Gönderen Konu: Yoksa PAC3 ü mü seçtik?  (Okunma sayısı 19438 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Yoksa PAC3 ü mü seçtik?
« Yanıtla #20 : 29 Eylül 2009, 14:36:53 »
Ben füzeye füze demem kaynak kodu benim olmadıkça ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #21 : 29 Eylül 2009, 18:11:58 »
Ben füzeye füze demem kaynak kodu benim olmadıkça ;)

+1

ABD'nin füze kalkanı ileride onun sevdiği ama bizim sevmediğimiz bir düşmana karşı bizi koruyacak mı?. Yoksa bu kalkan sadece ABD çıkarlarına mı hizmet edecek?

Mesela gerektiğinde Yunan uçaklarına karşı o sistem çalışmayacaksa ABD'li yetkililer o füzelerini kalkanlarıyla birlikte alıp müsait bir şekilde kullanabilirler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 08 Ekim 2009, 12:30:40 »
Ve Amerika sonunda itiraf etti

'Türkiye'ye kurulacak Patriot füzeleri, yeni savunma sisteminin bir parçası olabilir'

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Tauscher: "Türkiye'nin ABD'den Patriot füzesi alacak olmasından mutluyuz. Yeni füze kalkanı sistemi, eskisine oranla Türkiye'ye daha fazla koruma sağlayacak. Türkiye'nin Pac-3 füzeleri yeni sistemin bir parçası olabilir" diye konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığının Silahlanmanın Kontrolü ve Uluslararası Güvenlikten Sorumlu Müsteşarı
Ellen Tauscher, "Türkiye'nin ABD'den patriot füzesi alacak olmasından memnuniyet duyduklarını" söyledi.

ABD'deki düşünce kuruluşu Atlantik Konseyinde düzenlenen konferansta AA muhabirinin sorusunu yanıtlayan Tauscher, Türkiye de dahil olmak üzere tüm NATO müttefiklerini, Obama yönetiminin üzerinde değişikliğe gittiği füze kalkanı projesine katılmaya davet ettiklerini bildirdi. "Yeni sistemin Türkiye'ye, önceki Amerikan yönetiminde öngörülen sisteme oranla daha fazla koruma sağlayacağını" ifade eden Tauscher, "bu, Türkiye için olduğu kadar, bizim için de iyi haber. Çünkü Türkiye bizim çok değer verdiğimiz bir müttefikimiz. Türkiye'de birçok askerimiz var. Türkiye çok stratejik bir ülke" diye konuştu.

Tauscher, ABD'den Türkiye'ye olası patriot füzesi satışına ilişkin olarak da, "görev alanıma giren hususlardan biri de, tüm bu satışları onaylamak. Türkiye'nin patriot füzeleri alacağını görmekten mutluluk duyuyoruz" ifadesini kullandı. "Füze kalkanı konusunda bir önceki sistemde sorumluluk paylaşımının hemen hemen hiç öngörülmediğini, yeni sistemde ise sorumluluk paylaşımı konusunda büyük
bir fırsatın bulunduğunu" kaydeden Tauscher, "önceki sistemde sadece Amerikan varlığının söz konusu olduğunu, şimdiyse, yine Amerikan varlığı kullanılacak olmasına karşın, buna ek olarak, ülkelerin kendi geliştirdikleri, edindikleri ya da satın aldıkları teknolojilerle de, 'tak-kullan' modeliyle yeni sisteme katkı sağlayabileceğini" anlattı. "Örneğin, Türkiye de dahil olmak üzere, ABD'nin bazı müttefiklerinin PAC-3 füzesi satın almakta olduğuna" işaret eden Tauscher, "Türkiye'nin PAC-3 füzelerinin yeni sistemin bir parçası olabileceğini" belirtti.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #23 : 08 Ekim 2009, 12:37:17 »
Abd Dışişleri Müsteşarı PAC-3'ü alacağımızı bizimkilerden önce ilan etmiş oldu. Bu durumda yapılacak olan ihale göstermelik mi olacak?
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2009, 13:28:32 Gönderen: Şahinbey »

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #24 : 08 Ekim 2009, 13:27:03 »
Hayırlı olsun diyelim ama fazla mutlu olamadım nedense peki sistemin genel özellikleri nedir ?

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #25 : 08 Ekim 2009, 13:31:50 »
Hayırlı olsun diyelim ama fazla mutlu olamadım nedense peki sistemin genel özellikleri nedir ?

Sana doğru atılan füzeleri Abd isterse vuruyor ;D, istemezse sapan kullan daha iyi.Kaynak kodu sende olmadıktan sonra bu tür silahlar senin sayılmaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #26 : 08 Ekim 2009, 19:00:32 »
Bu çıkarcı şebekler ne zaman Türkiye bizim çok değerli müttekimiz, stratejik ortağımız, bizim için çok önemli vs vs gibi yağcılığa başladılarsa anlayınki yine bir ABD kazığı yiyoruz. >:(
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2009, 19:03:04 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #27 : 08 Ekim 2009, 22:06:36 »
Eğer PAC-3 ü seçtiysek.. Ne diyim hayallerim yıkıldı. :(

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 09 Ekim 2009, 10:07:32 »
Bu çıkarcı şebekler ne zaman Türkiye bizim çok değerli müttekimiz, stratejik ortağımız, bizim için çok önemli vs vs gibi yağcılığa başladılarsa anlayınki yine bir ABD kazığı yiyoruz. >:(

Doğru söze ne denir..

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #29 : 09 Ekim 2009, 12:38:15 »
Sadece bize değil israile bile taviz vermiyor ABD