Gönderen Konu: Org. Başbuğ'dan Mardin'e Sürpriz Ziyaret  (Okunma sayısı 2045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Org. Başbuğ'dan Mardin'e Sürpriz Ziyaret
« : 21 Eylül 2009, 14:16:01 »
Org. Başbuğ'dan Mardin'e Sürpriz Ziyaret

"Asker için onur ve vazife herşeyin üzerindedir"

21.09.2009 14:01
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Ramazan Bayramı nedeniyle geldiği Mardin'de sınır birliklerini ziyaret etti.
Türk Hava Kuvvetleri'ne ait özel bir jetle sabah saatlerinde Mardin Havaalanı'na gelen Orgeneral Başbuğ'u Mardin Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selim Mert karşıladı. Yoğun güvenlik önlemleri altında kente gelen Başbuğ, sınırdaki birlikleri denetlemek için helikopter ile Nusaybin sınırına gitti.

Burada konuşan Org. Başbuğ şunları söyledi: "Bu kanı kim ve neden akıtıyor? Akan kanın durmasını TSK da ister. Bunun cevabı çok açık. Bazıları şimdi diyor ki 'Şu tarihe kadar insanları öldürmeyeceğiz. Ama o tarihten sonra masum insanlara görevini yapan askerlere kurşun sıkacağız.' Bu düşünce nasıl savunulabilir? Fakat ülkeyi korumanın bir nedeni var. Asker için onur ve vazife herşeyin üzerindedir.

Birinci görevimiz halkımızın güvenliğinin sağlanması ve onların teröristlerden korunması. Terör örgütü bölgedeki kendi insanını katlediyor.

Devletimize bize imkan sunduğu için teşekkür ediyoruz.

Devletimizin, güvenlik kuvvetlerinin kararlılığı karşısında terör örgütünün amaçlarına ulaşması mümkün değildir. Örgüt kandırdı, kullandı 40 bine yakın insanın ölümüne neden oldu. TSK, her zaman herşeye rağmen bölücü terör örgütüne karşı yaptığı mücadeleyi insan odaklı yürütmekte. Bu önemli birşeydir. Kandırılarak katılan teröristlerin büyük bölümü 26 yaşına ulaşmadan hayatını kaybediyor. Özellikle terör örgütüne karşı çıkmalarına rağmen evlatlarını terör örgütüne kaptıran ve bu acıları yaşayan anne ve babaların acılarını da anlamak zorundayız. Silahla, kanla bir yere varılamaz tek çıkar yol bölücü terör örgütünün silahlarını bırakmasıdır. Büyük devletler adildir, şefkatlidir. Bir bilgiyi paylaşmak isterim. Adalet Bakanlığı'ndan aldığımız bilgilere göre 2005-2008 arasında bölücü terör örgütünden 221. maddeden faydalanmak üzere müracaat eden kişi sayısı 870 kişidir. "

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=174136&cat=110&dt=2009/09/21
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Org. Başbuğ'dan Mardin'e Sürpriz Ziyaret
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2009, 15:59:09 »
Başbuğ'dan birlik mesajı

"Bizim için Karslısı da, Ardahanlısı da, Bursalısı da hepsi bizim Mehmetçiğimiz."

21.09.2009 14:25
Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Mardin'deki birliklere sürpriz bir ziyarette bulundu.

Başbuğ burada bir konuşma yaptı: "Bu bölgede hala Türkçe okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde 20. Türkiye ortalaması yüzde 8. Gözden kaçan önemli bir nokta var: Türkçe. Anayasa’nın 2. maddesi açık: Türkçe resmi dil. Türkçe aynı zamanda ortak iletişim dili. Türkçe aynı zamanda ekonomik dil. Burada yüzde 20 noktalarında geride olduğumuzu düşünürsek bölge insanının iyiliğini isteyen herkesin esas üzerinde durması gereken noktalar bunlar değil mi? Ana noktaları bırakıp diğer noktalarda kalıyoruz. Herkesin, üzerinde durması gereken noktalar bunlar değil mi? Esas insan odaklı değil mi? Bu insanlarımızın derdi ne sıkıntısı ne? Birlikte yaşamaya karar verenler için Cumhuriyet'in kurulduğu ilk günden beri vatandaşların ezici çoğunluğu birlikte yaşamaya karar vermiştir. Birlikte yaşamaya karar verenler için her yer, her makam Türkiye'nindir. Aksini söyleyen varsa çıksın.
Vatandaşlarımız ne çektiyse ağalardan çekti. Zamanın ağalarından çeken insanlarımız şimdi siyaset veya terör ağlarından muzdarip. Bu halkımızı siyaset ağlarından, terör ağlarından kurtarılması gerek. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür. Ayrılık tohumu girmiş tarladan nifak ve nefret çıkar. Yaşanmakta olan gelişmelerden tedirgin olan vatandaşlarımız var. Tedirginlik duyanlar merak etmesin, TSK milletimizden aldığı güç ve azimle görevinin başındadır. İşte Mehmetçikler. Ağrılısı, Ardahanlısı, Bitlislisi, İstanbullusu var. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu tablo, bu ordunun milli olduğunu gösteriyor. Halk işte. Milletimizin burada temsilini görüyorsunuz. Bizim için Karslısı da, Ardahanlısı da, Bursalısı da hepsi bizim Mehmetçiğimiz. Birazdan Nusaybin'de Kıbrıs'ta şehit olan şehidimizin cenazesi kaldırılacak. Başka ordularla mukayese ediyorlar. Bu ordu hiçbir grubun ordusu değildir. Bu ordu milletin ordusudur. Bizim gücümüz burada. Bunu bozdurmayız. Onun için TSK, milletinden aldığı güç ve azimle görevinin başındadır. Türk ordusunun arkasında Türk milleti vardır."

Bayramların bütünlüğümüzü pekiştirdiğimiz günler olduğunu, bayramların bir daha düşünme fırsatı verdiğini, kırgınlıkları unutturduğunu kaydeden Orgeneral Başbuğ, şöyle konuştu:

''Evlatlarını, eşini, babasını vatan savunmasında şehit vermiş ocaklarda bu bayram günlerinin sevinci buruktur. Oralarda bu bayram günleri buruk yaşanır. Vatanı uğruna şehit ve gazi olmak bir asker için ulaşabilecek mertebelerin en yükseğidir. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet duygularımızı iletiyoruz.

Şehitlerimizin annesi, bizlerin de annesidir. Bizlerin de anasıdır. Bütün şehit analarının öpülesi ellerini saygı ve şükranla bu bayram günü öperim.

Biz askerler için bayramların ayrı bir önemi vardır. Çoğu zaman bu evlatlarımızın bugün yaşadığı gibi çoğu zaman anne ve babalarımızdan, eşimizden ve dostumuzdan uzak oluruz. Bu Mehmetçikler ki -bunlar analarının ve babalarının bize birer emanetidir- bu bayramlarda bu Mehmetçikler bizim ailemizin birer parçası olur, evladımız olur. Bugün öğle yemeğinde beraber olduk ben de evlatlarımla olmuş gibi kendimi hissettim. Gerçekten bugün burada Mehmetçiklerle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bayramlarını kutlamaktan sevinç duyuyorum.

Bu vesile ile bütün Mehmetçiklerimizin Edirne'den Hakkari'ye kadar görev yapmakta olan bütün Mehmetçiklerin alilerinin de bayramını kutluyor, kendilerine selam ve sevgilerimi gönderiyorum. O ailelere diyorum ki burada olduğu gibi hiçbir yerde evlatları yalnız değildirler. Onlar komutanlarıyla, arkadaşlarıyla beraberlerdir.''

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=174142&cat=110&dt=2009/09/21
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com