Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 149376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #400 : 03 Eylül 2020, 15:30:40 »

Beyler tanıştırayım bu tank T-84 Yatağan 120 mm'dir Mbt-2000 projesinde m1 ve leclercden daha başarılı ancak baba leopard 2a6'dan daha başarısız bulunmuştur.

Hatırlarsan üç-beş ay önce ortaya iki görüş atmıştık. Artık bu işin cılkı çıktı... hiç uğraşmayalım, acil ihtiyaç kapsamında,

1- Ukrayna' dan hazır T-84 tanklarını alalım, olmazsa;
2- Kore' den K-2 Panther Tanklarını düşünelim...

demiştik. Bu görüşe muhalif olduğunu hatırlıyorum. NATO standartları..! falan diyordun. Görüş değiştirmene sevindim:)

Hocam sende alışkanlığını değiştirip biraz yazdığım iletileri tamamıyla okursan burada en ufak ayrıntısına kadar değiştireceğimizi görürdün. Yani belki üstte anlattığımda alacağımız şey, otomatik doldurucu, motor-şanzuman, şasi ve kule iç kabuğu. Bu kadar şasi ve kule kabuğu zaten madeni bir malzeme standartı olmaz. Otomatik doldurucu evet ama zaten tank bazında zaten ilk kez karşılaşıcaz her türlü bunun için altyapı yatırımı yapacaktık. Diğer yandan evet motor ve şanzuman değişik ancak o konu da yatırım yapmamız lazım. Sonuçta lisans ve üretim kapasitesini alacağız. Ama bir altyapı yatırımı gerekecek. Ama total bir tankla karşılaştırınca hiçbir şeydir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #401 : 03 Eylül 2020, 15:40:32 »
Az sabırlı olun bence. Motor+transmisyonu yolda.

Tanklar sanıldığı kadar elzem değiller. İş ki bu modernizasyon hızlıca hizmete alınsın.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 15:42:52 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #402 : 03 Eylül 2020, 15:43:12 »
Az sabırlı olun bence. Motor+transmisyonu  yolda.

Tanklar sanıldığı kadar elzem değiller. İş ki bu modernizasyon hızlıca hizmete alınsın.

Hocam ver artık şu müjdeyi😎😎😎
En azından yerli üretim mi,  yoksa yabancı hazır bir motor mu bunu söyle gözünü seveyim...?
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 15:43:47 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #403 : 03 Eylül 2020, 15:55:24 »
Yani oturup bir proje nasil bulastirilir diye ugrassak topluca..bu Altay kadar bulastiramayiz :)

Hakkaten kendini adayip ugrasmak lazim bu kadar bulastirmak icin..takdir ediyorum..

Saka degil, bir seyi ya da isi cok iyi yapmak bir beceriyse bu kadar kotu yapmak ya da bu kadar kapsamli bozmakta beceri ister...
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 15:57:16 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #404 : 03 Eylül 2020, 16:07:20 »
Yani oturup bir proje nasil bulastirilir diye ugrassak topluca..bu Altay kadar bulastiramayiz :)

Hakkaten kendini adayip ugrasmak lazim bu kadar bulastirmak icin..takdir ediyorum..

Saka degil, bir seyi ya da isi cok iyi yapmak bir beceriyse bu kadar kotu yapmak ya da bu kadar kapsamli bozmakta beceri ister...

Katılıyorum. Çok saçma sapan bir şey oldu bu proje. TFX de buna benzerse, yandık ki ne yandık!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #405 : 05 Eylül 2020, 13:53:32 »

T-72B3s (1st Tank Army Guards).
Rusya 2013 ile 2016 yılları arasında 600 T-72 tankını modernize ederek B3 seviyesine çıkardı. Biz 350 tankı kaç senede modernize edecektik?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #406 : 05 Eylül 2020, 21:17:54 »

T-72B3s (1st Tank Army Guards).
Rusya 2013 ile 2016 yılları arasında 600 T-72 tankını modernize ederek B3 seviyesine çıkardı. Biz 350 tankı kaç senede modernize edecektik?

Bir ülke bu konuda İkea diğeri de daha kardeşler mobilya  hocam.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #407 : 05 Eylül 2020, 21:57:09 »
Tank konusunda hep Almanlar ileride deniyor da!!
İkinci dünya savaşında da Almanya çok ileride idi. Önden ve yandan Tiger tanklarını delebilecek tank mermisi yoktu. Ama Kursk’ta ve Stalingrat’ta Rus T-34’leri Alman tanklarını yendiler.
Tek bir özellikleri vardı; hareket halinde atış yapabiliyorlardı. Ayrıca çok ta hızlıydılar.
Alman motoruna ve Alman tanklarına bu kadar takılmamak lazım.
Ufak bir fark savaş alanında olayları tepetaklak çevirir.
Leo2a6-7 zırhı çok iyi olabilir. Ama bunların arka ve üst zırhları ne alemde? Tepeden ihalardan umtas yediklerinde bu zırh tankı korur mu? Yarın güreşçi usulü tankın arkasına geçip vuruş yapan atgm’ler çıkarsa nasıl kendilerini korurlar?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #408 : 05 Eylül 2020, 22:23:38 »

Üniversite sınavlarında eksi netlerle en düşük puanı almaya çalışan gençler gibi bu proje de :))

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #409 : 05 Eylül 2020, 23:03:56 »
Tank konusunda hep Almanlar ileride deniyor da!!
İkinci dünya savaşında da Almanya çok ileride idi. Önden ve yandan Tiger tanklarını delebilecek tank mermisi yoktu. Ama Kursk’ta ve Stalingrat’ta Rus T-34’leri Alman tanklarını yendiler.
Tek bir özellikleri vardı; hareket halinde atış yapabiliyorlardı. Ayrıca çok ta hızlıydılar.
Alman motoruna ve Alman tanklarına bu kadar takılmamak lazım.
Ufak bir fark savaş alanında olayları tepetaklak çevirir.
Leo2a6-7 zırhı çok iyi olabilir. Ama bunların arka ve üst zırhları ne alemde? Tepeden ihalardan umtas yediklerinde bu zırh tankı korur mu? Yarın güreşçi usulü tankın arkasına geçip vuruş yapan atgm’ler çıkarsa nasıl kendilerini korurlar?
yanlış hatırlıyor olabilirim ama zamaninda gördüğüm bir grafikte mevcut bircok tanklar almanların tanklarının türevi...  Biri alman tankını baz alıp bir tank yapmış,  diğeri o tankı baz alıp başka tank yapmış öyle öyle bizim altay tankı bile alman tanklarının torunu aslında...