Gönderen Konu: SİİRT ERUH'TA ÇATIŞMA  (Okunma sayısı 3757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
SİİRT ERUH'TA ÇATIŞMA
« : 08 Eylül 2009, 20:17:05 »
Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 5 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 astsubay şehit oldu, 2 uzman çavuş yaralandı.

Eruh'taki çatışmada, ilk belirlemelere göre, teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu 5 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı.

Alınan bilgiye göre, bugün öğle saatlerinde Irak sınırında dağlık bir alanda bulunan Kazan Vadisi'nde arazi arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile bir grup PKK terör örgütü üyesi arasında çatışma çıktı. Çatışmada Kırşehir nüfusuna kayıtlı Astsubay Ferhat Erdem şehit oldu, 2 uzman çavuş ise yaralandı.

Yaralı askerler helikopterle Hakkari Askeri Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Operasyonların sürdüğü bölgeye takviye kuvvetleri gönderildi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=171445&cat=110&dt=2009/09/08
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: SİİRT ERUH'TA ÇATIŞMA
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2009, 20:17:59 »
Eruh Kırsalında yapılmakta olan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında; 8 Eylül 2009 günü bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 5 Askeri personel şehit olmuş, 3 Askeri personel yaralanmıştır.

http://www.tsk.tr/HABERLER_ve_OLAYLAR/5_Bolucu_Teror_Orgutuyle_Mucadele/bolucu_teror_orgutuyle_mucadele_2009.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2009, 20:28:48 »
"Askere sıkılan kurşun süreci engelleyemeyecek"
Başbakan Erdoğan hain saldırıyı değerlendirdi

08.09.2009 20:22
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'in Eruh ilçesi ve Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 6 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak, "Askerlerimize sıkılan bu kurşunlar, birlik ve beraberliğimize yönelik bu süreci engelleyemeyecektir" dedi. Erdoğan, bayram sonrasında demokratik açılımla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan randevu talebinde bulunacağını da açıkladı.

İHA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2009, 21:51:50 »
ŞEHİT SAYISI 7'YE YÜKSELDİ
ERUH'TA ÇATIŞMA

08.09.2009 20:40
Siirt'in Eruh ilçesinde meydana gelen çatışma yaralanan 1 astsubay daha şehit oldu. Böylece Eruh'ta şehit olan asker sayısı 6'ya yükselirken bugün şehit olan asker sayısı 7'ye yükseldi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=171453&cat=110&dt=2009/09/08

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2009, 09:41:32 »
Şehit kardeşlerime Alllah gani gani rahmet etsin. Çok şey söylesesi geliyor insanın ama ne fayda.. Bu millet söylenecek her şeyi söyledi zaten, söylenmedik tek kelime bile kalmadı.....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2009, 14:28:09 »
Allah rahmet eylesin.

Ülkemiz çok vahim bir durumda. Sözde eylemsizlik kararı alan bir terör örgütünün yaptıkları ortada. Hal böyleyken, ülkenin bir bölümünü azınlık ilan edip, onlara ayrıcalık tanıyarak, yıllardır bu terör örgütünün amaçladıklarını gerçekleştirmeye yönelik çalışmalarda bulunanların, halen kan dökülmesini önleme amacıyla yollarına devam edeceklerini dile getirmeleri gerçekten çok vahim. Teröristlerle barış olmaz. Güçlü bir devlet, onurlu bir devlet, teröristlerin istediklerine boyun eğmez.

Kimse kalkıp da biz teröristle masaya oturmuyoruz demesin. Gözün gördüğünü dilden esirgemesin. Terör örgütünün amaçlarına baksın. Sonra bir de son 10 yılda ne kadarının gerçekleştiğine ve gerçekleşmek üzere olduğuna baksın. Bu ülke haritalar üzerinde başkaları tarafından kurulmadı. Birlik ve beraberlik içerisinde milletinin kanıyla ve canıyla kuruldu. >:( >:(