Gönderen Konu: A350'ye Yardımlar Sürüyor  (Okunma sayısı 2412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
A350'ye Yardımlar Sürüyor
« : 14 Eylül 2009, 13:09:52 »
A350'ye yardımlar sürüyor

Dünya Ticaret Örgütü'nün ticari rekabete aykırı bulmasına rağmen Avrupalı hükümetler Airbus A350'ye yardım yağdırıyor
14 Eylül 2009 Pazartesi, 11:05

Alman Hükümeti, Avrupalı uçak üreticisi Airbus’ın yeni nesil yolcu uçağı A350’nin üretimi için devlet garantili 1.1 milyar Euro (1.61 milyar dolar) yardım yapmayı planlıyor. Alman devlet bankası KfW’nin garantörlüğünde yapılacak yardım Alman Finans ve Ekonomi Bakanlığı’nın yayınladığı memorandum ile bütçe komisyonundan geçti. Airbus yardım karşılığında Almanya hükümetine A350’nin üretimi için üç bin kişiye iş istihdamı yaratacağı garantisi verdi. Bu rakam 7 bin 500’e çıkabilir.

Avrupalı devletler Airbus’ın A350 üretimini finanse etmek için milyarlarca Euro yardım sağlamayı planlıyor. Öte yandan Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Eylül ayının başında Airbus’ın A380 uçağı ve diğer çok satan uçaklarına Avrupalı devletler tarafından yardım yapılmasını rekabetçiliğe aykırı bulduğunu açıkladı.

Ağustos ayında İngiltere A350’nin üretim programına destek olmak için 340 milyon pound (567.6 milyon dolar) yardım yaptı. Amerikalı üretici Boeing’in yeni nesil yolcu uçağı 787 Dreamliner’ın üretimi geciktikçe A350 için yapılan yardımlar artıyor. A350 için Fransa’nın da Airbus’ı finanse etmesi söz konusu.

Airbus’ın 30 müşteriden 500 adet A350 siparişi bulunuyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde uçması beklenen A350 için muhtemel pazar 2 bin 500 adet olarak öngörülüyor.

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/172640-A350ye-yardimlar-suruyor.aspx
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com