Gönderen Konu: İngiltere'yle Ortak Tatbikat  (Okunma sayısı 2219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İngiltere'yle Ortak Tatbikat
« : 25 Ekim 2009, 11:10:12 »
İngiltere'yle Ortak Tatbikat

Türkiye ile İngiltere arasında gelecek hafta İngiltere'de ortak tatbikat yapılacak

25.10.2009 11:07
Genelkurmay Başkanlığı, iki ülkenin kara kuvvetleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla, Türkiye-İngiltere Ortak Tatbikatı'nın 26 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında, Salisbury Eğitim Arazisi/İngiltere'de yapılacağını bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye-İngiltere Ortak Tatbikatı (TUNUK WARRIOR)-2009; Türkiye ve İngiltere'nin iştiraki ile, 26 Ekim-8 Kasım 2009 tarihleri arasında, Salisbury Eğitim Arazisi/İngiltere'de icra edilecektir. Tatbikatın amacı, iki ülke kara kuvvetleri unsurları arasındaki ilişkileri ve birlikte çalışabilirliği geliştirmektir" denildi. Türkiye-İngiltere Ortak Tatbikatlarının, iki ülke arasında, 2000 yılından itibaren, her iki yılda bir sırayla bir ülkenin ev sahipliğinde yapıldığı belirtilen açıklamada, tatbikata Türkiye'nin bir bölük, İngiltere'nin de bir tabur kadar kuvvetle katılım sağlayacağı kaydedildi.

ANKA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com