Gönderen Konu: Fırtına ve Panter obüsleri hakkında  (Okunma sayısı 8502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Fırtına ve Panter obüsleri hakkında
« : 26 Eylül 2009, 23:44:18 »
selamlar şu ana kadar kaç tane fırtına ve kaçtane panter obüsü kara kuvvetlerimize teslim edilmiştir ve kaçtane teslim alınması kesinleşmiştir ? Bunlar için 40 km menzilii ERFB/ Base bleed mermi üretimi gerçekleştiriliyormu ?

Saygılar...
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2009, 13:04:35 Gönderen: ~~İsmaiL~~ »

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Fırtına ve Panter obüsleri hakkında
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2009, 00:59:21 »
Bilen yok galiba  :D

Çevrimdışı caca

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2009, 19:22:26 »
Epey oldu 3 rakamlı sayıları epey aştı MAŞALLAH

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2009, 13:10:20 »
Bir aralar envantere girecek Fırtına sayısının 400 civarında olacağı konuşuluyordur forumlarda.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı caca

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2009, 23:48:14 »
Bir aralar envantere girecek Fırtına sayısının 400 civarında olacağı konuşuluyordur forumlarda.
O arkadaşlarda hayal kuruyor gibi geldi bana, güzel bir hayal.

Çevrimdışı Stryker

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2010, 01:09:57 »
Envantere girecek fırtına sayısı 336 galiba.Şu an teslim edilen 130 140 civarında.Kaynak gösteremem ama biliyorum.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 08:02:48 Gönderen: WOLF »
Kuvvete dayanamayan adalet aciz;Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2010, 18:01:02 »
Şu ana kadar teslim edilen eğer yanlış hatırlamıyorsam 130 adet.Üretimi tamamlanan ve teslimat bekleyen 12-13 civarı ve üretim aşamasında olan 3-4 taneyide eklersek toplam sayı 146 gibi bişey oluyor.S&H dergisinin son sayısında bu konuda bilgiler mevcut yanımda değil bakamıyorum,ama toplam 375 adet üretileceği yazılıydı galiba.

Base-blade mermi için bir miktar hazır alım yapılacaktı sonuç ne oldu bilmiyorum ama asıl önemlisi 155 mm için uzun menzilli bir mühimmatın yerli üretim çalışması vardı o konuda sanırım biraz yavaş ilerliyor.3-5 yıldan önce sonuç alınacağını sanmıyorum.Aslında bu konuda Denel ile bir çalışma yapılsa çok iyi olurdu.Denel'in 155mm Asagai mühimmat ailesi epeyce uzun menzillere ulaşabiliyordu (75 km).Bakalım neler olacağını ilerde göreceğiz.Umarım yeterli olmuştur bilgi.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 18:06:21 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2010, 22:38:17 »
Şu ana kadar teslim edilen eğer yanlış hatırlamıyorsam 130 adet.Üretimi tamamlanan ve teslimat bekleyen 12-13 civarı ve üretim aşamasında olan 3-4 taneyide eklersek toplam sayı 146 gibi bişey oluyor.S&H dergisinin son sayısında bu konuda bilgiler mevcut yanımda değil bakamıyorum,ama toplam 375 adet üretileceği yazılıydı galiba.

Base-blade mermi için bir miktar hazır alım yapılacaktı sonuç ne oldu bilmiyorum ama asıl önemlisi 155 mm için uzun menzilli bir mühimmatın yerli üretim çalışması vardı o konuda sanırım biraz yavaş ilerliyor.3-5 yıldan önce sonuç alınacağını sanmıyorum.Aslında bu konuda Denel ile bir çalışma yapılsa çok iyi olurdu.Denel'in 155mm Asagai mühimmat ailesi epeyce uzun menzillere ulaşabiliyordu (75 km).Bakalım neler olacağını ilerde göreceğiz.Umarım yeterli olmuştur bilgi.

Evet bilgi verdiğin için teşekkür ediyorum . Bu arada MKE yayınladığı yazıya göre 40 km menzilli modern mühimmat üretimine tamamen yerli imkanlarla sürdürüyormuş ve 120 mm lik tank mermisi üretiminede tamamen yerli imkanlarla üretme çalışmalarınında sonuna gelinmiş . Çok sevindirici bi haber.

Kaynak:http://www.mkek.gov.tr/foHaberler.aspx?iKodHaber=110