Gönderen Konu: Türkiye, Ruslar'a savaş açacaktı  (Okunma sayısı 2903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkiye, Ruslar'a savaş açacaktı
« : 09 Eylül 2009, 10:11:34 »
Rusya Komünist Partisi liderinden ilginç iddia: "Stalin Hitler'le anlaşmasaydı, Türkiye Sovyetler Birliği'ne saldıracaktı."

Türkiye'nin 1939 yılında Almanya safından Rusya'ya saldırmak istediği iddia edildi. Rusya Komünist Partisi Başkanı Gennadi Zyuganov'un iddiasına göre, 1939 yılında dönemin eski SSCB Başkanı Jozef Stalin Nazi lideri Adolf Hitler'le anlaşmasaydı, Türkiye Sovyetler Birliği'ne saldıracaktı.

Pravda gazetesinde "Devrimci ve Vatansever" başlıklı yazısında Zyuganov, Stalin'i gelmiş geçmiş en büyük Marksist devrimci olarak tanımladı. Sovyetler Birliği'nin kurulmasında Stalin'in büyük emeği olduğunu kaydeden Zyuganov, "İkinci Dünya Savaşı yıllarında Stalin, Nazi Almanların Rus halkına yönelik soykırım yapma planlarını altüst ederek bizi vahşetten kurtardı." dedi.

Son günlerde tartışılan İkinci Dünya Savaşı'nın çıkışına neden olan Stalin-Hitler anlaşmasına (Molotov-Ribbentrop paktı) değinen Zyuganov, Moskova'nın o sıralarda en doğru adımı attığını savundu. Zyuganov, Batılı devletlerin Sovyetlerin arkasından gizli dolaplar çevirdiğini ifade ederek, "Stalin Almanya ile anlaşma yaparak Hitler'in bize yönelik saldırı planlarını iki yıl daha erteledi. Eğer Almanya ile anlaşma olmasaydı, Japonya bize savaş ilan ederdi. Bu durumda biz Japon sınırındaki Sibirya askeri birliklerini merkeze çekemezdik. Biliyorsunuz daha sonraki yıllarda Sibirya askeri birlikleri Moskova'yı işgalden kurtarmıştı. Eğer Hitler'le anlaşma imzalamasaydık, Türkiye büyük bir olasılıkla Kafkasya'da bize saldırırdı." dedi.

Günümüz Rus tarihçileri, İkinci Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Türkiye'nin Almanların yanında yer alarak Sovyetler Birliği'ne saldırmak istediğini iddia ediyor. Önceki aylarda Cihan Haber Ajansı'na özel konuşan Rusya parlamentosu alt kanadı Duma milletvekili ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Enstitüsü Başkanı Konstantin Zatulin, 1942 yılında Türkiye'nin Rusya'ya saldırı planını yaptığını belirtmişti.

Babası da bir Sovyet subayı olan Zatulin, "Babam bir Sovyet subayı idi. Ben Gürcistan'ın Batum şehrinde dünyaya geldim. Türkiye'de bir ihtilal gerçekleşti. Mustafa Kemal Atatürk iktidara gelerek ilk kez ulusal çıkarları hedefine koydu. Bu dönemde Türkiye ile Sovyet Rusya'sı arasında dostluk ilişkileri vardı. İki ülke müttefik olarak hareket ediyordu. Ancak daha sonra ayrılıklar dönemi başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Türkiye Almanların yanında doğrudan yer almasa da Moskova , Ankara faktörünü dikkate alıyordu. Benim doğduğum Batum kentinde de Sovyet ordusu, Türk askeri birlikleri saldıracak diye bekliyordu. Moskova 1942 yılında Ankara'nın bize karşı savaşa katılacağını düşünüyordu." demişti.

kaynak:http://www.sonsayfa.com/Haberler-turkiye-ruslara-savas-acacakti-123561.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye, Ruslar'a savaş açacaktı
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2009, 14:10:48 »
Neyle saldıracakmış acaba? Onu da söyleyiverseymiş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı batuhansafak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2009, 13:59:36 »
Kazma herif bilmiyorki Türkiye boğazları açsaydı bugün rusya diye bişey olmayacaktı  :D

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2009, 14:01:59 »
nekadarda çok korkuyorlarmış bizden :)

anlatılana bakılırsa, almanya ile iyi dostmuşuz ozaman.

e peki niye hitler Türkiye'yi işgal etmek için binbir türlü senaryo planlamış?

saçma geldi bana biraz bu adamın anlattıkları.