Gönderen Konu: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri  (Okunma sayısı 78570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trk01

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri
« Yanıtla #121 : 28 Mart 2020, 15:35:47 »
Bu Yonca-Onuk şirketinin savaş gemisi , fırkateyn , korvet , hücumbot  üretme kapasitesi var mı? ya da olabilir mi? Böyle bir niyetleri var mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #122 : 28 Mart 2020, 16:39:19 »
Bu Yonca-Onuk şirketinin savaş gemisi , fırkateyn , korvet , hücumbot  üretme kapasitesi var mı? ya da olabilir mi? Böyle bir niyetleri var mı?

Yonca-Onuk senelerdir dünyanın en gelişmiş kompozit hücumbotlarını geliştiriyor, üretiyor ve dünyaya satıyor!
Seneler önce Pakistan için üretilen botun denemelerine katılmıştım. Aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Error 404 (Not Found)!!1

Daha önce Ekber Bey ile yaptığım görüşmelerden edindiğim izlenime göre mevcut hücumbotlarını olabildiğince büyütmenin üzerinde bir hedeflari yok gibi görünüyordu. Fransızların yarı batık bir korvet konseptini gösterip böyle bir tasarım yapamaz mıyız diye sormuştum yanılmıyorsam.

Ama görünüşe göre hedefler büyük. Sergilenen konsept güzel ve hatta çok daha iyisini yapabileceklerine güvenim tam. Kendilerini dünyaya ispatladılar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #123 : 28 Mart 2020, 17:03:23 »
Hangisi sizsiniz acaba  :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #124 : 28 Mart 2020, 18:03:33 »

Videoda kameranın genel görüş alanının arkasında olduğum için sadece bir an için görünüyorum. :)
Ama o geziden fotoğraflarımız var. Güzel anıydı.

Şapkalı olan ben ve yanımdaki de nam-ı diyar Kılıç...
Ünvanını yazardım ama kızar sonra.  ;D ;D

Bu fotoğrafta ve videoda da görülen, üzerinde bulunduğumuz bu alana Harpoon lançeri yerleştirildi.
Ekber Bey'in arkasındakilerin bir bölümü o zamanki bizim ekip. Kılıç, ben, Akıncı, Avcı, Tfist, Anathema ...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #125 : 28 Mart 2020, 18:34:52 »
Bu gezi galiba 2009' da yapılmıştı. TRM' de konunun işlendiğini hatırlıyorum.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 28 Mart 2020, 19:04:43 »
TRM deki Kılıç ' mı ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #127 : 28 Mart 2020, 19:47:01 »
Bu gezi galiba 2009' da yapılmıştı. TRM' de konunun işlendiğini hatırlıyorum.

Evet. O tarihlerde...

TRM deki Kılıç ' mı ?

Evet. Ta kendisi.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2020, 19:49:11 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #128 : 28 Mart 2020, 23:27:32 »

Videoda kameranın genel görüş alanının arkasında olduğum için sadece bir an için görünüyorum. :)
Ama o geziden fotoğraflarımız var. Güzel anıydı.

Şapkalı olan ben ve yanımdaki de nam-ı diyar Kılıç...
Ünvanını yazardım ama kızar sonra.  ;D ;D

Bu fotoğrafta ve videoda da görülen, üzerinde bulunduğumuz bu alana Harpoon lançeri yerleştirildi.
Ekber Bey'in arkasındakilerin bir bölümü o zamanki bizim ekip. Kılıç, ben, Akıncı, Avcı, Tfist, Anathema ...
Sn Skywolf,
Harpoon lançeri yerleştirildi diyorsunuz.
Bu hangi gemi? Mrtp33 ya da 34 mü? Bunlara harpoon yerleştirilmesi konuşuluyordu.
Şu an oturduğum yerden iki adet mrtp33 görebiliyorum. Ancak yeni Sarp dışında birşey göremiyorum. Bakıyorum arkada harpoon yok bu gemilerde.
Yoksa yeni bir gemi den mi bahsediyorsunuz?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #129 : 29 Mart 2020, 11:48:41 »

Sn Skywolf,
Harpoon lançeri yerleştirildi diyorsunuz.
Bu hangi gemi? Mrtp33 ya da 34 mü? Bunlara harpoon yerleştirilmesi konuşuluyordu.
Şu an oturduğum yerden iki adet mrtp33 görebiliyorum. Ancak yeni Sarp dışında birşey göremiyorum. Bakıyorum arkada harpoon yok bu gemilerde.
Yoksa yeni bir gemi den mi bahsediyorsunuz?

Pakistan'da yaşamıyorsanız görememeniz normal.

Yonca-Onuk senelerdir dünyanın en gelişmiş kompozit hücumbotlarını geliştiriyor, üretiyor ve dünyaya satıyor!
Seneler önce Pakistan için üretilen botun denemelerine katılmıştım..
.

Aslında Harpoon yerleştirildi dememliydim. Yeleştirilecekti. Ama bu işi Pakistanlılar yapacaktı. Yerleştirildi mi bilmiyorum! Normal şartlarda yerleştirilmiş olması gerek.

Bizim testine katıldığımız bir MRTP 33 botuydu. PNS Karrar. Aşağıdaki de PNS Zarrar. Üzerindeki Harpoon sistemi muhtemelen fotomontajla yerleştirilmiş. Çünkü Yonca-Onuk tanıtımı resimlerde, en alttaki resimde olduğu gibi füzeler diğer tarafa bakıyor.