Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 149029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #460 : 02 Aralık 2020, 17:02:20 »
Bu 84 modernize edilecek Leopard 2A4 tanklarının , hangi zırh,kule,top,motor vs. ile donatılacak bellidir herhalde?
Ayda 2 tane modernize edilmiş tank üretileceğine göre herşey belli demek ki...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #461 : 02 Aralık 2020, 17:06:58 »
Kötü giden dış ilişkilerin sebebi hukumetin yalnis atadığı diplomatlar değil Türkiyenin Orta Doğu ve Doğu Akdeniz politikası.
Almanlarda ypye yapılan operasyon için tank motorunu vermiyordu.
Ha keza F 35de öyle siz bakmayın s400e bu sadece bahanesi.

Üslup da çok önemli. İbadete açılmış Ayasofya ve minbere çıkan kılıç kuşanmış din adamı görüntüsü ile haklı da olsan haksız konuma düşer, derdini de izah edemezsin kimseye.

Daha iç politikadaki saçmalıkları saymadım bile... Ya da dur, birini söyleyeyim: "Çakıcı benim dava arkadaşım!" Bu sözü bırakın önyargılı Avrupa'da, Afrika'da bile kimseye izah edemezsiniz.

Neyse, konu fazla dağıldı. Meramımı açıkladığımı düşünüyorum ve burada siyaset faslını kapatıyorum.
Ayasofyayi açan Danistaydı. Danistaydan çıkan kararla galeyana gelen kamu oyu tutulamadı maalesef.
Dediğimiz gibi konu dağılıyor bize düşen suanki mali ve politik kriz ortamında olabilecek en mantıklı yorumlari yapmak.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #462 : 02 Aralık 2020, 19:00:17 »
Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı @RTErdogan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

Tank ile ilgili bir şeyler çıkabilir mi acaba?Sanayii ve Teknoloji bakanı  ilk defa SSİK'de yer aldı.

Hadi hayırlısı bakalım.....

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #463 : 02 Aralık 2020, 19:05:01 »
Bütün siyasetçilerin tutuklanıp, (A' dan Z' ye) cezaevine gönderilmesi gerekiyor.

-Bütün Siyasi Partiler Kapatılacak,

-Bütün Siyasetçiler Tutuklanacak,

-Bütün İdeolojiler Lağvedilecek; sağcılık, solculuk, bölücülük yapmak yasak!

-Bütün Cemaatler ve Tarikatlar kapatılacak. Cinci Hocalar, tarikat şeyhleri, üfürükçüler takımı tasfiye edilecek. Okul, yurt, dershane kurmalarına müsaade edilmeyecek... Takir-i Sükun Kanunları ihya edilecek.

Ve yeniden yapılanma sürecine geçilecek.

-Teknotratlar Hükümeti kurulacak.

-İhanet-i Vataniye Kanunu ihya edilecek.

-Denge-denetleme organları harekete geçirilecek. Sayıştay, Danıştay, Yargıtay... Herkes birbirini denetleyecek; kaçak-köçek olmayacak; yolsuzluğa kesinlikle müsaade edilmeyecek. Son 30 yıl içinde yolsuzluk yaptığı belirlenen ve suçları kesinleşmiş olanların bütün mal varlıklarına el konulacak. Başkalarının üstüne zimmetledikleri-sakladıkları mallar
haczedilecek. Sebepsiz zenginleşme yolsuzluk olarak değerlendirilecek ve bütün mal varlıklarına el konulacak. 

Artık bu memlekette DEVLET MALI DENİZ, YEMEYEN DOMUZ! anlayışını yerle bir etmek gerekiyor. Devlet malını yiyen kişi, suçun ağırlığına göre İhanet-i Vataniye kanununa göre yargılanacak ve gerekiyorsa infaz edilecek. Hırsızlık en büyük namussuzluk olarak kabul edilecek ve hırsızlık yapanın gözünün yaşına bakılmayacak. Buna karşılık hakeden kişi hak ettiği ücretle mükafatlandırılacak. Hak etmeyen kişinin devlet dairesinden içeri girmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek. Adam kayırma; eş, dost, ahbap, çavuş ilişkilerine son verilecek. Başka ülkelerinin nam ve hesabına çalışanlar, İhanet-i Vataniye Kanununa göre yargılanıp gerekiyorsa infaz edilecek.

Planlı ekonomiye geçilecek; beşer yıllık planlar dahilince en acil ve stratejik olanlardan başlayarak gerekli yatırımlar yapılacak. Demirden, çimentodan çalanın anası ağlatılacak. Hiç affı yok!

Ülkeyi en az otuz yıl için Teknotratlar Hükümeti yönetecek. Ve bu Teknotratlar Hükümeti sürekli olarak değiştirilecek. Ülkeyi kişiler değil sistem yönetecek. Kişisel tecrübe ve birikimler bir sonraki hükümete eksiksiz şekilde aktarılacak ve devlet arşivlerine ve Yapay zeka uygulamasına bu tecrübeler aktarılacak.

Memleketin en zeki çocuklarını en iyi şekilde yetiştirebilmek için yeni bir kurum kurulacak. Bu çocuklar, geleceğe yönetecek şekilde yetiştirilecek ve Teknotratlar Hükümetleri sonrasının yöneticileri olacaklar. _

_______

Sizlere bu yazdıklarımı uygulamak fantezi gibi gelebilir lakin vakti zamanında uygulanmıştı! Öyle bir döneme giriyoruz ki, belki de bu yazdıklarımız harfiyen uygulanmak zorunda kalınacak. Daha fazlasını da yazarız gerçi de... genel çerçeveyi anlatması açısından yeterli olduğunu kanısındayım. Aksi taktirde bu kısır döngünün içinde yok olup gideceğiz. Türk' ün aklı sonradan başına geldiği için... yaşanacak bir musibetten sonra radikal uygulamalara gitmek zorunda kalacağımızı düşünüyorum. Bu musibet deprem olur, iç savaş olur, memleketin işgali olur; işte böyle bir musibetten sonra illaki Teknokratlar Hükümeti kurulacaktır.
+1

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #464 : 02 Aralık 2020, 19:20:24 »
Tank modernizasyonu konusu ile ne alakası var

herkes bir şeyler karalamış, bende yazmış bulundum.

;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #465 : 02 Aralık 2020, 20:26:27 »
Bu tank öyle yada böyle yapılacak o kadar para ve emek harcandı. Rafa kalkacağını düşünmüyorum her ne kadar bazı önemli yazarların tankların devrinin kapanacagini iddia etmesine rağmen.
İki üst yorumda teknoloji bakanının toplantıya katıldığı haberini paylaşmış soyle bir çıkarım yapabiliriz. Elimizdeki güncel projeler için üniversitelerde teknolojik çalışmalar yapılabilir. Ornegin Altay tankinda kullanılacak zirhlar ve namlu için çalışma yapılabilir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #466 : 02 Aralık 2020, 21:20:11 »
Her zaman şunu savundum. Sürüyle üniversitecik var ülkede.. 2-3 tanesini Sage gibi savunma sanayi arge enstitüsü haline getirmeliydik...

2000 derecede dayanıklılık gösterecek metal dökmeyi kavrayamadan bizim motor yapamayacağımızı hâlâ anlayamadı bizi yönetenler...
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2020, 21:21:10 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #467 : 02 Aralık 2020, 21:56:54 »
Her zaman şunu savundum. Sürüyle üniversitecik var ülkede.. 2-3 tanesini Sage gibi savunma sanayi arge enstitüsü haline getirmeliydik...

2000 derecede dayanıklılık gösterecek metal dökmeyi kavrayamadan bizim motor yapamayacağımızı hâlâ anlayamadı bizi yönetenler...
Bunu bende söylüyorum bu ülkede pek çok üniversite var. Bu üniversitelerden bazılarına mevcut projelere göre dizayn edip muhendis yetiştirmek gerekiyor diye ama maalesef.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #468 : 02 Aralık 2020, 23:09:09 »
Dur bakalım bunlar parayı sever. Savunma sanayinden yapılan ihracatlar ile iyi paralar geliyor. Para hırsıyla yeşil sermaye buraya yönelirse bizimkiler 2 seneye F-35 ayarında motor bile yaparlar.
Bunları motive eden tek güç paranın kokusudur...
Sürekli paranın dini,milleti yok demeleri bunun kanıtı...
Benim bunlardan hala umudum var , yeter ki tankk,uçak yaparsak para geleceğini anlasınlar. ;)

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Leopard 2A4 Modernizasyonu yüksek yerlilikle modernize ediliyor.
« Yanıtla #469 : 31 Aralık 2020, 17:16:08 »
Alıntı
Leopard 2A4 Modernizasyonu

- Türkiye'nin en modern tankları, yüksek yerlilikle modernize ediliyor.

Roketsan; Leopard 2A4 tankının etek tarafına Tepkisel Reaktif Zırh (ERA), kule ve şoför önü kısmına Boşluklu Modüler Add-on Zırh ve arka tarafına ise Yüksek Balistik Mukavemete Sahip Kafes Zırh entegrasyonu gerçekleştirmiştir. İlgili zırh çözümleri, ROKETSAN Balistik Koruma Merkezi (BKM) tarafından geliştirilmiştir.

Yapılan zırh eklemeleri ile Leopard 2A4 tankının ağırlığı 55 tondan 62 tona çıkmış, ancak icra edilen arazi testlerinde istenilen performansın başarıyla sağlandığı görülmüştür.

ALTAY Ana Muharebe Tankı’nın kulesinin Leopard 2A4.entegre edildiği Ortak alt sistemlerin kullanılması amacıyla Leopard 2A4 Modernizasyonu Projesi kapsamında, ALTAY Ana Muharebe Tankı Projesi’nden de faydalanılması muhtemeldir.

Ayrıca Leopard 2A4 tanklarına, ASELSAN tarafından geliştirilen Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi (YAMGÖZ), Lazer İkaz Alıcı Sistemi (LIAS), SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS), PULAT Aktif Koruma Sistemi (AKS), Güç Dağıtım Ünitesi, ASELSAN Sürücü Görüş Sistemi (ADİS) ve Sesli Uyarı Sistemi entegrasyonları da gerçekleştirilecektir. Ayrıca mevcut L44 topunun, ALTAY’da da kullanılan L55 topu ile değiştirilmesi olasıdır.

Leopard 2A4 Modernizasyonu Projesi kapsamında BMC, ASELSAN, Roketsan ve firmaları görev almakta olup, ilk etapta 40 adet tankın modernize edilmesi kararlaştırılmıştır. Ancak ilerleyen dönemlerde, bütün Leopard 2A4 tanklarının – yaklaşık 350 adet – modernize edilmesi söz konusudur.
https://www.savunmasanayist.com/leopard-2a4-modernizasyonu/