Gönderen Konu: Sikorsky S-70 Black Hawk  (Okunma sayısı 45257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sikorsky S-70 Black Hawk
« Yanıtla #50 : 17 Mart 2018, 11:16:37 »
Yada Ch 47

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #51 : 06 Ağustos 2018, 02:19:14 »

ABD Dışişleri Bakanlığı, Letonya'ya gerçekleştirilecek 4 adet UH-60M satışını onayladı. Toplamda 200 milyon dolar değerindeki satış çeşitli helikopter teçhizatları ve yedek parçaları da kapsıyor.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1025645663319666693
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Irak'ta ABD helikopteri düştü, 1 ölü
« Yanıtla #52 : 20 Ağustos 2018, 18:54:50 »
Irak'ta ABD helikopteri düştü, 1 ölü

Irak’ta uluslararası koailisyon gücünde görev yapan Amerikan ordusuna ait bir helikopter düştü. Bir kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Düşen helikopterin tipinin MH-60 olduğu açıklandı.

Helikopterin “ortak bir terörle mücadele görevi" yürüttüğü ancak düşman ateşi nedeniyle düştüğüne dair bir işaret bulunmadığı açıklandı.

Uluslararası Koalisyon Ordusu sözcüsü Albay Sean Ryan, helikopter kazasında hayatını kaybeden görevli için başsağlığı dileyerek, “Helikopter düşman ateşi sonucu düşmese de koalisyon ordusunda görev yapan personelin her gün karşılaştığı zorluğu ve tehlikeyi gösteriyor” dedi.

http://www.kokpit.aero/abd-helikopteri-irakta-dustu
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Ordusu helikopteri, donanma gemisinde kaza yaptı
« Yanıtla #53 : 19 Ekim 2018, 11:21:27 »
ABD Ordusu helikopteri, donanma gemisinde kaza yaptı

Filipinler Denizi'ndeki ABD donanma gemisi Ronald Reagan'da helikopter kazası meydana geldi.

MH-60 Seahawk tipi helikopter, uçak gemisinin pistine düşerek kaza yaptı.

Gemideki tıbbi personel, kaza sonucu yaralananların durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abd-helikopteri-kaza-yapti-40991545

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Polonya’ya özel helikopter
« Yanıtla #54 : 26 Ocak 2019, 18:10:19 »
Polonya, Özel Kuvvetleri için 4 adet Sikorsky S-70i Black Hawk helikopteri satın alacak.

Polonya Savunma Bakanlığı 24 Ocak’ta, Lockheed Martin iştiraki olan Polonya merkezli PZL Mielec’in dört adet S-70i Black Hawk helikopteri için 180 milyon dolarlık sözleşme imzalandığını duyurdu.

Helikopterlerin Polonya Özel Kuvvetlerine teslimatının Aralık 2019’da başlaması planlanıyor.

Savunma Bakanı Blaszczak imza töreninde yaptığı konuşmada: “Bu, Polonya ve PZL Mielec tesisi için önemli bir an ve gündür. Polonya Ordusu, Irak ve Afganistan’daki savaş koşullarında kendini kanıtlamış dünyanın en modern helikopterleri arasında yer alan bir helikopteri tercih etti. Bu, Polonya Ordusu ile PZL Mielec arasındaki işbirliğinin ilk aşamasıdır.” dedi.

http://defenceandtechnology.com/2019/01/26/polonyaya-ozel-helikopter/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'dan Hindistan'a 2,6 milyar dolarlık Skorsky satışı
« Yanıtla #55 : 04 Nisan 2019, 08:28:30 »
ABD'dan Hindistan'a 2,6 milyar dolarlık Skorsky satışı

ABD'nin Hindistan'a 24 helikopter satışını onayladığı bildirildi.

Press Trust of India ajansının haberinde, Trump yönetiminin, Hindistan'a Lockheed Martin üretimi 24 MH-60R helikopterinin satışını onayladığı, denizaltı takibinin yanı sıra arama-kurtarma operasyonları için tasarlanan bu modellerin, İngiliz yapımı Deniz Aslanı helikopterlerinden oluşan filonun yerine geçeceği belirtildi.

Haberde satışın 2,6 milyar dolara mal olacağı ifade edildi.

"ORTAĞIMIZIN GÜVENLİĞİNİ ARTIRMAK İÇİN"
ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da "öngörülen satışın, ABD ile Hindistan arasında stratejik ilişkinin güçlendirilmesine, Hint Pasifiği ve Güney Asya'da ekonomik gelişme, barış, siyasi istikrar için önemli bir güç olmayı sürdüren başlıca savunma ortağının güvenliğinin artırılmasına yardım ederek, ABD'nin ulusal güvenliğini ve dış politikasını destekleyeceği" kaydedildi.

Hint yetkililer henüz konuyla ilgili açıklama yapmazken, güvenlik uzmanları, helikopter satışı anlaşmasının, Hindistan donanmasının kabiliyetlerini artıracağını, aynı zamanda bölgede silahlanma yarışını körükleyeceğini, Çin ve Pakistan'ı endişeye sevk edecek bir gelişme olduğunu belirtiyor.

https://www.ensonhaber.com/abddan-hindistana-26-milyar-dolarlik-skorsky-satisi.html

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 06 Nisan 2019, 17:03:24 »
Bir dönemin sonu geliyor!

ABD Ordusu, 2024 yılına kadar tüm UH-60A Black Hawk helikopterlerini hizmet dışına çıkaracak.

ABD Ordusunda ilk UH-60A, 1979 yılında hizmete girdi. 82. ve 101’inci Hava Bölüklerinde göreve başlayan helikopter 40 yıllık hizmet boyunca Grenada, Panama, Irak, Somali, Balkanlar, Afganistan ve Orta Doğu’da görev yaptı. ABD Ordusu,UH-60A helikopterlerini UH-60M ve UH-60V ile değiştirecek.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/06/bir-donemin-sonu-geliyor/

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #57 : 06 Nisan 2019, 17:30:38 »
Bir dönemin sonu geliyor!

ABD Ordusu, 2024 yılına kadar tüm UH-60A Black Hawk helikopterlerini hizmet dışına çıkaracak.

ABD Ordusunda ilk UH-60A, 1979 yılında hizmete girdi. 82. ve 101’inci Hava Bölüklerinde göreve başlayan helikopter 40 yıllık hizmet boyunca Grenada, Panama, Irak, Somali, Balkanlar, Afganistan ve Orta Doğu’da görev yaptı. ABD Ordusu,UH-60A helikopterlerini UH-60M ve UH-60V ile değiştirecek.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/06/bir-donemin-sonu-geliyor/

Hizmet dışı çıkarılmış blackhawklara hayatı zahten bedava olan Yunan bedavaya konacaktır.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 06 Nisan 2019, 19:44:19 »
Bizim S70 projesi ne oldu ? hiç ses soluk yok. sıfırdan yapsak aynı zamanı harcardık heralde , varolan bir platformun üstüne birkaç değişiklik yapmak cidden bu kadar zaman alır mı ? Bana anormal geliyor.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 06 Nisan 2019, 20:46:41 »
TEİ ilk motoru TAİ'ye teslim etti diye hatırlıyorum... 236 civarı motor yapılacak...