Gönderen Konu: ASELSAN ve HAVELSAN'dan Savaş Sistemi  (Okunma sayısı 6526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ASELSAN ve HAVELSAN'dan Savaş Sistemi
« : 13 Ekim 2009, 20:01:00 »

İnşa edilecek 2 gemi için iş ortaklığı anlaşması imzalandı
13 Ekim 2009 Salı, 16:47

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından sürdürülen MİLGEM Korveti Projesi kapsamında inşa edilecek ikinci geminin Savaş Sistemi Tedariği için ASELSAN ve HAVELSAN tarafından oluşturulan İş Ortaklığı arasında bir anlaşma imzalandı.

ASELSAN'dan yapılan yazılı açıklamada, Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından sürdürülen MİLGEM Korveti Projesi kapsamında inşa edilmekte olan prototip gemiye (MİLGEM 1'inci Gemisi) ait savaş sisteminin tedariki ile ilgili olarak ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş ile HAVELSAN Hava Elektronik Sanayi A.Ş arasında oluşturulan iş ortaklığının Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile 23 Mayıs 2007'de bir sözleşme imzaladığı hatırlatıldı.

Açıklamaya göre, söz konusu proje kapsamında, MİLGEM 2'nci Gemisi Savaş Sisteminin sözleşme kapsamına dahil edilmesine ilişkin 86 milyon Avro tutarında bir sözleşme değişikliği dün (12 Ekim 2009) imzalandı. MİLGEM 2'nci Gemisi Savaş Sisteminin nihai kabulü 2013 yılı içerisinde gerçekleştirilecek ve ASELSAN'ın iş payı 58,82 milyon avro olacak.

Türk Deniz Kuvvetlerinin 12 adet korvet gemisi inşasını öngördüğü MİLGEM (Milli Gemi) projesinde geminin savaş sistemi; ASELSAN'ın pilot ortak olduğu ve HAVELSAN ile birlikte kurulan MİLGEM İş Ortaklığı tarafından gerçekleştirilecek.

MİLGEM korveti savaş sisteminde yer alan entegre muhabere sistemi, uydu haberleşme sistemi, elektronik harp sistemi, elektro optik sistemler, seyrüsefer sistemleri, radarlar, hava savunma ve silah sistemleri, atış kontrol sistemleri, kendini koruma sistemleri, gemi veri dağıtım sistemi, savaş yönetim sistemi yazılımları ve donanımları, ASELSAN öncülüğündeki ASELSAN-HAVELSAN MİLGEM İş Ortaklığı tarafından sağlanacak ve entegre edilecek.

Açıklamada, geçen yıl 27 Eylül'de denize indirilen 1'inci MİLGEM'de entegrasyon faaliyetlerinin programa uygun devam ettiği, MİLGEM 1 gemisi ile aynı konfigürasyona sahip olan MİLGEM 2 gemisinin savaş sisteminin de ASELSAN ve HAVELSAN iş ortaklığı tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Projede Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, MİLGEM Proje Ofisi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Araştırma Merkezi Komutanlığı ekipleri ile de müşterek çalışmaların yürütüldüğü kaydedildi.

AA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2010, 20:09:37 »
HAVELSAN Savaş Yönetim Sistemi Teknolojileri Merkezi Açıldı

HAVELSAN Savaş Yönetim Sistemi Teknolojileri Merkezi’nin açılış töreni 16 Eylül tarihinde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Uğur Yiğit, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Kuzey Deniz Saha Komutanı Kora. Mehmet Otuzbiroğlu ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uzun ile bir çok üst düzey davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi. İstanbul Tersanesi Komutanlığı içerisinde bulunan Savaş Yönetim Sistemi Teknolojileri Merkezi’nde, GENESİS Savaş Yönetim Sistemi konusunda kazandığı deneyim ve bilgisini daha da pekişterecek ve yeni başarılara imza atacak olan HAVELSAN, özellikle deniz platformları için, birbirinden bağımsız birden çok sistemin uyum içerisinde beraber çalışmasını sağlayan, sistem entegrasyonu alanında ürettiği özgün tasarımlarıyla adından daha çok söz ettirecek.

http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1542&hid=4

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Advent Sys.
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2021, 14:36:31 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Iki ülkeye daha ADVENT ihracatı.
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2022, 00:48:41 »
Alıntı
HAVELSAN’dan iki ülkeye daha ADVENT ihracatı.

- ADVENT SYS'nin kullanımı, Dünya genelinde yaygınlaşıyor.

Şu ana kadar MİLGEM ADA Sınıfı Korvetler ile TCG UFUK İstihbarat Gemisi’nde kullanıma alınan ADVENT SYS; İSTİF Sınıfı Firkateynler, BURAK Sınıfı Korvetler, BARBAROS Sınıfı Firkateynler, TCG ANADOLU LHD, TCG DERYA DİMDEG ile Türk Tipi Hücumbot’larda da kullanılacak.

Ayrıca HAVELSAN, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın talebi doğrultusunda ULAQ Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA)’na da ADVENT’in entegrasyonunu gerçekleştirecek. Şirket, ADVENT’in denizaltı ve hava platformlarına yönelik konfigürasyonlarında da sona gelmiş durumda.

ADVENT Savaş Yönetim Sistemi, Pakistan’ın ardından Ukrayna ve Endonezya’ya ihraç edildi. Böylelikle şu ana kadar 4 farklı kullanıcı, ADVENT SYS’yi tercih etmiş oldu. Şirket, ADVENT’in diğer ülkelere ihracatı için de çalışmalarını sürdürüyor.
https://www.savunmasanayist.com/havelsandan-iki-ulkeye-daha-advent-ihracati/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ASELSAN hava savunma komuta kontrol sistemini teslim etti.
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2022, 16:26:09 »
Alıntı
ASELSAN, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilk hava savunma komuta kontrol sistemini teslim etti.

-Dört farklı jet üssündeki Uçaksavar Harekat Merkezlerine, Batarya Komuta Kontrol Harekat Merkezı kurulumu tamamlandı.
https://mobile.twitter.com/M5Dergi/status/1524374777863016449?cxt=HHwWgsC4sZay1acqAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Azerbaycan'a hazırlanan HAKİM komuta kontrol sistemi.
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2022, 23:45:24 »
Alıntı
ADEX'te Azerbaycan'a yönelik hazırlanan HAKİM komuta kontrol sistemi tasviri.

HAKİM'in temini için Azerbaycan geçmişte bir sözleşme imzalanmıştı. Sistem büyük olasılıkla Vatan Muharebesi sırasında kullanıldı.

https://twitter.com/Fatih_MehmetK/status/1455480413896458242?s=20&t=63Bs9xvSh_juLxW4ipnKsw

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Savaş yönetim sistemi ADVENT SIDA'ya entegre ediliyor.
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2022, 12:09:34 »
Alıntı
İlk kez bir silahlı insansız deniz aracımıza milli savaş yönetim sistemimiz ADVENT entegre ediliyor.

https://mobile.twitter.com/aniIsahin

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
HAVELSAN, Endonezya'ya ADVENT ihracatı gerçekleştirdi.
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2022, 16:09:07 »
Alıntı
HAVELSAN, Endonezya'ya milyonlarca dolarlık ADVENT ihracatı.gerçekleştirdi
youtu.be/RgUX1ECkaZ0
https://mobile.twitter.com/SavunmaSanayiST

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
HÂKİM Hava Komuta Kontrol Sistemi
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2023, 13:03:13 »