Gönderen Konu: Sinop'ta insansız keşif uçağı düştü  (Okunma sayısı 13824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
Ynt: Sinop'ta insansız keşif uçağı düştü
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2009, 15:22:07 »
Proje o kadar da gizli değildi. Yarışan firmaların adı da, tasarımlarının ismi cismi de gayet biliniyordu. Ayrıca bu Taktik İHA'lar Heron'la aynı klasmanda değiller.

http://www.ssm.gov.tr/TR/Projeler/havaaraclari/prjgrpiha/Pages/TaktikIHAGelistirme__K.aspx

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2009, 15:41:51 »
Proje gizli olmayabilir ama Ahmet Bayraktar'ın ifadelerine dayanılarak yapılan habere göre geliştirilen İHA gizli bir çalışma imiş. Tabii medya yalan söylemiyorsa.Yada şöyle olabilir; Proje açıklanmıştır, gizli olmayabilir olabilir ama firmanın ar-ge sırasında yapılan çalışmaları gizli kalır. Ahmet Bayraktar "gizli çalışma" sözü ile aslında bunu kastetmiş olabilir, meydana bu açıklamaları başka bir formata sokarak ilginç olsun, ilgi çeksin diye haberi bir gizem havasında vermişte olabilir.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2009, 23:29:53 »
benim icin haberin güzel yani ... türkiyemizin bos durmadigi... özel sektör de olsa :)

saygilar

Çevrimdışı mixer

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2009, 23:32:27 »
Türkiye adına güzel bir haber ben vestelin yanlızca casus uçak projesi ilke uraştığını düşünüyordum... ancak bir sorun var heronlara göre çok zayıf olmaları... çunku heronlar 52 saat süreyle havada kalıp, 30 bin feet irtifada ve 350 kilometre menzilde görev yapabiliyor ancak bizimki sadece 8 saat kalabiliyor ve en fazla 20 bin feet irtifada ulaşıyor...  ama bu duruma bakıldığına göre test aşamasına olduğu  ilerde gelişeceğini ümit ediyorum

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2009, 20:56:57 »
bundan yaklaşık 1 sene kadar önce yine sinop'ta, bu sefer deniz kıyısında üzerinde kril alfabesiyle yazılar bulunan UAV düşmüştü.Fakat "değerli" basın mensuplarımız medya'ya yansıtmadı bunu.Bununla ilgili bi bilgisi olan varmı?Bizimle paylaşırsanız sevinirim.Kusura bakmayın benimde pek bi bilgim yok...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2009, 21:14:47 »
bundan yaklaşık 1 sene kadar önce yine sinop'ta, bu sefer deniz kıyısında üzerinde kril alfabesiyle yazılar bulunan UAV düşmüştü.Fakat "değerli" basın mensuplarımız medya'ya yansıtmadı bunu.Bununla ilgili bi bilgisi olan varmı?Bizimle paylaşırsanız sevinirim.Kusura bakmayın benimde pek bi bilgim yok...

O UAV değil, bir füzeydi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 03 Ekim 2009, 21:50:59 »

O UAV değil, bir füzeydi.

???

füzeyse, ruslar yada ukraynalılar herneyse...

ne işi var onlar füzesinin sinopda acaba?

ama füze oldugunu sanmıyorum.çünkü füzedense bir uav'a benziyordu.balık etli bişeydi :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 03 Ekim 2009, 22:10:43 »
Çünkü Karadeniz'de Rus savaş gemileri o sıralar bir tatbikat yapıyorlardı. Sahile vuran da bir SS-N-2 Styx füzesiydi.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 03 Ekim 2009, 22:29:03 »
kıyıya vuran styx miydi degilmiydi bilmiyorum ama buna benziyordu ve ayrıcadan kırmızı kril yazıları vardı üzerinde.ozamanlar kril yazısı okuyamıyordum şimdi olsaydı biraz bişeyler okumaya calısırdım :)))

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 03 Ekim 2009, 23:03:00 »
Evet geçen yıl haber sitelerinde konu olmuştu ve Fotoğrafları vardı. Kırmızıydı. Malum medyamız bilgisi olmadı konularda ahkam kesmeyi sever. Bilgilendirmek için epey yazı da yazmıştık. :)