Gönderen Konu: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri  (Okunma sayısı 78593 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Ynt: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri
« Yanıtla #20 : 02 Şubat 2011, 00:53:01 »

Bu hücum bot projesindende anlının akıyla çıkıp tonajı yükseltirlerse neden milgemide üretemesinlerki.

Milgem zaten üretiliyor. Üretilen bir şeyi neden üretsinler? Ayrıca Yonca-Onuk kompozit tekneler üzerinde çalışıyorlar. Milgem kompozit değil. Ha dersen ki milgem değil, onun ayarında bir tekne, zaten hedef sürekli daha ileri gitmek, o olabilir. Ama adı artık milgem olmaz. Bu medyanın her insansız hava aracına heron deme takıntısı gibi birşey olur.

Hayır o anlamda değil ssm ilk 2 gemiden sonra milgem üretimini sivil tershanelere verecekti ya onu dedim

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #21 : 02 Şubat 2011, 09:44:55 »

Bu hücum bot projesindende anlının akıyla çıkıp tonajı yükseltirlerse neden milgemide üretemesinlerki.

Milgem zaten üretiliyor. Üretilen bir şeyi neden üretsinler? Ayrıca Yonca-Onuk kompozit tekneler üzerinde çalışıyorlar. Milgem kompozit değil. Ha dersen ki milgem değil, onun ayarında bir tekne, zaten hedef sürekli daha ileri gitmek, o olabilir. Ama adı artık milgem olmaz. Bu medyanın her insansız hava aracına heron deme takıntısı gibi birşey olur.

Hayır o anlamda değil ssm ilk 2 gemiden sonra milgem üretimini sivil tershanelere verecekti ya onu dedim

Ben ,sonraki ada sınıfı korvetlerin inşaası görevi için, bu boyutlara yakın tekne inşa edebildiği için RMK'nın seçileceğini düşünüyorum.Zira SSM nin desteklediği 2 tersaneden biride muhtemelen RMK.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #22 : 02 Şubat 2011, 11:41:47 »

Ben ,sonraki ada sınıfı korvetlerin inşaası görevi için, bu boyutlara yakın tekne inşa edebildiği için RMK'nın seçileceğini düşünüyorum.Zira SSM nin desteklediği 2 tersaneden biride muhtemelen RMK.

Bir kaç tane tershaneye verilecektir bir tanesine değil.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #23 : 02 Şubat 2011, 13:29:26 »
Yonca-Onuk tersanesi o boyutta bir tekne için küçük bence. Zaten orada daha önce de belirttiğim gibi kompozit malzeme kullanılarak üretim yapıyorlar. Milgem gibi kaynaklı imalat değil. RMK daha uygun bu işe.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 02 Şubat 2011, 14:20:26 »
Yonca-Onuk tersanesi o boyutta bir tekne için küçük bence. Zaten orada daha önce de belirttiğim gibi kompozit malzeme kullanılarak üretim yapıyorlar. Milgem gibi kaynaklı imalat değil. RMK daha uygun bu işe.

Sadece Rmkmi var yapabilecek

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #25 : 07 Şubat 2011, 11:12:48 »
Onaylı tersane sayısı beşe düşürülecek
Savunma Sanayi Müsteşarlığı, askeri gemi yapımı için onaylı yedi tersane sayısını beşe düşürecek. Kompozit ve alüminyum botların üretimi için ise iki tersane belirlenecek.
06 Şubat 2011 / 00:10
Reklam

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, askeri gemi yapımı için onaylı yedi tersane sayısını beşe düşürecek. Kompozit ve alüminyum botların üretimi için ise iki tersane belirlenecek.

Yeni gemi siparişlerinin bıçak gibi kesilmesiyle umutlarını askeri projeler gibi kamu ihalelerine bağlayan tersanelere kötü haber Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndan geldi. Askeri projeleri bütün tersanelere açmanın mümkün olmadığını söyleyen Deniz Araçları Daire Başkanı Serdar Demire Serdar Demirel, “Çelik gemi yapımı için onaylı 7 tersane sayısını beşe düşüreceğiz. Bu sayıların dışına çıktığımız zaman kaynakların israf edilmesine neden olabiliriz. Bunun örneği maalesef geçmişte yaşandı” diye konuştu.

Kaynak: Perşembe Rotası

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/gemi-insa-san./32924/savunma-sanayi-mustesarligi-askeri-gemi-yapim-tersane-sayisi-siparis.html

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #26 : 07 Şubat 2011, 12:15:35 »
06 Şubat 2011 / 00:10
Reklam

Yeni gemi siparişlerinin bıçak gibi kesilmesiyle umutlarını askeri projeler gibi kamu ihalelerine bağlayan tersanelere kötü haber Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndan geldi. Askeri projeleri bütün tersanelere açmanın mümkün olmadığını söyleyen Deniz Araçları Daire Başkanı Serdar Demire Serdar Demirel, “Çelik gemi yapımı için onaylı 7 tersane sayısını beşe düşüreceğiz. Bu sayıların dışına çıktığımız zaman kaynakların israf edilmesine neden olabiliriz. Bunun örneği maalesef geçmişte yaşandı” diye konuştu.

Kaynak: Perşembe Rotası

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/gemi-insa-san./32924/savunma-sanayi-mustesarligi-askeri-gemi-yapim-tersane-sayisi-siparis.html

evet 5 tershane seçip bunlara çok iyi yatırım yapıp üüretim ,imkan,kalite,ve hızını arttırabilirsek ne güzel. sanırım. 3 tershane askeri savaş gemilerine 1 tanesi anfibikve diğer 1 adette sanırım bu gölcük tershanesiydi. denizaltı için olacaktı.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #27 : 07 Şubat 2011, 12:22:45 »
Halihazırda İstanbul tersanesi(ADİK) ,RMK ve Dearsan'ı bu 5 tersane arasında gösterebiliriz.Bence de bu tersanelerin alanlarında uzmanlaşmaları için güzel bir adım...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #28 : 07 Şubat 2011, 12:33:28 »
Halihazırda İstanbul tersanesi(ADİK) ,RMK ve Dearsan'ı bu 5 tersane arasında gösterebiliriz.Bence de bu tersanelerin alanlarında uzmanlaşmaları için güzel bir adım...

Gölcüğüde ekle stm de bu tershaneler için gemilerin dizayn tasarım bürosu olsa feci olur.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #29 : 07 Şubat 2011, 12:41:37 »
Haberde bahsedilen 5 tersanenin özel tersaneler mi yoksa askeri tersaneler mi olduğuna dair bir bilgi yok,ama zannediyorum ki 5 adet özel tersaneden bahsediyorlar.Bu nedenle gölcük ve pendik'i saymadım.Tabii ki yonca-onuk'u da eklemeyi unutmuşum...