayımızı dengelemek amacıyla düşünülen sistemler. Ucuz olması da bir başka faktör tabi. O nedenle kullanmakta olduğumuz Süper Cobra tipi helikopterlere 2. el de sahip olmak öncelikli tercih olacaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2009, 19:41:16 »

Kesinlikle King Cobra çok iyi bir saldırı helikopteri. Hatta teknik olarak bizim tam olarak istediğimiz hava aracı diyebilirim. Zaten ilk ihaleyi de kazanan helikopterdi. Ancak ABD ile anlaşamadığımız için iptal edildi.

Şu an istediğimiz helikopterler ise, ATAK helikopteri servise girene kadar kullanmayı düşündüğümüz ve azalan saldırı helikopteri sayımızı dengelemek amacıyla düşünülen sistemler. Ucuz olması da bir başka faktör tabi. O nedenle kullanmakta olduğumuz Süper Cobra tipi helikopterlere 2. el de sahip olmak öncelikli tercih olacaktır.

bilgiler için teşekkürler.

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2009, 11:03:44 »
Gerçektende saldırı helikopterinde Ordu olarak çok aciz'iz
çok az sayıda saldırı helikopterimiz var

Neyseki t-129 projesi hayata geçti şükürler olsun

bana kalırsa AH-64D Apache Longbow Satmazlarmı bize ?
Yunanistanda var diye biliyorum

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2009, 16:37:03 »
Evet Yunanistan'da var ama gerekmez T-129 işimizi görür ilerde istersek Longbow radarı takarız

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2009, 00:37:47 »
Evet Yunanistan'da var ama gerekmez T-129 işimizi görür ilerde istersek Longbow radarı takarız
Keşke isteğimizle takabilsek longbow radarını,ancak T129 geliştirmeye açık bir program sonuçta.Neden olmasın t-129C vb. varsasyonlar..

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2009, 07:49:01 »
Gerçektende saldırı helikopterinde Ordu olarak çok aciz'iz
çok az sayıda saldırı helikopterimiz var

Neyseki t-129 projesi hayata geçti şükürler olsun

bana kalırsa AH-64D Apache Longbow Satmazlarmı bize ?
Yunanistanda var diye biliyorum

AH-64D ile ne yapacaksın?

Karşına 16 tane tank mı çıkacak?

Zaten adamlar Apache satalım dedi ama Allahtan bizimkiler istemedi...

Hatta hemen teslimat önermişler,ilk alım fiyatlarını bile çok düşürtmüşlerdi ama modernize edeceğinde kim bilir ne ... yiyecek bu Amerikalılar...

T-129 gelene kadar işimizi görsün ondan sonra artık 50 tane mi 91 tane mi olur bilemem ama istediğimiz kadar üretip satarız...
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009, 12:46:59 Gönderen: Felix »

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...