Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 147333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #440 : 01 Aralık 2020, 21:58:02 »
Motor, şanzuman, zırh ve top namlusu ya hu topu topu 4 sistem 10 senede yerlileşemedi !!

Peki elde ne var, Pusat aktif koruma, Reaktif zırhlar ve tankın komuta kontrolü belki bunları yaptık ama daha akkor projesi ne ayak daha bir atış testi yapamadılar böyle giderse bir 10 sene daha gider böyle

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #441 : 01 Aralık 2020, 22:09:44 »
Bir delikanlı vardı 10 sene mi 100 sene mi önce , Akkor sistemi önünde tanıtım yapıyordu , herşey hazır , şu kadar milisaniyede tepki veriyor , dünyanın en iyisi laga luga laga luga diyordu.... 1876 Tanzimat dönemi  idef fuarındaydı galiba😡😡😡

Ömrümün yarısı Konya Karapınar tank ihalesi sürecini takip etmek diğer yarısı da King Cobra,Roovilvak,Erdoğan taarruz helikopter ihalesiyle geçti...

Benim ömrüm bunların yapamadığı,beceremediği ihaleleri takiple tükendi...

Artık top sizde gençler...Ben bu beceriksizlerden pes ettim...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #442 : 01 Aralık 2020, 22:29:31 »
Bir ara Altay zırhı için Fransız zırhının kullanılacağı haberleri vardı zaten olmazdı da önceden bu düşünüldü de sonradan vaz mı geçildi bilmiyorum. Bence L44'üde zorunluluktan kullanıyorlar büyük ihtimal L55'te yine Alman ambargosuna takıldık.

O değilde neredeyse bütün ülkelerden ambargo yemeye başladık, Yunanlılar ve Ermeniler savunma sanayi projelerimizi engellemek için savunma sanayinde işbirliği içerisinde olduğumuz ülkelere baskı yapmaya başladılar acilen önlemimizi almazsak hareket kabiliyetimizi büyük ölçüde kısıtlayacak bu ambargolar.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2020, 22:57:44 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #443 : 01 Aralık 2020, 22:57:52 »
O değil de koskoca Türkiye Cumhuriyeti bir tank yapamadı yahu.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimiçi Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #444 : 02 Aralık 2020, 00:19:43 »
O değil de koskoca Türkiye Cumhuriyeti bir tank yapamadı yahu.

Abartmayın, Kore kendi vites kutusunu yapamadı. Ki Kore otomotiv sanayisinde çok başarılıdır. Tanktan bahsediyoruz biz.

Topta sorun olduğunu düşünmüyorum. Kompozit zırhta sorun olabilir, motorda ve özellikle vites kutusunda sorun kesinlikle var. Tank konseptinde kesinlikle var. İktidarın iç ve dış politikası ve imajında korkunç sorunlar var. Bunların çözümü de sadece mühendislerin işi değildir.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2020, 00:32:35 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #445 : 02 Aralık 2020, 02:13:32 »
Abartmak değil 12 yıl olmuş 12 yılda hepsi olurdu motor da olurdu koskoca 12 yıl. Hadi olmadı en baştan yapacaktık tabi ki sorunlar olur vb takvimler uzar ama sizde biliyorsunuz 18 ay diye diye 2 yıl geçti. Bir yerden başlamak gerek evet ama bu kadar uzun sürmesi biraz şüpheli değil mi?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #446 : 02 Aralık 2020, 02:50:19 »
Ben hep söyledim. Gene söylüyorum. Rant olmayan yere para akışı olmaz. 2003’den beri bu yönetimin yaptığı her işe bir bakın; rant yoksa işte yok.
Duble yollar
TOKİ evleri
Geçiş Garantili köprü ve otoyol inşaatları
Marmaray , boğaz tüneli
Hasta garantili Şehir Hastaneleri
Yolcu garantili Hava alanı inşaatı
Aciliyeti olmayan TGC Anadolu
Kanal İstanbul
Bunlar benim şu an aklıma gelenler.
Eldeki para suyunu çekince , satacak başka fabrika da kalmayınca savunmaya da para kalmadı artık.
Yanlış götürülen dış politika sonucunda da başımıza s400 belasını aldık. F35’den olduk. Etrafımızda dost ülke kalmadı. Başka ülkeleri geçtim; komşumuzun iç işlerine karışıp, iç savaşı körükledik kızgın gençler topluluğunu destekleyip.
Bize Dost görünen iki ülke var; ikisinin başında da dürüst olmayan “corrupt” diktatörler var.
Bizim iç ve dış güvenliğimizi hiç alakadar etmeyen , bilakis bize esasen düşman olan Filistinlilerin davasına karışıp İsrail’i karşımıza aldık. Gene bizi alakadar etmeyen Mısır’daki iç olaylara parti olduk. Mısır’ı karşımıza aldık.
Şimdi tüm bu yanlış ve kötü dış politika ve finans yönetiminin ceremesini çekiyoruz.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2020, 02:51:22 Gönderen: Yasar »

Çevrimiçi Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #447 : 02 Aralık 2020, 04:22:52 »
Abartmak değil 12 yıl olmuş 12 yılda hepsi olurdu motor da olurdu koskoca 12 yıl. Hadi olmadı en baştan yapacaktık tabi ki sorunlar olur vb takvimler uzar ama sizde biliyorsunuz 18 ay diye diye 2 yıl geçti. Bir yerden başlamak gerek evet ama bu kadar uzun sürmesi biraz şüpheli değil mi?
Eğer en baştan motor ve transmisyon geliştirilecek diye ihaleye çıkılsaydı, evet 12 yıl fazlasıyla yeterliydi. Ha ilişkiler düzelir, ha Almanlarla tekrar kanka oluruz vs diye bekleyerek, bir umut zaman harcadılar belli bir zaman. Sonra da ambargolar altında motor ve transmisyon geliştirelim dediler.

Bu olayda planlama hatası ve siyasi hata çok yapıldı. İşin içine Suriye tecrübesi de eklenince tankın isterleri bile değişti.

Tek şansımız, batarya ve hibrit teknolojisinin geliştiği ve dizellerin gözden düştüğü bir ana denk gelmemiz oldu. Yoksa motor ve vites kutusu teknolojisine asla erişemezdik. Vites kutusu değil ama dizel motor 2 seneye hazır olur. Vites işlevi için hibrit bir çözüm en mantıklısı olacaktır.

Motor ve kompozit zırh üzerinde tam gaz çalışırken, dış politikadaki "muhteşem yalnızlık" olayına da son vermenin zamanı geldi de geçiyor bile! O da bu iktidarla olacak şey değil bana kalırsa. Çünkü dışarıda kimse RTE'ye güvenmeyecektir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #448 : 02 Aralık 2020, 08:54:14 »

Yanlış götürülen dış politika sonucunda da başımıza s400 belasını aldık. F35’den olduk.

S400 aldığımız için F-35'den olmadık. Diğer bahsettiğiniz konuların ağırlıklı olduğu sorunlar nedeniyle F-35'den olduk. S400 sadece bahanesi oldu.

Motor ve kompozit zırh üzerinde tam gaz çalışırken, dış politikadaki "muhteşem yalnızlık" olayına da son vermenin zamanı geldi de geçiyor bile! O da bu iktidarla olacak şey değil bana kalırsa. Çünkü dışarıda kimse RTE'ye güvenmeyecektir.

Acı gerçek bu. Bu gerçek daha uzun süreceğe benziyor. Siyasete girecek ama açmak gerek gibi...

Mevcut siyasi duruma bakarsak son dönemlerde kötü giden dış ilişkiler, ekonomi vs nedeniyle artık ciddi şekilde eleştirilen bir iktidar var. Buna karşın sadece iktidarı eleştiren, ancak eleştirdikleri sorunların çözümü için ciddi somut önerilerde bulunmayan ana muhalefet grubu var. Bir muhalefet partisi de, aslında artık muhalif değil, noter gibi görev yapıyor. İktidarın her icraatını onaylıyor. İlginç ve olağan dışı bir durum.

Her seçime aynı şekilde giriliyor ve aynı şekilde çıkılıyor. İktidar partisi icraatlarını seçimlerde abartarak halkın gözünün içine sokuyor. Buna yeni projelerini ve vaatlerini de ekliyor. Ayrıca doğrudan insanların egolarını okşayacak reklamlar, haberler yapıyorlar. Halk için rant projesiymiş vs fark etmiyor. Sadece kendilerine sunulan hizmet seçeneğine bakıyorlar. Resmen şov yapıyor. Muhalefet ise yine aynı. Sadece iktidarı eleştiriyor, hiçbir somut çözüm önerisi, hiç bir proje ortaya koymuyor. Sadece laf salatası yapıyor. Bu nedenle de güven vermiyorlar. Tabanları dışında kendilerine oy verenler sadece iktidara tepki nedeniyle oy verenler. Güvendikleri için değil!

Kısacası bu şartlar altında bugün bir seçim olsa bundan çok da farklı bir sonuç ortaya çıkmaz. Çıksa da uzun sürmez, tekrar seçime gidilir. Cumhurbaşkanının ekranlardaki son konuşmasına bakarsak ne iç siyasette, ne dış siyasette olumlu hiç bir değişim olmaz. Huylu huyundan vazgeçmez.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #449 : 02 Aralık 2020, 09:58:15 »
Bim olduğu sürece bu hükümet gitmez....
Kafası çalışan ne dediğimi anlar...