Gönderen Konu: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri  (Okunma sayısı 78948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri
« Yanıtla #110 : 27 Mart 2020, 19:21:49 »
Pakistan'ın madem böyle bir light fırkateyn ihtiyacı vardı neden direkt İ sınıfına ortak olmadılar? Savunma sanayi platform üretimlerinde neden Pakistan-Azerbaycan bir ortaklığa yanaşmıyor hayret ediyorum...

Sanki olası bir savaşta büyük güçleri arkalarına almak için özellikle ABD,Çin ,İsrail veya Rusya'dan alım yapıyorlar... Bir açıdan mantıklı ama emperyalistler daha fazla para-çıkar için  hemen satarlar , Türkiye gibi sadık dostu zor bulurlar...
İlham Aliyev takımı Turkiye'yi çantada keklik görüyor. Nasıl olsa yanımızdalar biz israil ve Rusu tatmin edelim görüşündeler.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #111 : 27 Mart 2020, 19:47:02 »
Pakistan'ın madem böyle bir light fırkateyn ihtiyacı vardı neden direkt İ sınıfına ortak olmadılar? Savunma sanayi platform üretimlerinde neden Pakistan-Azerbaycan bir ortaklığa yanaşmıyor hayret ediyorum...

Sanki olası bir savaşta büyük güçleri arkalarına almak için özellikle ABD,Çin ,İsrail veya Rusya'dan alım yapıyorlar... Bir açıdan mantıklı ama emperyalistler daha fazla para-çıkar için  hemen satarlar , Türkiye gibi sadık dostu zor bulurlar...
İlham Aliyev takımı Turkiye'yi çantada keklik görüyor. Nasıl olsa yanımızdalar biz israil ve Rusu tatmin edelim görüşündeler.

Pakistan ? İlham Aliyev ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #112 : 27 Mart 2020, 21:26:54 »

Pakistan neden İ sınıfına yanaşsın ki. Yine batıdan motor izni alma gibi derdine düşmeden Çinden 2018`de 4 adet 054A fırkateyni alımı için kontrat imzaladılar. Hepsi 2021`de teslim edilecek, hemde çok kısa sürede 3 senede teslim edilecek. Çin düşük faizli uzun vadeli kredi verirken hiç macera aramasına gerek yok. Hatta yakın vadede kredi ile 052D gibi destroyer bile alabilir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #113 : 27 Mart 2020, 21:56:01 »

Azerbaycan için söylüyorum onu. Serkan azerbaycan pakistan işbirliğinden bahsetmiş. Israil-Azerbaycan'a silah ihracatı 5 milyar doları geçmiş vaziyette.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #114 : 28 Mart 2020, 10:54:42 »

Azerbaycan için söylüyorum onu. Serkan azerbaycan pakistan işbirliğinden bahsetmiş. Israil-Azerbaycan'a silah ihracatı 5 milyar doları geçmiş vaziyette.
İsrail’in Azerbaycan’a yaptığı silah satışları rahatsız edici seviyelere geliyor. Adamlar çok iyi şartlarda siha ve kısa menzilli taktik füze satıyorlar. Siha ‘da bizim İsrail’den çok geri kalır halimiz yok. Bizden almıyorlar. İsrail’den LORA füzesi aldılar. Performansı Ermenistan’ın Rusya’dan aldığı İskander’e çok yakın. Bizim Bora’yı neden düşünmediler deyince Lora Bora’dan daha küçük daha uzun menzilli ve daha hızlı.
Tabii bütün bunları oldukça iyi fiyata ve iyi şartlarla satıyorlar. Karşılığında Azerbaycan topraklarında vurucu Siha bulunduruyorlar ve hava üssü pozisyonu izni almışlar İran’a karşı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 455
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #115 : 28 Mart 2020, 11:03:23 »
Son paragraftaki düşüncelerinize kuşkuyla yaklaşıyorum.
"İran karşı bize iha üssü ver biz de size uygun şartlarda silah sistemi satalım??????"

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #116 : 28 Mart 2020, 12:26:19 »
Son paragraftaki düşüncelerinize kuşkuyla yaklaşıyorum.
"İran karşı bize iha üssü ver biz de size uygun şartlarda silah sistemi satalım??????"

Aşağıdaki haberler enteresan.
https://www.reuters.com/article/us-iran-israel-azerbaijan-idUSBRE88T05L20121001
https://www.longwarjournal.org/archives/2012/12/reports_of_israeli_d.php
7-8 yıl önceki haberler bunlar. Ama arkasında yatan bir şey varki;  İran, Azeri- Ermeni savaşında Ermenistan’ı tutmuştu. Kuzey Azerbaycan’ın Güney ile birleşmesinden çekinmişti.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #117 : 28 Mart 2020, 12:54:45 »
5 milyar doları Türk savunma sanayiinde değerlendirselerdi şimdi bizde farklı boyuta geçmiştik. Alel acele aldı sistemleri hadi kullansın bakalım ermeniye karşı. Aliyev bunu yapar mı ? Yaşadığı hayata bir bakın çocuklarının hayatına bir bakın. Kendisi resmen dikdatöt hayatı yaşıyor. Karabağ konusunu en ufak adımı yok. O kadar silahı birilerine yaranmak için alıyor. İsrail üzerinden siyonist lobisi ile ilişkiler içinde tabi siyonistler ile ilişki kurarsan iktidarın sağlama alırsın. Rus ile aynı şekil. Israil ve Rusa paraları koklayarak kendi hegemonyasını sağlama alma gayreti içinde. Türkiye 'de zaten saf çantada keklik. Önceden bizden kobra, kasırga vs alıyordu gene. Artık oda kalmadı. En basit zırhlı aracı bile israilden alıyorlar. Türk savunma sanayisinin gelişimine bakın Azerbaycan ile savunma ilişkileri gelişmiyor tam aksine bazı alanlarda gerileme bile var. Siyonistlerden aldıkları talimat üzere olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #118 : 28 Mart 2020, 12:57:12 »
Araniza girmeyim ama konu basligi Yonca-Onuk ve MRTP Haberleri ;)
Azerbaycan ,Iran,Israil iliskisini baska uygun bir baslik altinda devam edebilirsiniz konu guzel.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #119 : 28 Mart 2020, 13:15:25 »
Arkadaşımız haklı, Azerbaycan- İsrail ilişkileri bu konudan tamamen farklı lütfen kendi konumuzdan devam edelim...