Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 149765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #180 : 28 Ağustos 2019, 13:42:38 »
Daha öncede dedim şu anda diyorum. Koskoca Türkiye'nin mekanize kuvvetlerinin bu durumda olması hem ülkemiz hemde nato açısından çok büyük bir dezavantaj oluşturuyor. Başka bir ülke olsa en acilinden 300 leopard 2a4 tankına ng modernizasyonu ve akkor ile modernize edip ana muharebe tankı seviyesine çıkarması  ve 170 sabrayada pulat uygulayıp  ve 330 leopard 1 tankınada yine reaktif zırh + pulat modernizasyonuyla 500 adet 2. aşama ana muharebe tankı na sahip olması ve son olarakta geri kalan leopard ve m-60 serisi tanklarıda muharebeye hazır tutarak 800 civarı 3. aşama savaş tankını hazır tutması ve son olarak 750 civarı m-47'yi de depolarda savaşa hazır vaziyette tutması elzemdir. Ayrıca 600 civarı zma'sınada eş eksenli tow füzesi takıp anti tank desteği sağlar.

Çünkü Allah muhafaza bir orduyla savaşa girsek düşmana üstünlük kurabilecek tankımız yok. Ön safta hareket edebilecek 170, savaşa sürebileceğimiz 350 ve tabut olarak kabul etmemiz gereken 700 tankımız var. Mevcut anti tank tehditleri düşünüldüğünde böyle bir kuvvet çok kısa sürede devre dışı kalır.

Sırf son operasyonlarda yaşananlara bakılıp en azından modernize işi daha mantıklı bir firmaya verilmelidir bence. Ulusal egemenlik söz konusu.
SSB İsmail Demir canlı yayınlara cıkınca hiç sorulmuyor bunlar. Programın yarısı F35 tartışarak geçiyor. Bir Allahın kulu gazetecide Suriyedeyiz , geçmiş operasyonlarda tanklarımız vuruldu. Hangi önlemler alındı / alınmaya devam ediyor soran yok. Hepsi ezberlemiş F35/S400. Böyle b.ktan bir gazetecilik anlayışı var güzel ülkemin vasıfsız gazetecilerinde... Altay tankı 2015te seri üretime girebilir durumdaydı.2020ye geldik hala ortada birşey yok. Suriyede tanklarımız vuruldugunda o tankı vuran kadar , tankının eksiklerine rağmen oraya gönderende sucludur gözümde. geçenlerde çok güzel bir video izledim. Eski tankların üzerine fazladan zırh koydugunuzda bu tankın motorundan tutun taretine kadar etkiliyor. Bu ne demek ? Tankın performansı düşmesin diye zırhtan kaçınılıyor. Ben zırhı geçtim gönderdiğimiz personel taşıyıcıların etrafına dogru düzgün kafes tel çekemiyoruz. Kamuflaj renkleri evlere şenlik zaten. Çöle vietnam kamuflajlı araçlar gönderiyoruz. Kumun rengi belli. Bir tankı , zırhlı aracı boyamak bu kadar mı zor? Paramız mı yok ? resmen sırıtıyor gönderdigimiz araçlar
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2019, 13:43:54 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #181 : 28 Ağustos 2019, 14:41:16 »
Daha öncede dedim şu anda diyorum. Koskoca Türkiye'nin mekanize kuvvetlerinin bu durumda olması hem ülkemiz hemde nato açısından çok büyük bir dezavantaj oluşturuyor. Başka bir ülke olsa en acilinden 300 leopard 2a4 tankına ng modernizasyonu ve akkor ile modernize edip ana muharebe tankı seviyesine çıkarması  ve 170 sabrayada pulat uygulayıp  ve 330 leopard 1 tankınada yine reaktif zırh + pulat modernizasyonuyla 500 adet 2. aşama ana muharebe tankı na sahip olması ve son olarakta geri kalan leopard ve m-60 serisi tanklarıda muharebeye hazır tutarak 800 civarı 3. aşama savaş tankını hazır tutması ve son olarak 750 civarı m-47'yi de depolarda savaşa hazır vaziyette tutması elzemdir. Ayrıca 600 civarı zma'sınada eş eksenli tow füzesi takıp anti tank desteği sağlar.

Çünkü Allah muhafaza bir orduyla savaşa girsek düşmana üstünlük kurabilecek tankımız yok. Ön safta hareket edebilecek 170, savaşa sürebileceğimiz 350 ve tabut olarak kabul etmemiz gereken 700 tankımız var. Mevcut anti tank tehditleri düşünüldüğünde böyle bir kuvvet çok kısa sürede devre dışı kalır.

Sırf son operasyonlarda yaşananlara bakılıp en azından modernize işi daha mantıklı bir firmaya verilmelidir bence. Ulusal egemenlik söz konusu.

M-47?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #182 : 28 Ağustos 2019, 16:15:33 »

M-47?

M-48 pardon hocam.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #183 : 28 Ağustos 2019, 16:47:50 »
Konu ile pek alakali degil ama envanter disina cikinca M47 lerin motorlari vs ne oldu? Tankin kendisini erritik ama motor benzinli olsada kullanilamazmi veya tareti sokulen M47 Orman yanginlarinda  sondurme amaci ile kullanilamazmi?

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #184 : 28 Ağustos 2019, 18:00:20 »
Konu ile pek alakali degil ama envanter disina cikinca M47 lerin motorlari vs ne oldu? Tankin kendisini erritik ama motor benzinli olsada kullanilamazmi veya tareti sokulen M47 Orman yanginlarinda  sondurme amaci ile kullanilamazmi?

Yüksek oktanlı benzinli motor va alemin yakıtını tüketiyor. Hava soğütmalı olduğu için çöl ve sıcak iklimde dayanıksız, devamlı arıza yapan ve ömrü kısa motoru vardı M47 tankın.

Günümüz şartlarında bu tür motoru kullanmak için benzin fiyatı çok ucuz olması lazım ama ömrü kısa olduğu için kimse yanına bile yaklaşmaz.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2019, 18:01:37 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #185 : 31 Ağustos 2019, 10:05:57 »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=57&v=NKegCZct9Kg

İşte size büyük oranda yerli savunma sanayisi olan Nato'nun en büyük 2. ordusu. Bu ordu hafif uçak gemisi destroyer felan yapıyor. Amma velakin ordusu hala aktif çatışma alanında M-48 kullanıyor. (m-60'larda direksiyon vardı herhalde bu kollu m-48 olabilir.)

Ha yanlış anlaşılmasın personelimiz helal olsun güzel iş çıkarmış. Bu eski tank ile bile hala sağlıklı atış yapıp tekrardan mevziye geri döndüler. Semih denen arkadaş bir elle video çekip aktif muharebe alanında tek elle kollu tank sürdü. Gerçi arkadaşlarını tehlikeye attı ama .

Şimdi bu tank altayıda veya modernizeli bir Leopard 1 veya Leopard 2a4 olsaydı veya modern bir tank olacak bazı şeyleri söyleyim.

+Tank içi haberleşme sistemi daha aktif olacağından komutanımız semiiaaahhhüüüghhh diye kendini yırtmayacaktı.

+ Tank daha stabil ve yüksek kalibre atış yaptığı için 2. atışa gerek kalmayacaktı.

+ Semih kardeşimizin kamerasına ihtiyaç yoktu çünkü kendisi gövde içinde kapalı kupolada direksiyonla ve tank görüş sistemiyle sürüş yapacağından çok güvenli ve hızlı şekilde mevziye girecekti. Çekimide sistem kayıt edecekti;

+ Komutanımız atış sonrası mevziye girmek için kendini yırtmayacaktı çünkü korktuğu karşı tarafın anti tank atma ihtimaline karşı tanka tutulan herhangi bir lazer lwr tarafından tespit edilip sis havanları otomatik atılacak eğer füze atılsa bile aktif koruma sistemi füzeyi bertaraf edecekti.

+ O namlu kendiliğinden otomatik kalkıp dolacaktı .  :D
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2019, 10:08:05 Gönderen: BATTLESTAR »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #186 : 31 Ağustos 2019, 10:29:49 »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=57&v=NKegCZct9Kg

İşte size büyük oranda yerli savunma sanayisi olan Nato'nun en büyük 2. ordusu. Bu ordu hafif uçak gemisi destroyer felan yapıyor. Amma velakin ordusu hala aktif çatışma alanında M-48 kullanıyor. (m-60'larda direksiyon vardı herhalde bu kollu m-48 olabilir.)

Ha yanlış anlaşılmasın personelimiz helal olsun güzel iş çıkarmış. Bu eski tank ile bile hala sağlıklı atış yapıp tekrardan mevziye geri döndüler. Semih denen arkadaş bir elle video çekip aktif muharebe alanında tek elle kollu tank sürdü. Gerçi arkadaşlarını tehlikeye attı ama .

Şimdi bu tank altayıda veya modernizeli bir Leopard 1 veya Leopard 2a4 olsaydı veya modern bir tank olacak bazı şeyleri söyleyim.

+Tank içi haberleşme sistemi daha aktif olacağından komutanımız semiiaaahhhüüüghhh diye kendini yırtmayacaktı.

+ Tank daha stabil ve yüksek kalibre atış yaptığı için 2. atışa gerek kalmayacaktı.

+ Semih kardeşimizin kamerasına ihtiyaç yoktu çünkü kendisi gövde içinde kapalı kupolada direksiyonla ve tank görüş sistemiyle sürüş yapacağından çok güvenli ve hızlı şekilde mevziye girecekti. Çekimide sistem kayıt edecekti;

+ Komutanımız atış sonrası mevziye girmek için kendini yırtmayacaktı çünkü korktuğu karşı tarafın anti tank atma ihtimaline karşı tanka tutulan herhangi bir lazer lwr tarafından tespit edilip sis havanları otomatik atılacak eğer füze atılsa bile aktif koruma sistemi füzeyi bertaraf edecekti.

+ O namlu kendiliğinden otomatik kalkıp dolacaktı .  :D

Çünkü prototip hazır olmadına rağmen yandaş şirket hazır olmadığı için yıllardır tank üretemiyor.
Bu ve benzeri tankları ele geçiren ortadoğulular da bizi hakir görüp kapımıza dayanıp askerimize saldırabiliyor.

Hani itibardan tasarruf olmaz dedikleri şey var ya. Hah işte o sadece devletin başında olmaz. O ülkenin en alt seviyesinde bile bir kalite görürsen itibar kazanırsın.

(Battlestar hocamın tespitleri çok yerinde)

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #187 : 31 Ağustos 2019, 11:06:29 »
BATTLESTAR yine yerinde tespitler yapmış yalnız komutanın gırtlağı patladı bağırmaktan sadece tankta olsa iyi daha eksiklerimiz çok
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #188 : 31 Ağustos 2019, 13:59:05 »

Buna katılmıyorum. Dünyanın en iyi haberleşme sistemi de olsa sıcak temas da istem dışı hareket ve bağırma olur. Hatta adapde olma ve mutivasyon için gereklidir bu. Aynı şekilde savaş gemisi ve denizaltılarda gayet modern iç iletişim sistemleri olduğu halde tatbikat bile olsa emir ve tekrarlar gayet sertdir, gürültülüdür. M-48 tankların da iç haberleşme için kulaklıklı ve mikrofonlu teçhizatları var ama gelin görün birbirlerine bağırmayı tercih ediyorlar.

2 inci dünya savaşında Rus T-26 tank personeli muharebeye girmeden önce birbirlerine bağırarak tokatladıklarını ve bunu bir talimat sebebiyle yaptıklarını hayretle okumuştum.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #189 : 01 Eylül 2019, 10:15:08 »

Buna katılmıyorum. Dünyanın en iyi haberleşme sistemi de olsa sıcak temas da istem dışı hareket ve bağırma olur. Hatta adapde olma ve mutivasyon için gereklidir bu. Aynı şekilde savaş gemisi ve denizaltılarda gayet modern iç iletişim sistemleri olduğu halde tatbikat bile olsa emir ve tekrarlar gayet sertdir, gürültülüdür. M-48 tankların da iç haberleşme için kulaklıklı ve mikrofonlu teçhizatları var ama gelin görün birbirlerine bağırmayı tercih ediyorlar.

2 inci dünya savaşında Rus T-26 tank personeli muharebeye girmeden önce birbirlerine bağırarak tokatladıklarını ve bunu bir talimat sebebiyle yaptıklarını hayretle okumuştum.

Konsantrasyonunu etkilemeyecekse bağırabilir hatta Türkü bile söyleyebilir hocam ona itirazımız yok zaten . Elbette bu tankta da basit de olsa bir haberleşme sistemi vardır ancak ben o  sistemin videodaki tankta yaşından dolayı arızalı veya kullanılabilir olduğunu hissetmiyorum. Modernizeli veya yeni bir tankta bu oldukça etkin olacaktır.