Gönderen Konu: S-300 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 55119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
... Ayrıca Ermenistan'Da 2 Batarya S-300'ü Alıp İdame Ettirecek Paramı Var ? Adamlar Aç  :D
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''

Çevrimdışı cyctec

• DefenceTurk
  • *
  • 0
sınır komşumuz olupta yükske irtifa hava savunmasına ship olmayan bir bizi olsa gerek! etrafımız bariz ateş çemberi.
Eğer bir Türk devleti olmasaydı mutlaka yaratmak gerekirdi.
( THIERS )

Çevrimdışı Türkistan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
sınır komşumuz olupta yükske irtifa hava savunmasına ship olmayan bir bizi olsa gerek! etrafımız bariz ateş çemberi.

Birde İşgal Altındaki İrak Var  ;D

İlginçtir , Ürdün , Mısır , Suudi Arabistan , Tayvan , Kuveyt , B.A.E , Hollanda , Yunanistan , Kazakistan ,  Cezayir , Bulgaristan , Belarus , Ukrayna, Polonya , G.Kore , Japonya Gibi Ülkeler Yüksek İrtifa Hava Savunmalarına Sahipken

Türkiye , İtalya , İngiltere , Fransa  Kanada , Avustralya , İsveç , İspanya , Belçika , Portekiz , Norveç , Finlandiya Gibi Nispetende Olsa Diğer Ülkelere Nazaran Refah Bakımından Gelişmiş Ülkelerin Yüksek İrtifa Savunma Sistemleri Mevcut Değiller Çok İlginç Değil Mi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
  Türkiye , İtalya , İngiltere , Fransa  Kanada , Avustralya , İsveç , İspanya , Belçika , Portekiz , Norveç , Finlandiya Gibi Nispetende Olsa Diğer Ülkelere Nazaran Refah Bakımından Gelişmiş Ülkelerin Yüksek İrtifa Savunma Sistemleri Mevcut Değiller Çok İlginç Değil Mi ?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GAt3I07DhMw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=GAt3I07DhMw</a>

SAMP/T Land Based Air Defense System
MBDA (Europe)

SAMP/T Area air defense system, currently in production for the French army and French and Italian Air forces.
SAMP/T is a land based air defense system incorporating the Aster 30 missile, designed to provide area defense and point defense for land forces and sensitive sites. The missile is effective against emerging threats, including aircraft, UAVs, helicopters and also the new generation of high speed stealthy stand-off missiles. Aster is a modular family of vertically launched air defense missiles, designed initially for naval use.

Aster 30 launched from a SAMP/T vertical launcherThe missiles were developed by MBDA for the Franco – Italian Future Surface-to-Air Family (FASF) program, endorsed by the armed forces of both countries. Under the SAMP/T medium range area defense system, both armies, as well as the French Air Force, are expected to field the Aster 30, covering the range of 120km. Evolved Block 1 version of Aster 30 also includes missile engagement capability, intercepting Tactical Ballistic Missile of the 600 km class. MBDA is also planning to offer Aster 30 Block 2 missiles in the future, with engagement capability of ballistic missiles with much longer range.

Thales is responsible for the Arabel fire control system. The Arabel multifunction, electronic scanning radar which already equips the French Navy Charles de Gaulle aircraft carrier, is capable of detecting all types of threat in the harshest environments and provides high-precision guidance in the missile's initial phase, until the onboard seeker takes over and guides the missile onto its target. The system's ability to counter ballistic threats will be made possible by the later addition of a multi-function air defense radar incorporating the new M3R technology.

The firing units comprise of truck mounted firing units, equipped with vertical launcher. Each army will use local trucks for its systems – the Italians will use Astra/Iveco and the French – the Renault TRM-1000 trucks. Each firing unit will be able to fire eight missiles in rapid succession to counter saturation attacks. The system is in development since 1997. Two systems were produced under Phase 2 contract, one for each country. Qualification tests were carried out at the end or 2003 and followed by Phase 3 contracts, covering Block 1 missiles was signed in November 2003, including 12 systems for the French Air Force and Army and six for Italy. MBDA is also offering SAMP/T system for export.

http://defense-update.com/products/s/sapm-t.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Türkistan

• DefenceTurk
  • *
  • 0

The firing units comprise of truck mounted firing units, equipped with vertical launcher. Each army will use local trucks for its systems – the Italians will use Astra/Iveco and the French – the Renault TRM-1000 trucks. Each firing unit will be able to fire eight missiles in rapid succession to counter saturation attacks. The system is in development since 1997. Two systems were produced under Phase 2 contract, one for each country. Qualification tests were carried out at the end or 2003 and followed by Phase 3 contracts, covering Block 1 missiles was signed in November 2003, including 12 systems for the French Air Force and Army and six for Italy. MBDA is also offering SAMP/T system for export.

http://defense-update.com/products/s/sapm-t.htm

... Başkan Aster Serisi Sistemler Deniz Platformları İçin Uyarlanmış Kara Versiyonu Olmadığını Biliyorum , Yanılıyormuyum ?

Tam Soruyordum Ki Varmış Galiba  :D
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 18:44:33 Gönderen: Türkistan »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: S-300 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #55 : 02 Mart 2013, 13:23:49 »
Rusya, yüzlerce milyon dolar kaybetti

2.03.2013, 13:30

Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Müdürü Aleksandr Fomin dün yaptığı açıklamada İran ile imzalanan ve S-300 hava savunma füzelerinin teslimatını öngören anlaşmanın uygulanmaması nedeniyle Rusya’nın yüzlerce milyon dolar kaybettiğini söyledi. Fomin, İran için üretilen S-300 füzelerinin başka bir ülkeye satışının neredeyse imkânsız olduğunu da sözlerine ekledi. Fomin “S-300 füze sistemi siparişi veren tarafın isteği üzerine hedefe atış sistemi, hedef tespit sistemi ve diğer bileşenler içerir” dedi. Fomin, bu sistemin diğer bazı bileşenlerinin diğer ülkelerden sipariş edilebileceğini söyleyerek bu yüzden İran S-300 füzelerinin çok özel bir ürün olduğunu ve dış piyasaya satılamayacağını söyledi.

http://turkish.ruvr.ru/2013_03_02/Rusya-yuzlerce-milyon-dolar-kaybetti/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Putin S-300 üretimini inceledi
« Yanıtla #56 : 11 Temmuz 2013, 15:39:13 »

Putin S-300 üretimini inceledi

©RIA Novosti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sankt Peterburg’da, ülkenin önde gelen silah fabrikalarından Obuhovski Zavod’u ziyaret etti.

Önce fabrikanın S-300 füze sistemleri için parçaların üretildiği bölümü ziyaret eden Rusya liderine, diğer bölümde hazır ürünler gösterildi. Putin ayrıca, S-300’lerin yerini alacak yeni hava savunma sistemi olan Vityaz’ı de inceledi.

S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin dünya piyasasında talep gördüğünü belirten Vladimir Putin, Rusya’nın bu silahları geliştirmeye devam edeceğini, çünkü saldırı yeteneklerine göre stratejik nükleer silahlara yakın olduğunu kaydetti.

http://turkish.ruvr.ru/2013_06_21/Putin-S-300-uretimini-inceledi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rum S-300'ünden Tam İsabet
« Yanıtla #57 : 14 Aralık 2013, 10:55:26 »

S-300, Yunanistan ve Kıbrıs hava savunmasında bir koz

Kıbrıs Savunma Bakanı Fotis Fotiu, Yunanistan’ın Girit adasında konuşlandırılan Rus S-300 füze sisteminin, Yunanistan ve Kıbrıs’ın hava savunmasında bir koz olduğunu açıkladı. Fotiu, bu sözlerle, Yunan ordusunun hizmetinde bulunan S-300 füze sisteminin başarılı denemesini yorumladı.

S-300 denemelerine, Yunanistan ve Kıbrıs’ın savunma bakanları, genelkurmay başkanları, Yunanistan parlamentosu milletvekilleri, Rus uzman ve askerler ve bazı yabancı büyükelçiliklerin temsilcileri katıldı.

Kıbrıs Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre S-300 fırlatılan füze, poligona 30 kilometre uzaklıkta bulunan bir insansız hava aracını başarılı bir şekilde imha etti.

http://turkish.ruvr.ru/2013_12_13/s-300-yunanistan-ve-kibris-hava-savunmasinda-bir-koz/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #58 : 19 Aralık 2013, 14:40:44 »
Yunanlıların bunca senedir akılları neredeymiş de sistemi yeni deniyorlar. Ya sağlıklı çalışmıyor olsaydı?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: S-300 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #59 : 19 Aralık 2013, 14:46:45 »
Ateşlediklerinin yerine yenisini kolay koyabiliyorlar mı üstad?