Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 149813 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sailordream

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #170 : 01 Nisan 2019, 12:44:26 »

İsabet olmadı o zaman üretim hakkı ile anlaşma yapılsaydı şu anda dünyadaki sayılı tank üreticilerinden olurduk. Kendi Altay tankımızı Korelilerin Leo2den türettikleri Black Tigerdan geliştirmek yerine Leo2den geliştirir daha da önce Altay tankına sahip olur ve şimdiki gibi motor sıkıntısı olmayacak anlaşmaları yapmış olurduk...

Kore tanki ile Leo-2 ikisinin de tank olma disinda motor haric bir benzerligi ve uzaktan yakindan alakasi bile yok

Nutuk kapalı özel forumlarda paylaşılmasın diyerek konulmuş fotoları yabancı forumlara koyan bence oldukça hatalı vs. birisin pek bana cevap yazmazsan sevinirim.
Üzülerek söylemeliyim ki saygı göstereceğim niteliklerde birisi değilsin.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #171 : 01 Nisan 2019, 15:24:42 »
...

Satmamaları isabet olmuş.. Biraz geç olacak ama kendi tankımızı modernize edip üretebilecek kapasiteye eriştik. Muhtemelen benzer bir süreci savaş uçağındada yaşayacağız.

İsabet olmadı o zaman üretim hakkı ile anlaşma yapılsaydı şu anda dünyadaki sayılı tank üreticilerinden olurduk. Kendi Altay tankımızı Korelilerin Leo2den türettikleri Black Tigerdan geliştirmek yerine Leo2den geliştirir daha da önce Altay tankına sahip olur ve şimdiki gibi motor sıkıntısı olmayacak anlaşmaları yapmış olurduk...

İide adam bu hakkı sana zaten vermiyor. Veriyorsa ben bilmiyorum dünyada leopardların üretim haklarını alabilen bir ülke var mı? Bunun yanında Leopardları Türkiye'de üretiyor olsaydık zaten tank ihtiyacımızı gidermiş olacağımız için nerden baksak bi 20 - 30 yıl kendi tankımızı üretmeyi konuşuyor olmazdık diye düşünüyorum.
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #172 : 01 Nisan 2019, 16:05:59 »

Nutuk kapalı özel forumlarda paylaşılmasın diyerek konulmuş fotoları yabancı forumlara koyan bence oldukça hatalı vs. birisin pek bana cevap yazmazsan sevinirim.
Üzülerek söylemeliyim ki saygı göstereceğim niteliklerde birisi değilsin.

Senin niteligin beni pek ilgilendirmez. Ama bahsettigin konu Savtera forumunda konulan bir foto (vurulan Firtina) ise onu ben yaymadim, twitter ortaminda yayildiktan sonar kullandigim bir foto idi. Paylasani da soylesem cok sasiracagin bir isim ancak isim filan verecek degilim.
O zaman birileri cigirtkanlik yapti sanki ben o fotoyu yaymisim gibi benim uzerime kaldi.

Ama ne dusunmek istiyorsan dusunebilirsin bu kafa ile zaten tartismaya uygun degilsin, iyi gunler

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 21 Mayıs 2019, 18:58:44 »
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir tank modernizasyonları için açıklama yaptı. 169 adet M60-T tankının modernizasyonları tamamlandı. Akkor Pulat entegrasyonu devam ediyor.

Facebook Türk Savunma Sanayi Haberleri sayfasından alıntıdır.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 21 Mayıs 2019, 19:44:08 »
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir tank modernizasyonları için açıklama yaptı. 169 adet M60-T tankının modernizasyonları tamamlandı. Akkor Pulat entegrasyonu devam ediyor.

Facebook Türk Savunma Sanayi Haberleri sayfasından alıntıdır.

Kısaca Sabralar şu an pulatlandı. Elimizdeki en modern tanklar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 22 Mayıs 2019, 13:56:44 »
Leopardlardan ve Sabralardan başka daha elimizde yüzlerce M60 tankı bulunuyor. Altay tankının servise girecek olmasının daha yıllar alacak olması ve olası Amerikan ambargosu nedeniyle en azından 150 - 200 adet M60'ın daha elden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çevremiz bu kadar yangın yeriyken bence bu zorunluluk olmaya başladı.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 14:02:58 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #176 : 28 Ağustos 2019, 10:06:20 »
Arkadaşlar şimdi modernize edilen M60T tankları haricinde kaç adet tank daha modernize edilecek 2A4 ve M60 tanklarından ?

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 28 Ağustos 2019, 10:31:01 »
Valla operasyonlara teneke tanklar ile gidiyoruz ya garip. Modernize edilmişleri saymıyorum ama M-48,M-60 gibi tanklar ile gitmek ne kadar doğru ?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #178 : 28 Ağustos 2019, 12:17:45 »
Valla operasyonlara teneke tanklar ile gidiyoruz ya garip. Modernize edilmişleri saymıyorum ama M-48,M-60 gibi tanklar ile gitmek ne kadar doğru ?
BMC lutfederde işe başlarsa sıfır tankı görecez.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #179 : 28 Ağustos 2019, 13:26:56 »
Daha öncede dedim şu anda diyorum. Koskoca Türkiye'nin mekanize kuvvetlerinin bu durumda olması hem ülkemiz hemde nato açısından çok büyük bir dezavantaj oluşturuyor. Başka bir ülke olsa en acilinden 300 leopard 2a4 tankına ng modernizasyonu ve akkor ile modernize edip ana muharebe tankı seviyesine çıkarması  ve 170 sabrayada pulat uygulayıp  ve 330 leopard 1 tankınada yine reaktif zırh + pulat modernizasyonuyla 500 adet 2. aşama ana muharebe tankı na sahip olması ve son olarakta geri kalan leopard ve m-60 serisi tanklarıda muharebeye hazır tutarak 800 civarı 3. aşama savaş tankını hazır tutması ve son olarak 750 civarı m-47'yi de depolarda savaşa hazır vaziyette tutması elzemdir. Ayrıca 600 civarı zma'sınada eş eksenli tow füzesi takıp anti tank desteği sağlar.

Çünkü Allah muhafaza bir orduyla savaşa girsek düşmana üstünlük kurabilecek tankımız yok. Ön safta hareket edebilecek 170, savaşa sürebileceğimiz 350 ve tabut olarak kabul etmemiz gereken 700 tankımız var. Mevcut anti tank tehditleri düşünüldüğünde böyle bir kuvvet çok kısa sürede devre dışı kalır.

Sırf son operasyonlarda yaşananlara bakılıp en azından modernize işi daha mantıklı bir firmaya verilmelidir bence. Ulusal egemenlik söz konusu.
Savaş Var Denildiğinde Biz;