Gönderen Konu: Havada Japonya-ABD işbirliği  (Okunma sayısı 2282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Havada Japonya-ABD işbirliği
« : 14 Eylül 2009, 12:37:32 »
Havada Japonya-ABD işbirliği

Krizdeki Japon Havayolları'nı kurtarmak için ABD'li havayolları seferber oldu
14 Eylül 2009 Pazartesi, 11:09

2001 yılından bu yana üç kez devlet tarafından kurtarılan Japon Havayolları (JAL), girdiği mali kriz yüzünden yine sıkıntılı günler geçiriyor.

Japonyanın en büyük medya kuruluşlarından NHK, ekonomik krizden kurtuluş için 50 milyar Japon Yeni’ne (550 milyon dolar) ihtiyaç duyan Japon Havayolları’nın, Delta Air Lines ve Air France-KLM ortaklığından nakit yardımı talep ettiğini açıkladı.

Northwest ile birleşerek dünyanın en büyük havayolu olan Delta Havayolları, geçen Ağustos ayında Japon Havayolları’ndan hisse alabileceğini bildirmiş, JAL yöneticileri de Delta’nın şartlarını görüşmek üzere ABD’ye gitmişti.

Havacılık uzmanları, Delta Havayolları’nın bu yardım talebinin gerçekleşmesinin zor olduğunu, çünkü Japon Havayolları’nın aynı havayolu ittifakı (Oneworld) içinde yer aldığı American Airlines’dan yardım alabileceğine dikkat çekiyor.

JAL, bu yılın ikinci çeyreğinde (Nisan-Haziran) 99 milyar Yen (yaklaşık 1.1 milyar dolar) zarar açıklamıştı. Japon hükümetinden 1 milyar dolar destek alan JAL’ın bu ayın sonunda krizden çıkış yeni bir yapılanmaya gitmesi bekleniyor.

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/172644-Havada-Japonya-ABD-isbirligi.aspx
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2009, 13:11:01 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com