Gönderen Konu: Aselsan´dan yeni Gatling-STAMP serisi  (Okunma sayısı 18733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Aselsan´dan yeni Gatling-STAMP serisi
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2018, 20:04:31 »
Sayayim, Rusya, Cin, Italya, Fransa, Guney Afrika, Ispanya, Israil, Japonya, Singapur, Kore, Ingiltere ve biraklima gelmeyen o kadar daha

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 15 Şubat 2018, 20:31:40 »
Sayayim, Rusya, Cin, Italya, Fransa, Guney Afrika, Ispanya, Israil, Japonya, Singapur, Kore, Ingiltere ve biraklima gelmeyen o kadar daha

+1

Almanya, Belçika, K.Kore, İran, say say bitmez liste uzar gider...

Tüfek üretebilen herkes yapıyor, Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok...

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 15 Şubat 2018, 20:49:21 »
Silah endüstrisi kuran ülkenin halletmesi gereken temel ürünler var buda onlardan birisi. Yüz çeşit silah yok toplasan iki düzineyi geçmez.

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2018, 21:07:36 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #23 : 15 Şubat 2018, 20:55:38 »
Kullanıcı ülkeler demedim gatling silahı üreten dedim,dikkat ederseniz uretilen gatling özgün ve milli  ,bu saydiklarinizın  çoğu ya kopyalamıştı(iran,çin,k.Kore)yada  lisanslı üretimdir diye tahmin ediyorum,Neyse öyle yada böyle bir silaha sahip olmak bir güç çarpanı oluşturur uzun yıllardırordumuzda  görmek istediğim silahtı.....

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 15 Şubat 2018, 21:07:21 »
  İster Rusya ol İster ABD ister Türkiye namlulu silahta yapıp yapacağın iki düzine iş var. Üstün körü amatörce listeleyim mesela tutkulu bir savunma sanayi olan ülke bu aşağıdaki işleri halletmesi gerek

Piyade tüfeği
Makineli tüfekler
12,7 mm hafif uçaksavar silahı
20, 25, 30, 35, 40 mm... toplar
76 mm top
105-155 mm toplar
105-120 mm tank topları

Birde bunların namlu haricinde silah türevleri var
Tek namlulu silahlar
Gatling namlulu silahlar

Bitti işte namlulu silahlar aşağı yukarı. Araya keskin nişancı silahları için ara kalibreler ekle basit iş olarak. Süpergüç te olsan bin yıldırda uğraşsan yapıp yapacağın iş bu kadar. Türkiye de bu yelpazeyi tamamlıyor. Aferin beklenecek bir mevzu olmasına gerek yok çünkü mecbursun bunlar yapılmak zorunda. Bin çeşit silah yok aşağı yukarı bu kadar yani. Sonra parçacıklı mühimmat atan silah yaparsın ama sonuçta oda 30 mm silahtır ucuna bir alet takarsın programlamak için
Bu ana işleri yetenekleri kullansanda kullanmasanda yapıp bir kenarda tutman gerek. Yelpazedeki ana işleri tamamlama mevzu bu. Amarika da olsan bir fazlası yok ondan sonra en fazla çeşidi arttırırsın ama sonuçta oda 30 mm toptur seninki de aynı işi yapan toptur.

Gelelim füzeye mesela oda milyon çeşit değil istersen Amarika ol

Güdüm çeşitleri
IR güdüm
IIR güdüm
SAL güdüm
INS güdüm
GPS güdüm
RF güdüm
SACLOS güdüm
TERCOM güdüm
Anti radyasyon güdüm

Bitti güdüm işi bu kadar istersen Amarika ol süper güç ol bir fazlası aklıma gelmediyse vardır en fazla hepsi o kadar

Sonra füze çeşitleri
Katı yakıtlı füzeler
JEt motorlu füzeler
Birde şimdi RAM JET füzeler çıkıyor bizde ilgiliyiz bu konu ile

Katı yakıtlılarda Tanksavardan S400 e kadar malum çeşitlilikte G dayanımında bildiğimiz aşağı yukarı şeyler
Jet motorlular da bizim SOM boylarında olan 300 km civarını geçmeyenler ve birde 1500 km civarı olan süpergüç seyir füzeleri dedimmi iki çeşit. Bizim Gezgin gibi yani oda iki çeşit yani oda bitti

Birde torpidolar var oda iki çeşit küçük büyük. Ona kavitasyon filan uçuk kaçık bir tane eklersen eklersin ama şart değil

Birde balistik füzeler var İran ın Kore'nin yaptıı bizim Yıldırım ile başladığımız.
Onunda çeşidi Katı yakıtlı sıvı yakıtlı iki çeşit
Menzili'de taktik menzilli 150 km sonrasında 300- 500 1000 5000 diye artan menziller. Biz 1000 km ye kadar dedikoduları var yaptık gibi.

Bu işin nirvanasın da uzaya uyduyu da yolladım mı iş bitiyor

Kara araçlarında Tank var zırhlı araç var paletli tekerlekli var kamyon var filan bunların hepsinde biz hazırız şimdiden

Elektronikte
Telsiz radar elektronik harp terma lkamera dedimmi ana şeyler bitiyor gerisi fasa fiso

Geriye uçaklar hava araçları var onlarda uçak helikopter turbo motor jet motor dedimmi bitiyor aşağı yukarı ordada çalışıyoruz

Yani demek istediğim milyon çeşit iş yok ister süper güç ol ister Türkiye ol önünde sayısı belli meşgalen olacak onları halledicen bir önce

Gatling de bunlardan yani
20 mm 30 mm top yap zırhlı araca koy bitti işte bu dünyadaki tank altı çaplardaki top olayın aşağı yukarı bitmiştir. İster bu işe 10 yıldır ilgilen ister 100 yıldır hepsi bu kadar. Gatling ide bir varyasyon olarak yapıcaksın dursun kenarda bin çeşit işin yok bir iki tane altı üstü yapmadan bırakmaya gerek yok

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2018, 21:13:31 Gönderen: serkan »
beğen