Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 149106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #120 : 26 Mart 2018, 23:39:31 »
leopard-1 tankları maalesef antlaşma gereği sadece savunma durumunda kullanılabiliyor.Aslında çok işe yararlardı.O zaman ki alımda nasıl böyle bir antlaşmaya imza atıldı ilginç.

Hangi anlaşma o?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #121 : 01 Nisan 2018, 14:52:22 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #122 : 01 Nisan 2018, 15:36:17 »

Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #123 : 01 Nisan 2018, 15:41:20 »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #124 : 27 Mayıs 2018, 13:02:28 »

Nedense şu modernizasyon projesinden sonra M-60T'ler gözüme daha bir yakışıklı gelmeye başladı.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #125 : 27 Mayıs 2018, 19:16:23 »
sadece uks eklendi dışta görünür olacak şekilde o modernizasyonu bildiğiniz için daha yakışıklı geliyordur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 21 Haziran 2018, 10:10:49 »
Tank Modernizasyonu nasıl gittiğini bilen arkadaşımız varmı ? 

''insallah modernizasyona hız verilmiştir madem eldeki tanklar ile uzunca bir süre daha yetinmemiz gerekecek''

tesekkürler

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #127 : 18 Ağustos 2018, 08:39:52 »
! No longer available

https://youtu.be/6-ICG178-Mc

Türk ordusu tarafından Hatay sınırına sevk edilen M60TM tankları

Çevrimdışı leventkepir

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #128 : 04 Eylül 2018, 13:57:39 »
M-60 T tankları Kayseri'de modernize ediliyor
Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib'e komşu illerde konuşlandırdığı M-60 T tankları, Kayseri'deki 2'nci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı'nda Türk mühendis ve işçileri tarafından modernize ediliyor. Merkezde üretilen tank parçalarının ABD'ye de ihraç edildiği belirtildi.

2006-2010 yılları arasında Kayseri'de eski adıyla Anatamir olarak bilinen  2'nci Ana Bakım Merkezi'nde palet değişiminden gövdesine, kulesinden silah sistemlerine kadar modernize edilen 170 adet M-60 tanklarının modelleri Türk'ü çağrıştıran (T) harfi eklenerek, TSK'nın envanterine 'M-60 T' olarak girdi. İsrail'in önceleri zırhlamada destek verdiği proje, şimdilerde tamamen Türk mühendis ve işçisinin emeğiyle yürütülüyor.

M-60 T TAMAMEN YERLİ VE MİLLİ

Kayseri'deki merkezde M-60 T tankları tepeden tırnağa yenilenerek, Silahlı Kuvvetler'in emrine veriliyor. Tanklar modernize edildikten sonra merkezde oluşturulmuş su havuzu, eğim rampası  gibi özel alanda çeşitli testlerden geçiriliyor. Kayseri'deki modernizasyon işlemlerine Sakarya Arifiye'de bulunan bir diğer bakım merkezi de palet üretimi ve motor yenileme işlemiyle destek veriyor. Kayseri 2'nci Ana Bakım Merkezi, seyyar ekipleriyle Zeytindalı, Afrin hareketları ve son olarak İdlib önlemlerinde yer alan tanklara bulundukları yerde bakım, onarım desteği de sağlıyor

KAYSERİ'DEN ABD'YE TANK PARÇASI GİDİYOR

Kayseri'deki merkezin üretim aşamasındaki  tamamen yerli ve milli Altay tanklarına da proje ve teknik destek verdiği belirtilirken, M-60 T tanklarının ilkinin İsrail'de İsrail ve Türk mühendisleri ile beraber yapıldığı, artık tankların tamamının Türk işçi ve mühendisler tarafından üretildiği kaydedildi.

Tankların bakım ve onarımları ile her türlü parça değişimleri de burada tamamen yerli malzeme ile gerçekleştiriliyor. M-60 tanklarının Amerika'daki fabrikası kapandığı için yedek parçaların Kayseri'deki merkezden satın alındığı belirtildi.

http://www.star.com.tr/guncel/m60-t-tanklari-kayseride-modernize-ediliyor-haber-1381439/

Oh be en sonunda rahatım. Yeterince M60T üretilecek. Altay da gelecek artık rahatım. Oh be. Oh be.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2018, 14:00:55 Gönderen: leventkepir »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #129 : 04 Eylül 2018, 15:37:41 »
eldeki 170 m60t den başkaca bir modernizasyon yok o yüzde bence erken sevinme modernizasyon mevcut m60t lerin fırat kalkanı modernizasyonundan geçmesinden ibaret

Şu an üzerinde çalımalar devam etse de ne m60t de kullanılan 1000 HP nede altayın 1500 hp lik alman mtu motorlarının tedariki Türkiye'de üretimi veyahut bunlara muadil bir motor üretimi Türkiye'de yok malsef

diğer alt sistemlere girmiyorum bile

haber en hafif tabirle çok çok eksik bilgilere dayalı ve yanıltıcı bir haber