Gönderen Konu: Sikorsky S-70 Black Hawk  (Okunma sayısı 46083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hindistan S-70B Helikopterini Seçti
« Yanıtla #20 : 09 Aralık 2014, 06:02:52 »
Hindistan S-70B Helikopterini Seçti

Geçtiğimiz ay DefenceTurk.com Haber Merkezinin haberinde Hindistan Donanması'nın Çok Rollü Helikopter İhalesinde favori olan S-70B Seahawk helikoptleri ile ilgili olarak görüşmelerin başladığını duyurmuştuk. Hindistan'ın Deniz Kuvvetleri denizaltı harbi ve yüzey gemileriyle savaş görevlerinde kullanamak üzere başlatılan tedarik programında Sikorsky Aircraft'ı seçtiğini duyurdu. Taraflar şimdi lojistik destek ve eğitim programı ile birlikte 16 S-70B Seahawk helikoptlerine ve 8 helikopter opsiyonu dahil olmak üzere anlaşma imzalamaya hazırlanıyorlar.

Hint Donanması'nın S-70B helikopterleri gelişmiş sonar, ASW rolü için 360 derecelik arama radarı, modern havadan karaya füzeler ve torpidolar ile donatılacaklar. Ayrıca pervane ve kuyruk katlama özelliği ile gemide depolama kolaylaşacak. Helikoterler ayrıca arama kurtarma, yaralı tahliyesi, gözetleme ve malzeme taşıma görevlerinde de kullanılabilecekler.

S-70B helikopteri (SH-60 ve MH-60 modelleri dahil) Sikorsky Seahawk helikopteri ailesinin bir parçasıdır. 800'den fazla operasyonel helikopter ve yaklaşık dört milyon uçuş saati ile en güvenli platformlarından biri olarak kabul edilir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Sikorsky S-70 Black Hawk
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2014, 12:43:16 »
Meksika polisine “Kara Şahin’li” noel hediyesi

ABD ordusunda kullanılan bir UH-60M Black Hawk

Meksika Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele birimi için yeni üretilen 64 milyon dolar ($ABD) değerindeki özel donanımlı üç adet UH-60M Black Hawk tipi genel maksat helikopteri, ABD tarafından Meksika’ya hibe edildi. Güney Amerika ile ABD arasındaki uyuşturucu trafiğinin Meksika hava sahanlığı veya Meksika kıyıları üzerinden cereyan ettiğini bilen ABD, şimdiye dek söz konusu özel polis birimi için 625 milyon dolar harcadı. Birime hibe edilen son model üç adet UH-60M helikopteri, ABD‘nin bu trafiği önlemeye katkıda bulunmak için verdiği desteğin son örneği olarak niteleniyor.

http://www.savunmasanayi.net/meksika-polisine-kara-sahinli-noel-hediyesi/meksika-polisine-kara-sahinli-noel-hediyesi/

Meksika donanması da aynı tip helikopterlerden 5 adet için sipariş verdi. Beş UH-60M helikopterinin yabancı askeri satışlar yoluyla temini için 56.394.775  ABD Doları değerinde birsözleşme imzalandı. Sözleşmenin detaylarının ilerleyen günlerde netlemesi bekleniyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD'de Askeri helikopter düştü: 11 asker kayıp
« Yanıtla #22 : 11 Mart 2015, 12:36:33 »
ABD'de Askeri helikopter düştü: 11 asker kayıp

ABD’nin Florida eyaletinde askeri bir helikopterin düşmesi sonucu 7’si denizci 11 asker kayboldu.
0Sitene Ekle
Askeri helikopter düştü: 11 asker kayıp
Florida’nın kuzeybatısında yer alan Eglin Hava Kuvvetleri Üssü’nde dün akşam gerçekleştirilen gece eğitimi sırasında askeri helikopter düştü.

Yerel saatle dün akşam 20.30 sıralarında helikopterin kaybolduğu rapor edilirken, gece 02.00 civarında arama kurtarma ekiplerinin enkaz parçalarına ulaştığı bildirildi. Helikopterde bulunan 7’si denizci olmak üzere 11 askere ise henüz ulaşılamadığı belirtildi.

Helikopterin orduya ait bir sahil şeridi üzerinde gerçekleştirdiği rutin bir eğitim görevi sırasında düştüğü ifade edildi.

http://www.milliyet.com.tr/askeri-helikopter-dustu/dunya/detay/2026520/default.htm

Not: Düşen helikopter bir CH-60 helikopteriymiş.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suudi Arabistan ordusu..
« Yanıtla #23 : 24 Mayıs 2015, 01:57:50 »
ABD’den, 2 Milyar Dolar’lık Helikopter Satışı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan’a 10 adet MH-60R gelişmiş çok maksatlı helikopter satışını onayladı. Taslak sözleşme radarlar, gelişmiş hedefleme sistemleri, seyrüsefer sistemleri ve Hellfire güdümlü mermilerini de içeriyor. Lockheed Martin ve Sikorsky tarafından üretilen MH-60R, ABD Donanması’nın en önemli sualtı ve su üstü savaş helikopteri. MH-60R helikopterleri, deniz güvenliğine yönelik tehditleri tanımlama ve bertaraf etme yeteneklerine sahip. Dikey ikmal, arama-kurtarma ve iletişim aktarımı ise ikincil görevleri arasında yer alıyor.

Söz konusu anlaşma, aralarında Suudi Arabistan’ın da bulunduğu Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin Camp David’de üst düzey Amerikalı yetkililerle görüşmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Bu toplantıda ABD, Körfez ülkeleriyle güvenlik iş birliğini ve bu ülkelere silah satışını artıracağına dair taahhütte bulunmuştu.
http://www.c4defence.com/abdden-2-milyon-dolarlik-helikopter-satisi/

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sikorsky S-70 Black Hawk
« Yanıtla #24 : 03 Haziran 2015, 21:32:35 »

1400 çalışanıyla yollarını ayıracak!
Amerikalı helikopter devi Sikorsky, sivil pazarda özellikle de petrol platformlarının helikopter siparişlerini iptal etmesi üzerine küçülme kararı kaldı.
http://kokpit.aero/sikorsky-kuculuyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Suudi Arabistan'a UH-60M Kara Şahinler
« Yanıtla #25 : 16 Ekim 2015, 13:54:15 »
Suudi Arabistan'a UH-60M Kara Şahinler

Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, 13 Ekim 2015 tarihinde tahmini maliyeti 495 milyon USD olan UH-60M Black Hawk Helikopteri Programı ve ilgili ekipman, parça ve lojistik destek için Suudi Arabistan Krallığı'na olası bir Yabancı Askeri Satış için ABD kongresine öneride bulundu. Suudilerin talepleri;

- Dokuz) UH-60M Black Hawk helikopteri
- Yirmi bir  T700-GE-701D Motor (on sekiz adedi yüklenmiş ve üç adedi yedek)
- Yirmi  Ataletsel Seyrüsefer Sistemi ile Gömülü Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS / INS) (on sekiz adedi yüklenmiş ve iki adet yedek)
- On iki AN / AAR-57, FÜze Erken Uyarı Sistemi (CMWS)  (dokuz adedi yüklü ve üç adedi yedek)
- Yirmi  M240H 7.62mm Makineli Tüfek

Bunların dışında Uçak beka sistemleri; M134 minigunlar; Elektro-Optik Kızılötesi (EO / IR) sistem; Çift Mod (normal ışık / kızıl ötesi) Kontrol edilebilir Arama Işıkları; Hızlı Halat Takma / Çıkarma Sistemi (FRIES), harici elektrikli vinçler, harici yardımcı yakıt sistemleri, ikili hasta sedye sistemleri, balistik zırh koruma sistemleri, havada kalabilme yeteneği desteği, yedek ve onarım parçaları, haberleşme cihazları, personel eğitimi ve eğitim cihazları, alet ve test cihazları, yer destek ekipmanları, yayınlar ve teknik dokümantasyon; Kalite Güvence Ekibi (QAT); ABD Hükümeti ve yüklenici mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetleri; lojistik ve program desteği de isteklerin arasında.

Suudi Kraliyet Kara Kuvvetleri Havacılık Komutanlığı (RSLFAC) arama ve kurtarma, afet yardımı, insani destek, terörle mücadele ve muharebe operasyonları için bu helikopterleri kullanmayı planlıyor. Ana müteahhitler Connecticut Stratford'da bulunan  Sikorsky Aircraft Company  ve Massachusetts Lynn'de bulunan General Electric Aircraft Company olacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Danimarka İlk MH-60R "Romeo" Helikopterine Kavuşmak Üzere
« Yanıtla #26 : 25 Ekim 2015, 12:23:16 »
Danimarka İlk MH-60R "Romeo" Helikopterine Kavuşmak Üzere

Lockheed Martin, Danimarka için üretilen ilk MH-60R  helikopterini ABD Donanması'na teslim etti. 22 Ekim 2015 tarihinde Newyork Owega'da bulunan Lockheed Martin'e ait tesislerde törenle teslim edilen MH-60R "Romeo", ABD Donanması'nda bazı testlerden geçtikten sonra 2016 yılında Danimarka Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne verilecek.

Sikorsky Aircraft tarafından üretilen ve Lockheed Martin tarafından ileri görev sistemleri ve sensörler ile donatılan MH-60R, ilk operasyonel kullanılmaya başlandığı ABD Donanması'nda açık okyanus ve kıyı bölgelerinde anti-denizaltı ve anti-yüzey savaş sistemi olarak kullanılıyor.

Danimarka 2012 yılında gözetim, arama ve kurtarma, korsanlıkla mücadele ve anti-yüzey savaş görevlerinde kullanmak üzere 9 MH-60R "Romeo" helikopteri sipariş etti. Helikopterlerin tamamı 2018 yılına kadar teslim edilecek.

Danimarka, Avustralya Kraliyet Donanması'ndan sonra MH-60R programının ikinci uluslararası ortağıdır. Lockheed Martin bugüne kadar,  planlanandan 24 helikopterin 14 adedini Avustralya'ya teslim etti. Kalan 10 uçak 2016 yılında teslim edilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Lockheed Martin, Sikorsky Havacılık'ı Satın Alıyor
« Yanıtla #27 : 08 Kasım 2015, 13:46:17 »
Lockheed Martin, Sikorsky Havacılık'ı Satın Alıyor

Lockheed Martin, Sikorsky Havacılık'ı bünyesine katarak döner kanatlı hava platformlar üretim kapasitesini genişletmetyi planlıyor. Lockheed Martin, United Technologies'den 9 milyar dolara Sikorsky Aircraft'ı satın alıyor.

Lockheed Martin, ABD ve diğer ülkelerden gelen hükümet düzenleyicilerin onayını takiben, Salı günü bu satın alma işleminin önündeki  engelleri temizlediklerini duyurdu. Satın alma; döner kanatlı uçak üretimlerini genişletme hedefiyle, uzay ve savunma ürünlerinin lider sağlayıcısı olan Lockheed Martin'in durumunu tazeledi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Pentagon'dan MH-60R Sözleşmesi Duyurusu
« Yanıtla #28 : 08 Aralık 2015, 19:40:32 »
Pentagon'dan MH-60R Sözleşmesi Duyurusu

ABD Savunma Bakanlığı, 7 Aralık tarihinde ABD Donanması'na 29 MH-60R helikopteri satışı sözleşmesini duyurdu. Program ve lojistik destek için sözleşme değeri  354.156.879 $. Çalışma  Connecticut Stratford'da gerçekleştirilecek ve 31 Aralık 2017 yılında tamamlanması planlanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Suudiler İçin MH-60R Helikopteri
« Yanıtla #29 : 20 Aralık 2015, 18:43:50 »
Suudiler İçin MH-60R Helikopteri

ABD Savunma Bakanlığı Suudi Arabistan Deniz Kuvvetleri için MH-60R helikopteri satışını duyurdu.  Yabancı Askeri Satışlar Programı (FMS) ile gerçekleştirilen satış 10 MH-60R helikopterini içeriyor ve 145.136.040 ABD Doları değerinde.

Çalışma Connecticut Stratford’daki Sikorsky tesislerinde gerçekleştirilecek ve 31 Ekim 2018 tarihine kadar tamamlanacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 11:08:07 Gönderen: SKYWOLF »