Gönderen Konu: Yemen  (Okunma sayısı 52613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yemen
« Yanıtla #120 : 30 Eylül 2019, 00:28:15 »
Gerçekten ordu olmak çok farklı birşey. Adamların şu haline bak ya. O kadar silah techizat ama ortada birşey yok. Önce alan hakimiyeti al, sonra aşama aşama ilerle. Aldıkları yerlerde cephe kurmuyorlar. Böyle olmaz ki. Husiler, suudi kontrolünde ki yerlere böyle rahatlıkla saldıramamalı. Hava kuvvetleri anında reaksiyon göstermeli. Bunlar hiç mi savaş nedir bilmiyorlar.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 30 Eylül 2019, 06:22:31 »
Çöllerde yiyip, içip, gönül eğlendirmekten orduyu eğitecek zaman bulamamışlar. Demekki neymiş her sene  o kadar silahı kullanmak için değil Sam amcaya haraç vermek için alıyorlarmış. Benim anlamadığım Sam amca o kadar askeri destek vermesine rağmen hiçmi eğitmemiş Suudi Ordusu'nu.... ??? ??? ???
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2019, 06:34:38 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #122 : 30 Eylül 2019, 12:48:30 »
Bana pek inandırıcı gelmiyor. Bir kaç aracın pusuya düşmesi bunun kanıtı olamaz. Esir alınmış görünenlerde Suudi askeri olmadığı ortada. Savaşı kazanırken araçlarınızı kaybedersiniz bu görüntüler savaş kaybetme anlamına gelmez. Bir düzenli ordudan 2000 askeri böyle güçlerin esir alması inanılması zor bir iddia
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #123 : 30 Eylül 2019, 13:04:23 »
Bana pek inandırıcı gelmiyor. Bir kaç aracın pusuya düşmesi bunun kanıtı olamaz. Esir alınmış görünenlerde Suudi askeri olmadığı ortada. Savaşı kazanırken araçlarınızı kaybedersiniz bu görüntüler savaş kaybetme anlamına gelmez. Bir düzenli ordudan 2000 askeri böyle güçlerin esir alması inanılması zor bir iddia

İnternette görüntülerde epey araç vardı. İşin ilginç yanı, Suudilerin bu haberler yalanladığını da hiç duymadım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #124 : 30 Eylül 2019, 13:32:52 »
Youtubeda var videoları çekirdek gibi avlıyolar suud askerlerini lakin Husilerin bunu uzun süre devam ettirebileceğini sanmıyorum. Resmen kuşatılmış durumdalar. Bir iki ani atak yapsalarda birkaç yıla kalmaz tamamen düşecekleri garanti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #125 : 30 Eylül 2019, 16:01:31 »
Yazdık yazdık yönetim alayını sildi. Gün gelecek bir kalaba olunca bizde onun yazdıklarını sileceğiz

Gözlük tak >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=349.800

Bilgi sahibi olmadan fikir yürütürsen maskara olursun!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 30 Eylül 2019, 16:02:49 »
Silmemişsin tamam
Nezaketin için teşekkür ederiz
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #127 : 30 Eylül 2019, 16:05:12 »
DefenceTurk.com forum sitesinde hiç bir ileti silinmez! Ya ilgili konuya eklenir, ya da gereksiz ve yasaklı iletiler bölümüne taşınır.
Bu başlık Yemen ile ilgili gelişmelere ait olduğu için alakası olmayan iletiler sohbet konusuna eklendi.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #128 : 30 Eylül 2019, 16:09:09 »
DefenceTurk.com forum sitesinde hiç bir ileti silinmez! Ya ilgili konuya eklenir, ya da gereksiz ve yasaklı iletiler bölümüne taşınır.
Bu başlık Yemen ile ilgili gelişmelere ait olduğu için alakası olmayan iletiler sohbet konusuna eklendi.
Ama yemenle alakalıydı :S

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #129 : 30 Eylül 2019, 16:27:10 »
Yemen'deki olaylarla ilgili kısım burada duruyor. Oradaki gelişmeleri merak edenler için haberler bu konuya eklenmeye devam edecekler. Dinle ilgili olan tartışmanıza sohbet konusunda devam edebilirsiniz.