Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 147467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #60 : 13 Şubat 2018, 17:42:51 »
Ben yinede söyleyeyim. Aselsan’ın 2NG modernizasyonuna benzemez ise kesinlikle berbat olur bence. Alman adam tekrar tekrar para kazanmak için kaliteli zırh vermez.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #61 : 13 Şubat 2018, 19:10:27 »
kaç tank modernize edilecek belirli bir sayı var mı ?

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #62 : 13 Şubat 2018, 19:44:37 »
Hani %100 yerliydi...hani savunma sanayinde uçuyorduk.

Bizi gıskanan Almanların kıçından ayrılmıyoruz yine tank modernizasyonu, ''milli'' tankımızı yapmak içinde ortak olmaları için  yoğun görüşmeler mesailer harcıyoruz.

Şuan asıl önemli olan konu acil aktif koruma sistemi bence, leopard modernizasyonu uzun vadede tamamen yerli olarak yapabiliriz.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2018, 19:51:53 Gönderen: chngr »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 13 Şubat 2018, 22:04:09 »
http://www.defenceturk.com/index.php?topic=6683.msg77060;topicseen#msg77060

Modernize edilen M60T Fırat tankları operasyonda...

Klima+Lazer İkaz+360 derece durumsal farkındalık+Sarp uzaktan kumandalı silah istasyonu
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2018, 23:27:47 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 13 Şubat 2018, 22:41:31 »
Şöyle bir şey olabilir mi ?  Nasıl olsa Altaylar üretilecek diye bakanlık leo 2a4 modernizesine fazla kaynak ayırmak istemiyor olabilir mi ?

Next Generation gibi kapsamlı birşey yerine tankın sadece zırh ve savunma eksikliğini karşılamak için modüler kompozit zırh + reaktif zırh + aks paketi düşünülmüş olabilirmi ?

Roketsanda bu konuda henüz yeterli ve hazır değilse ve bunlar her halükarda almanyadan karşılanacaksa bu ithalatı bmc ye yaptırıp onları montajcı yaptırmak istenmiş olabilir.

Eğer Altay projesindede otokar kazanırsaki devlet son tekliflerini beklemek için karar vermedi . Bence bayağıda otokarı yıldırdılar fiyat konusunda orta bir noktada buluşacaklardır.

Taşların yerine oturmasının tek yolu bu
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 13 Şubat 2018, 22:53:03 »
Şöyle bir şey olabilir mi ?  Nasıl olsa Altaylar üretilecek diye bakanlık leo 2a4 modernizesine fazla kaynak ayırmak istemiyor olabilir mi ?

Next Generation gibi kapsamlı birşey yerine tankın sadece zırh ve savunma eksikliğini karşılamak için modüler kompozit zırh + reaktif zırh + aks paketi düşünülmüş olabilirmi ?

Roketsanda bu konuda henüz yeterli ve hazır değilse ve bunlar her halükarda almanyadan karşılanacaksa bu ithalatı bmc ye yaptırıp onları montajcı yaptırmak istenmiş olabilir.

Eğer Altay projesindede otokar kazanırsaki devlet son tekliflerini beklemek için karar vermedi . Bence bayağıda otokarı yıldırdılar fiyat konusunda orta bir noktada buluşacaklardır.

Altay'dan 250+250 üretilmesi sıkıntı hocam. Hani şöyle 1000-1500 tane üretilecektir (Yeni tasarımla), o zaman laf etmem ben. Ama leolara kesinlikle NG gibi Revalation gibi modernizasyon yapılmalı. İki üç geliştirme bişey değil.

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 13 Şubat 2018, 23:15:40 »

Zaten Altay üretilecek diye bu projeyi başlatmadılar ve bence bu büyük hata sonuçta bu tanklar çöpe atılmayacak yenileme sonrası gayet çağdaş yeni yeni bir tank halini alacak Altaylar şimdi üretiliyor diye bunları modernize etmemek düşünülmemeli Altay üretimi için Sakarya'da BMC üretim hattı kuruyor devlet bmc ye ürettirecek büyük olasılıkla motor konusu ne oldu bilmiyorum

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 14 Şubat 2018, 00:47:07 »
kesinlikle tank modernizasyonu NG veya leo 2a6-7 seviyesinde olmalı altaylar girse bile bu tanklar kullanılıcak bu arada yukarda bir arkadaş 1000-1500 demiş ben onu 2500-3000 civarı olmalı diyorum büyük bir savaşın gelicek bunun sesleri duyuluyor her alanda hazır olmalıyız
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 14 Şubat 2018, 01:45:37 »
kesinlikle tank modernizasyonu NG veya leo 2a6-7 seviyesinde olmalı altaylar girse bile bu tanklar kullanılıcak bu arada yukarda bir arkadaş 1000-1500 demiş ben onu 2500-3000 civarı olmalı diyorum büyük bir savaşın gelicek bunun sesleri duyuluyor her alanda hazır olmalıyız

Benim gönlümdende modern tank olarak,
340 Leopard 2NG,Revalation,vs
1200 Altay AMT
250 Altay AHT
500 Altay 2#
170 Sabra M60

# (Otomatik silüeti düşük kule, 150-200 mm top sistemi, Hafifletilmiş fakat grafenle güçlendirilmiş 50-55 ton ağırlık, 2000+ beygir, AKS)

...olmasını isterim. Elimizde geri kalan tüm hurdalar operasyonal dışı bırakılıp 2200-2700 arası modern ve kullanışlı tankımız olmalı.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2018, 01:48:42 Gönderen: BlackHawk89 »

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 14 Şubat 2018, 09:56:25 »
M60 T lere uygulanan pasif koruma sistemi kendisine gelen lazeri algılıyor , tamam bu anlaşıldı da yanında bulunan ve koruma sistemi olmayan  hedefe dik gelen ,kensisinden teğet geçen lazeri algılıyabiliyormu acaba ?