Gönderen Konu: S-300 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 55482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: S-300 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #60 : 19 Aralık 2013, 15:10:54 »
Ateşlediklerinin yerine yenisini kolay koyabiliyorlar mı üstad?

Bilmem. Var mı ki acaba ellerinde? Biz de bizim SOMları şunun üzerinde denesek nasıl olur!  ;D  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #61 : 19 Aralık 2013, 16:03:00 »
Yerli üretim füze ve bombalarımızın tamamını denemeye yunan s-300 leri yetmez :)

Çevrimdışı Attila

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #62 : 21 Aralık 2013, 13:10:04 »
...  Güçlü İran Ordusunun Güçlü Hava Savunma ''  VARİLLERİ ''   ;D  ;D  ;D ALLAH Sizi Top Etsin Emiii

Tam olarak emin olamadım ama sanki 'varillerin' içi dolu da kamyonun lastikleri ağırlıktan biraz ezilmiş gibi
Tabi bunu düşünüp lastikilerin havasını biraz indirmiş olma ihtimalleride var

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Putin, İran'a S-300 sevkiyatına izin verdi
« Yanıtla #63 : 13 Nisan 2015, 16:35:57 »

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran'a S-300 füze savunma sistemi sevkiyatının önündeki yasal engeli kaldırdı.
Kremlin Basın dairesinden yapılan açıklamaya göre Rusya'nın İran'a S-300 füzesi sevk etmesini engelleyen yasak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kararıyla iptal edildi. Açıklamada, "Karar, Rusya topraklarından (hava sahası dahil) İran İslam Cumhuriyeti'ne transit sevkiyat yapılması ve İran'a deniz ve hava yoluyla S-300 füze savunma sistemleri sevk edilmesi önündeki yasağı kaldırıyor" denildi.

Rusya ve İran, 2007 yılında 800 milyon dolar değerinde S-300 füze savunma sistemi anlaşması imzalamıştı. Ancak BM'nin İran'a nükleer programı nedeniyle uyguladığı uluslararası yaptırımlar nedeniyle, 2010 yılında dönemin Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, İran'a S-300 sevkiyatını askıya almıştı. Bunun üzerine İran Savunma Bakanlığı, Rusya askeri ihracat şirketi Rosoboronexport aleyhine Cenevre Tahkim Mahkemesi'nde Nisan 2011'de 4 milyar dolarlık dava açmıştı.

Rusya'nın İran'a yeniden silah sevk edebilmesinin önünü açan gelişme, İran'ın 2 Nisan günü P5+1 ülkeleri ile nükleer programı konusunda çerçeve anlaşma imzalaması oldu. Anlaşma, Tahran'ın uranyum zenginleştirme programını sınırlaması karşılığında İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılmasını öngörüyor.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, çerçeve anlaşmasının imzalanmasından sonra vakit kaybetmeden, İran'a uygulanan silah ambargosunun da kalkacağını söylemişti.

Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/savunma/20150413/1014967402.html#ixzz3XCE3IY4Z

İran Meclis Başkanı'nın Dışişleri Danışmanı Hüseyin Şeyhülislam, İran'a S-300 füze savunma sistemlerinin sevkiyatına uygulanan ambargonun Rusya tarafından kaldırılması ile ilgili haberi yorumladı. Gelişme nedeniyle mutlu olduklarını belirten Şeyhülislam, İran için Rusya'nın güvenilebilir bir ülke olduğunu söyledi.

Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/savunma/20150413/1014970481.html#ixzz3XDeDQqr3
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 22:26:12 Gönderen: inovasyon »
Ben Fransa'yı veya Fransızları asla sevmedim ve bunu söylemekten asla vazgeçmedim.
İslam halkı bize, örneğin Fransa'dan hep yakın olacak.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yalnızca kazanabiliriz. İktisadi durumumuz birkaç yıldan fazla dayanmamıza elverişli değil. Goering bunu size anlatabilir. Başka çıkar yolumuz yok, harekete geçmeliyiz... Kişisel etkenlerden başka siyasi durum da bizden yanadır; Akdeniz'de; İtalya, Fransa ve İngiltere arasında bir rekabet vardır; Yakındoğu'da hava gergindir... İngiltere büyük bir tehlike içerisindedir. Fransa'nın durumu da bozulmuştur. Doğumlar azalmaktadır... Yugoslavya çöküş tohumlarını taşıyor... Romanya her zamankinden zayıf... Türkiye'yi Mustafa Kemal’in ölümünden bu yana dar kafalı, kararsız, güçsüz insanlar yönetiyor. Bütün bu elverişli durumlar, iki ya da üç yıl içinde ortadan silinecektir. Benim kaç yıl yaşayacağımı kimse bilemez. Bundan ötürü, dört ya da beş yıl beklenilmesi doğru olmayan bir planı, hemen uygulamaya başlamalıyız.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 13 Nisan 2015, 21:08:57 »
dengeler degisecek gibi durum suriye konusunuda etkiler

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 13 Nisan 2015, 21:11:39 »
dengeler degisecek gibi durum suriye konusunuda etkiler
İran'in Rusya'dan S-300 istemesinin nedeni İsrail F-35'leri diye biliyorum.
Ben Fransa'yı veya Fransızları asla sevmedim ve bunu söylemekten asla vazgeçmedim.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yalnızca kazanabiliriz. İktisadi durumumuz birkaç yıldan fazla dayanmamıza elverişli değil. Goering bunu size anlatabilir. Başka çıkar yolumuz yok, harekete geçmeliyiz... Kişisel etkenlerden başka siyasi durum da bizden yanadır; Akdeniz'de; İtalya, Fransa ve İngiltere arasında bir rekabet vardır; Yakındoğu'da hava gergindir... İngiltere büyük bir tehlike içerisindedir. Fransa'nın durumu da bozulmuştur. Doğumlar azalmaktadır... Yugoslavya çöküş tohumlarını taşıyor... Romanya her zamankinden zayıf... Türkiye'yi Mustafa Kemal’in ölümünden bu yana dar kafalı, kararsız, güçsüz insanlar yönetiyor. Bütün bu elverişli durumlar, iki ya da üç yıl içinde ortadan silinecektir. Benim kaç yıl yaşayacağımı kimse bilemez. Bundan ötürü, dört ya da beş yıl beklenilmesi doğru olmayan bir planı, hemen uygulamaya başlamalıyız.

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
ABD'den Rusya'ya S-300 füze savunma sistemi tepkisi
« Yanıtla #66 : 14 Nisan 2015, 20:10:24 »
ABD'den Rusya'ya S-300 füze savunma sistemi tepkisi

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Marie Harf, Rusya'nın İran'a S-300 hava savunma sistemlerini teslim etme kararını "yapıcı" bulmadıklarını söyledi.rıcı rolü göz önünde bulundurulduğunda, bu satışların yapılması için şu anda zaman uygun değil" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı telefon görüşmesinde, konuyu gündeme getirdiğini belirten Harf, "Rusya'nın bu konuda adım atmasının, şu zamanda yapıcı bir yaklaşım olmadığını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

BM Güvenlik Konseyi üyesi ülkeler ve Almanya ile İran arasındaki müzakerelerde Rusya ile çok yakından çalıştıklarını dile getiren Harf, konunun müzakerelere etkisinin olacağını sanmadığını, bu ikisinin birbirinden farklı konular olduğunu belirtti.

PUTİN KARARI İPTAL ETTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, S-300 hava savunma sistemlerinin İran'a teslimatı, Rusya topraklarından bu ülkeye transit geçişi, Rus gemi ve hava araçlarıyla taşınmasına yönelik yasağı iptal etmişti.

Putin'in imzaladığı kararname, Rusya'nın 22 Ekim 2010'da İran'a silah teslimatının askıya alınmasına yönelik kararından S-300'lerin olduğu kısmı çıkarttı.

Rusya ve İran, 2007 yılında S-300 hava savunma sistemi satışı konusunda anlaşma imzalamıştı. ABD ve İsrail, anlaşmaya sert tepki göstermişti. Rusya, 2010'da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin İran'a yönelik silah ambargosu kararı almasının ardından, S-300 anlaşmasını tek taraflı askıya aldığını açıklamıştı.
http://www.ntv.com.tr/dunya/abdden-rusyaya-s-300-fuze-savunma-sistemi-tepkisi,3HYB_T0x8UK_3yb41FRicQ
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 20:12:29 Gönderen: inovasyon »

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
Netanyahu'dan Rusya'ya İran sitemi
« Yanıtla #67 : 14 Nisan 2015, 22:49:00 »
Netanyahu'dan Rusya'ya İran sitemi
İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'a kalkan ambargo sonrası Rusya'nın S-300 füzelerini teslim kararı nedeniyle Putin'le görüştü.

Binyamin Netanyahu telefonda S-300 uzun mezilli hava savunma sistemlerinin İran'a teslimatına yönelik yasağın kaldırılmasını konuştu.

Kremlin Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Netanyahu, Putin'e S-300 yasağının kaldırılmasından duyduğu endişeyi dile getirdi.

Putin, konuyla ilgili Netanyahu'ya, "S-300'lerin taktik ve teknik özelliklerinin tamamen savunma amaçlı olduğunu ve İsrail dahil bölgedeki diğer ülkelerin güvenliğine tehdit oluşturmayacağını" söyledi.

Görüşmede ayrıca, uluslararası ve bölgesel diğer bazı konuların ele alındığı belirtildi.

Kremlin Sarayı'ndan dün yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Putin’in imzaladığı kararnameyle S-300 uzun mezilli hava savunma sistemlerinin İran'a teslimatına yönelik yasağın kaldırıldığı bildirilmişti.

Uçak ve balistik füzelere karşı etkili olan S-300 füzeleri, dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemlerinden biri olarak nitelendiriliyor.
http://www.ensonhaber.com/netanyahudan-rusyaya-iran-sitemi-2015-04-14.html
Ben yoruldum Netenyahu yorulmadı adamcağızı her krizde Putin'e yolluyorlar

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #68 : 15 Nisan 2015, 12:19:04 »
batı doğalgazı ve petrol fiyatlarını rus ekonomisini batırmak için kullanırsa, Ruslarda bunun hıncını alacaklardır.

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 15 Nisan 2015, 14:05:43 »
batı doğalgazı ve petrol fiyatlarını rus ekonomisini batırmak için kullanırsa, Ruslarda bunun hıncını alacaklardır.
ABD İŞİD'i  suriye s-300 lerinden korktuğu için bir ara  F-22 ile vurmuştu...Şimdi de İran S-300 alacak artık İsrail'in İran nükleer tesislerini vurması zorlaşır