Gönderen Konu: Hakkari'de çatışma: 1 asker yaralı  (Okunma sayısı 2568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Hakkari'de çatışma: 1 asker yaralı
« : 08 Eylül 2009, 16:47:46 »
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri ile girilen çatışmada ilk belirlemelere göre bir asker yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde arazi arama ve tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri ilçenin Kazan Vadisi yakınlarında bir grup terör örgütü PKK üyesi ile karşılaştı.

Çıkan ve halen devam ettiği bildirilen çatışmada ilk belirlemelere göre bir askerin yaralandığı öğrenildi.

Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'ndan havalanan helikopterinde bölgedeki operasyona hava destekli olarak katıldığı belirtildi.

kaynak:http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=206657
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2009, 20:18:24 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Hakkari'de çatışma: 1 asker yaralı
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2009, 20:20:01 »
Çukurca Kırsalında yapılmakta olan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında; 8 Eylül 2009 günü bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 1 Askeri personel şehit olmuştur.

http://www.tsk.tr/HABERLER_ve_OLAYLAR/5_Bolucu_Teror_Orgutuyle_Mucadele/bolucu_teror_orgutuyle_mucadele_2009.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2009, 09:39:07 »
Allah rahmet eylesin kardeşime :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2009, 12:23:24 »
Çukurca'da 1 terörist öldürüldü
Çatışmalar devam ediyor

10.09.2009 11:11
Hakkari'nin Çukurca ilçesi yakınlarındaki Kazan Vadisi'nde çıkan çatışmada 1 terörist ölü ele geçirildi.

Kazan Vadisi önceki gün kırsalında çıkan çatışmalarda 1 astsubay şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı. Bu çatışmanın yaşandığı bölgede süren operasyonlarda 1 terörist silahı ile birlikte ölü ele geçirildi.

Çatışmaların devam ettiği Kazan Vadisi'nin askerler tarafından tamamen abluka altına alındığı ve operasyonların hava desteğiyle devam ettiği belirtildi.

CİHAN
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com