Gönderen Konu: Sikorsky S-70 Black Hawk  (Okunma sayısı 45302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Sikorsky S-70 Black Hawk
« : 08 Eylül 2009, 01:17:06 »
Sikorsky S-70 Black Hawk

S-70i Havalanmak İçin Gün Sayıyor

Sikorsky’nin Polonya’daki şirketi PZL Mielec, ilk S-70i Black Hawk helikopterinin son montaj işlemine başladı. Sikorsky tarafından 1 Eylül 2009 tarihinde yapılan açıklamaya göre, resmi olarak 17 Ağustos 2009’da başlayan son montaj işlemi, Sikorsky S-70 Black Hawk’ın uluslararası modeli olan S-70i Projesi açısından büyük önem taşıyor. S-70i Black Hawk’ın, 2010 yılında tamamlanması planlanıyor.

Diğer yandan Black Hawk helikopterleri için kabin üretimine de hız veren PZL Mielec, 4 adet kabini tamamlamış bulunuyor. Söz konusu kabinlerden 3’ü UH-60M helikopterlerinde, sonuncusu ise S-70i’de kullanılacak.

http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1317&hid=3
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 17:31:39 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Sikorsky S-70 Black Hawk
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2010, 02:10:35 »

S-70i İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

United Teknologies Şirketinin bir kuruluşu olan Sikorsky Aircraft’ın Black Hawk helikopterlerinin mirasını devam ettirecek olan en yeni helikopteri S-70i ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Uçak 0001, Sikorsky Aircraft’ın Polonya’daki PZL Mielec’teki yeni üretim hattında üretildi. PZL Mielec, S-70i programının uluslar arası müşterilerine merkez olarak kurulmuştur. S-70i başarıyla tamamladığı ilk uçuşunu 1 Temmuzda Sikorsky Araştırma Uçuş Merkezinde gerçekleştirdi.

Uluslararası Askeri Programlar S-70i Kıdemli Program Müdürü Debra A. Zampano, “uluslar arası bir ekip tarafında tasarlanan ve geliştirilen S-70i Black Hawk helikopteri ve dünya pazarı için hazırdır” dedi.

DEFENCETURK.COM
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2013, 20:59:22 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Meksika polisine “Kara Şahin’li” noel hediyesi
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2010, 16:52:21 »

ABD ordusunda kullanılan iki UH-60M Black Hawk

Meksika Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele birimi için yeni üretilen 64 milyon dolar ($ABD) değerindeki özel donanımlı üç adet UH-60M Black Hawk tipi genel maksat helikopteri, ABD tarafından Meksika’ya hibe edildi. Güney Amerika ile ABD arasındaki uyuşturucu trafiğinin Meksika hava sahanlığı veya Meksika kıyıları üzerinden cereyan ettiğini bilen ABD, şimdiye dek söz konusu özel polis birimi için 625 milyon dolar harcadı. Birime hibe edilen son model üç adet UH-60M helikopteri, ABD‘nin bu trafiği önlemeye katkıda bulunmak için verdiği desteğin son örneği olarak niteleniyor.

http://www.savunmasanayi.net/meksika-polisine-kara-sahinli-noel-hediyesi/meksika-polisine-kara-sahinli-noel-hediyesi/
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 17:32:52 Gönderen: SKYWOLF »
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2010, 17:59:12 »
Ne değişikliği varmış normal modellerden? Kapıdaki silahmı fark ediyor..ya da motor takımı mı?

Bu arada uyuşturucuyla mücadele edecek helikoptere neden flare takmışlar anlamadım.. adamlar helikoptere stinger mi atacaklar..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2010, 18:01:57 »
Ne değişikliği varmış normal modellerden? Kapıdaki silahmı fark ediyor..ya da motor takımı mı?

Bu arada uyuşturucuyla mücadele edecek helikoptere neden flare takmışlar anlamadım.. adamlar helikoptere stinger mi atacaklar..

Resimdeki helikopter uyuşturucuyla mücadele etmiyor. Resmin altında da yazdığı gibi ABD ordusunda kullanılan bir helikopter. Helikopterin kuyruğundaki yazıdan da nerede kullanıldığı belli oluyor zaten
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2010, 18:48:04 »
Bu resim nerden çıktı o zaman?

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2010, 19:18:49 »
Bunun nedeni ABD'nin sınır kaçakçılığı ile ilgili çok sorunu olması. Sırf sınır için özel birimler yetiştiriliyor ve termal kameralar uav ler ile sıkı denetim altında tutuluyor sınır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2010, 20:07:32 »

Piyangodan. Haberde adı geçen hellikopterin modeli resimdekiyle aynı olması olabilir mi acaba?

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2010, 22:19:46 »

Piyangodan. Haberde adı geçen hellikopterin modeli resimdekiyle aynı olması olabilir mi acaba?
  ;D   +100
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Danimarka MH-60R SEAHAWK Helikopterini Seçti
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2012, 02:46:15 »
Danimarka MH-60R SEAHAWK Helikopterini Seçti

ABD Donanması, Danimarka hükümetinin 9 adet MH-60R SEAHAWK helikopteri satın alma ve Deniz Helikopter Değiştirme Programı için kapsamlı lojistik destek almak için teklif niyetini  kabul edildiğine dair resmi bir mektubu imzaladığını  duyurdu. 686 milyon dolar(Kr 4 milyar) değerindeki anlaşmaya göre helikopterler ABD hükümetinin Yabancı Askeri Satışlar (Foreign Military Sales - FMS) programı yoluyla tedarik edilecektir.

Danimarka, 2011 yılında 24 helikopter alan  Avustralya'nın  sonrasında MH-60R helikopteri alan ikinci ülkedir. Tüm helikopterler 2018 yılına kadar Danimarka hükümetine teslim edilecektir.

Danimarka helikopterleri Kuzey Atlantik'de Danimarka çıkarlarını savunmak, deniz savaş operasyonları, korsanlık faaliyetlerine karşı operasyonları yürütmek ve uluslararası dağıtımlar sırasında diğer görevleri yürütmek amacıyla kullanacak.

Gövde üreticisi Sikorsky Aircraft, görev sistem entegratörü Lockheed Martin, motor üreticisi GE, sensör tedarikçisi Raytheon Corp ve eğitim tedarikçisi CAE oluşan Seahawk ekibini Birleşik Devletler Donanması desteklemiştir.

Bethesda, Maryland'de bulunan Lockheed Martin dünya çapında yaklaşık 120,000 çalışanı ile başta gelişmiş teknolojik sistem, ürün ve hizmetlerin araştırma, tasarım, geliştirme, üretim, entegrasyon ve idamesini yapan bir küresel savunma ve havacılık şirketidir. 2011 için şirketin net satış 46,5 milyar $ idi.

Stratford, Conn merkezli Sikorsky Aircraft Corp, helikopter tasarımı, üretimi ve hizmetinde bir dünya lideridir. Onun ana şirket, Hartford, Conn merkezli United Technologies Corp, havacılık ve bina sistemleri sanayi için yüksek teknoloji ürünleri ve destek hizmetleri geniş bir yelpazesi sunmaktadır.

DefenceTurk.com