Gönderen Konu: Yemen  (Okunma sayısı 53299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Yemen
« Yanıtla #170 : 23 Mart 2021, 08:12:20 »
"Aramco 50 yıl boyunca çin e enerji arzına öncelik verecek"

Bu haber bağlamında insanın aklına "50 yıl"  bölümü takılıyor.

Suudlar petrpl satsr gaz  yoktur.

Peki elektrikli araçların piyasayı kaplayacağı bu 50 yılda bu kadar petrol ne işe yarayacak? Askeriye ve taşımacılık.

Peki bu 50 yılda elektriksizaraç kalır mı? Karada havada denizde. Bilemedim.

Pekii daha sonrasında bu araplar ne yapacak. Yani petrol geliri bitince.

Bir bölümü durumun farkında ve farklı alanlara yatırım yapıyorlar. Katar mesela.
Sahip oldukları para akıllıca kullanırlarsa 50 seneden fazla yeter. Ancak bir bölümünün dünya umurunda değil.
Mehtemelen para bitince spor araba kolleksiyonlarını antika olarak açık artırma ile satarlar vs.
En kötü olasılık kutup ayısı...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 23 Mart 2021, 09:13:26 »
Sahip oldukları para akıllıca kullanırlarsa 50 seneden fazla yeter. Ancak bir bölümünün dünya umurunda değil.

Meselelerinden en önemlisi fazla hızlı artan nüfuslarına iyi eğitim verebilmek aslında. O ise Vahhabilikle, İhvanla vs olacak iş değildir. İşleri çok zor.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Yemen.
« Yanıtla #172 : 26 Mart 2021, 12:24:58 »
Alıntı
Yemen'de Husiler, Suudi Arabistan'daki hedeflere 18 drone ve 8 balistik füzeyle saldırdıklarını açıkladı.

Hedefler: Aramco'nun Ras al-Tanura'daki karargahı, Rabigh, Yanbu, Jizan ve Kral Abdülaziz'in on iki Samad-3 uçağı ve Zülfikar, Bedir ve Sa`ir tipi sekiz balistik füzesi ile Dammam'daki üssü.

Altı Qasef 2k insansız hava aracı ile Necran ve Asir'deki askeri bölgeleri hedef aldı.
https://mobile.twitter.com/MiddleastN/status/1375363642418466816

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 27 Mart 2021, 02:10:51 »
Evet, bu yemen çatışma bölgesi tam bizim Hisar, Korkut ve Porsav ın denenmesi için uygun bir bölge.

Aslında, üretici şirket üzerinden, bir miktar sistemi buraya gönderip denenmesini sağlayabilirsek çok faydalı olur. Hazır ihtiyaçları varken, suudlar da hayır demez gibi. Ha keza Altay da denenebilirdi.

Aslında, bu hss leri karabağda da deneyebilseydik çok iyi olurdu ama geçti.

Libyada da denenir ama, suudda denenip başarılı olursa satış şansı daha fazla olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Yemen
« Yanıtla #174 : 29 Mayıs 2021, 21:18:17 »
Alıntı
Yemen Cizan bölgesinde Husiler Suud sınırını geçti ve Suudi sınırları içersinde birçok noktayı ele geçirdiklerini açıkladılar.  Yemen Dışişleri ve Göçmen İşleri Bakanı Dr. Ahmed bin Mübarek ve ABD'nin İran Özel Temsilcisi Robert Malley de Yemen’e dair atılması istenen adımlara dair çağrılar yaptılar.
https://mobile.twitter.com/MiddleastN

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 30 Mayıs 2021, 09:36:29 »
Bu Suudi Arabistan , Yemen'in kontrolünü ele geçireceğim diye işe başladı ; rezil oldu tüm Dünya'ya...Şimdi de kendi topraklarını bile işgal ettirecek duruma düşmüş...

Bu Suudi Arabistan,  dünyanın en modern silahlarına sahip neden başarısız?

Disiplin mi yok ordusunda? Kurmay heyeti mi zayıf?
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2021, 09:37:41 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #176 : 30 Mayıs 2021, 14:21:14 »
Bu Suudi Arabistan , Yemen'in kontrolünü ele geçireceğim diye işe başladı ; rezil oldu tüm Dünya'ya...Şimdi de kendi topraklarını bile işgal ettirecek duruma düşmüş...

Bu Suudi Arabistan,  dünyanın en modern silahlarına sahip neden başarısız?

Disiplin mi yok ordusunda? Kurmay heyeti mi zayıf?

Disiplin, egitim ve tecrube eksikligi...

Ordu icinde cesitli cekismeler olabilir (kabileler, tarikatler arasinda ornegin)

Suudi ailesinin icinde taht ya da pozisyon cekismelerinin de etkisi olabilir, birbirinin ayagini kaydirma vs..

Yemen'de kazanip kaybetmekten cok, ben ne kazanip ne kaybederim, adamlarim ne kazanir ne kaybder dusuncesi one cikiyor olabilir...

Suudilerde bir milli bilincin oldugunu sanmiyorum zaten..

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2021, 14:43:45 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 30 Mayıs 2021, 16:58:00 »
Bugün internete düşen  , Husilerin Suudi topraklarına yaptıkları baskınların videosunu herkes izlemiştir sanırım...

https://www.youtube.com/watch?v=GhLYoF6REDw

Bu videoyu izleyince  bizden neden Bayraktar TB2 istediklerini anlıyorum...

Bizim üs bölgelerimizin bir zamanlar BTÖ tarafından basıldığı gibi baskınlar yapmışlar... İHA 'lar devreye girmeseydi biz de bu baskınları yerdik hala....

Ben adamlara acıdım , 30-40 satalım bu Suudilere ... 5 katı fiyata tabiki ... Biraz da bizi beslesinler ABD yerine...
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2021, 17:00:12 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 30 Mayıs 2021, 18:48:13 »
Sadece İHA yüzünden değil. Bizim karakollar birer Kalekol oldular. Kendi algılama ve uyarı sistemleri falan var. Duvarlar top atışlarına bile dayanıklı vs vs.  Ayrıca Ordunun ve kurmay sınıfının savaş tecrübesi de çok önemli.

Bu etkenlerle beraber düşünüldüğünde, bence Suudilerin tecrübeli bir dış ortaktan ve hem de kallavi yardım almadan bir şansları yok. İHA almakla çözemezler. Ordu disiplini, savaşkanlık ve savaş tecrübesi de satın almalılar. :) Pakistan'a güveniyorlardı, onlar da "İşimiz olmaz." dediler.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2021, 18:57:15 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #179 : 30 Mayıs 2021, 19:25:05 »
Yemene neden müdahane  yapmiyoruz  kimden cekiliyoruz anlamadim

irandanmi- suudilerdenmi baedenmi

Yemende akan kan durmazi gerekir