Gönderen Konu: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri  (Okunma sayısı 78577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Ynt: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2011, 12:54:29 »
Neden? Sayının 7 yada daha fazla olmasında ne gibi sakınca olabilir ki? Kendisini geliştirecek tershane yine geliştirirdi. Bence bu karar gemi sanayimizi baltalar.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #31 : 07 Şubat 2011, 12:55:41 »
Haberde bahsedilen 5 tersanenin özel tersaneler mi yoksa askeri tersaneler mi olduğuna dair bir bilgi yok,ama zannediyorum ki 5 adet özel tersaneden bahsediyorlar.Bu nedenle gölcük ve pendik'i saymadım.Tabii ki yonca-onuk'u da eklemeyi unutmuşum...

yonca onuk kompozit ve alüminyum botlar için olabilir.

bizim tershanelerimizde aynı anda 2 milgemi yapabilecek kabiliyete geldikleri zaman bu iş tamamdır.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #32 : 07 Şubat 2011, 13:37:08 »
Haberde bahsedilen 5 tersanenin özel tersaneler mi yoksa askeri tersaneler mi olduğuna dair bir bilgi yok,ama zannediyorum ki 5 adet özel tersaneden bahsediyorlar.Bu nedenle gölcük ve pendik'i saymadım.Tabii ki yonca-onuk'u da eklemeyi unutmuşum...

yonca onuk kompozit ve alüminyum botlar için olabilir.

bizim tershanelerimizde aynı anda 2 milgemi yapabilecek kabiliyete geldikleri zaman bu iş tamamdır.

Açıkçası aynı anda iki gemiyi birden yapmakta zorlanacaklarını pek düşünmüyorum.Zira Dearsan aynı anda 2 adet sahil güvenlik gemisini üretebiliyor.RMK'da aynı şekilde aynı anda 2 adet YTKB inşaa edebiliyor.Milgem elbetteki savaş sistemleri açısından MİLGEM platform'u çok daha komplike olsada, bu tersanelerin bunu gerçekleştirebileceğini sanıyorum.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #33 : 07 Şubat 2011, 15:06:17 »
3.deniz sistemleri semierinde bu konu hakkında :

Başında bulunduğu dairenin "Harp Gemileri", "Amfibi Gemiler", "Destek Gemileri" ve "Bot Grubu" olmak üzere 4 ana çalışma grubundan oluştuğunu ve bu Sektörel Strateji Dokümanı uyarınca bu gruplarda çalışmaya yetkin ve uygun görülen tersanelerin seçim aşamasında olduklarını belirten Demirel, Bot Grubu için Yonca Onuk tersanesinin yanına bir adet daha tersane ekleneceğini, bir arada ele alınan Yardımcı Sınıf Gemiler ile Firkateyn / Korvet gemi üreticileri için de toplam 4 tersanesinin seçileceğini aktardı. Denizaltılar için zaten Gölcük Tersane Komutanlığı tek merkez olacak ve Tip 214TN Yeni Tip Denizaltı Projesi ile birlikte bu tersaneye muazzam bir altyapı yatırımı yapılacağı bilgisini edindim.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı hadessus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 07 Şubat 2011, 15:21:33 »
http://www.youtube.com/v/jN3hCpoFrFA&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3
Videonun sonuna doğru
Advanced Stamp dakikada 2100 mermi  :o 
Daha önce Advanced Stamp diye hiç duymamıştım

Çevrimdışı süper çavuş

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #35 : 07 Şubat 2011, 15:49:49 »
muhtemelen GAU-19/A kullanacak o yüzden.

Saygılar.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #36 : 07 Şubat 2011, 15:51:59 »
muhtemelen GAU-19/A kullanacak o yüzden.

Saygılar.

3 namlulu gatling ha keşke öyle olsa.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 17 Şubat 2011, 00:01:08 »
<a href="http://www.facebook.com/video/video.php?v=172470452798611" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.facebook.com/video/video.php?v=172470452798611</a>

Yonca onuk'un böyle bir hata yapmaması gerekti kalleş Amerika.

Not: Çok sinirliyim kusura bakmayın.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #38 : 17 Şubat 2011, 00:17:09 »
f22 üreten, uzaya mekik gönderen bir devlet, bu botun planlarını alsın tepe tepe kullansın. bize özgü birşey varsa, kendi botlarında kullanırsa, uluslararası ticaret mahkemeleri bunun için var zaten.

benzer olaylar bizde de oldu sanki.(eryx mesela)

aptal yerine konduğumuzu düşünmüyorum. Ekber Onuk ne diyor: ''biz aynı güçle mk5'ten 10 knot daha hızlıyız.'' noldu coniboy? aldın mı?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #39 : 17 Şubat 2011, 08:53:40 »
Bu kadar ileri teknoloji kullanan yonca onuk neden amerikanlarla işbirliği yapmak istiyor anlamadım, üstelik bu kadar ürün sattıktan ve kendi piyasasını yaptıktan sonra.
Bazı şeyleri iyi düşünmek gerekir ama amerikanların yaptığıda tam şerefsizlik.Birde amerikanlarda bu teknoloji nasıl oluyorda bulunmuyor?

Değişik bir konu..