Gönderen Konu: S-300 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 55124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı URUG

• DefenceTurk
  • *
  • 0
S-200-leri de var.Rusya S-300 satmayınca bize rus S-300-leri gerek  deyip İran yapımı S-300 çıkardılar parada.Hatta boruların metal  plastikden yapıldığını söyleyenlerde oldu.

Azerbaycan S-300-leri.

Rusya bir daha S-300 üretmeyecek ve Azerbaycan S-300-leri S-400 prototipleridir.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Iran olayı komikti geçekten.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #32 : 01 Temmuz 2012, 16:25:12 »
İran'ın S 300 ısrarı
Tahran: Rusya'nın 5 adet S-300 füze savunma sistemi teslim etmesi gerekiyordu
01 Temmuz 2012 Pazar, 15:51:12

İran Savunma Bakanı Ahmet Vahidi, Rusya'ınn 2007'de imzalanan anlaşma çerçevesinde sevkiyatını gerçekleştirmediği S-300 füze savunma sistemleri ile ilgili uluslararası mahkemelerde açtıkları dava sürecinin devam ettiğini söyledi.

Press TV'ye açıklamada bulunan Vahidi, "Rusya 800 milyon dolarlık anlaşmanın gereklerini yerine getirmedi… Bizim de uluslararası mahkemelerde hakkımızı aramamız normal." dedi. Moskova, 2007'de imzalanan anlaşmaya göre Tahran'a 800 milyon dolar karşılığında 5 adet S-300 PMU-1 füze savunma sistemi teslim etmesi gerekiyordu.

İran nükleer programı dolayısıyla BM Güvenlik Konseyi'nde dördüncü aşama alınan yaptırım kararlarını gerekçe gösteren Kremlin, S-300 füze sevkiyatının iptaline karar vermişti.

İran, 2011'de uluslararası mahkemeye yaptığı başvuruda S-300 füze sistemlerinin saldırı değil, savunma silahı olduğunu iddia etmiş, Moskova'nın taahhütlerini yerine getirmesini talep etmişti.

Tahran'ın başlattığı dava süreci ile ilgili açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Biz aldığımız ilk ödemeleri geri verdik. Bu sürecin kapanması gerektiğini düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulunmuştu.

Tahran daha önce de Rusya'nın anlaşmayı iptal etmesi durumunda 100 milyon dolar tazminat ödemeleri talebinde bulunmuş, Moskova ön ödeme olarak aldıkları 166,8 milyon doların dışında 1 cent bile ödeme yapmayacakları karşılığını vermişti.

CHA
http://www.haberturk.com/dunya/haber/755468-iranin-s-300-israri
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #33 : 01 Temmuz 2012, 17:52:19 »
...  EEE  Resmi Törende S-300 Diye Geçirdikleri  Bir Birine Kaynatılıp Kamyona Yerleştiriilmiş Varillere Ne Oldu  ;D   Kendi  Yalanlarıını Kendileri Deliyor Geri Zekalılar  ;D  Bir Zamanlar  Varilleri  Kaynatıp Törende Geçirip Bizde S-300 Var Demişler'' Dİ''  Ama Belliki Kendileri Dahi İnanmamış  ;D
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #34 : 01 Temmuz 2012, 18:34:54 »
...  EEE  Resmi Törende S-300 Diye Geçirdikleri  Bir Birine Kaynatılıp Kamyona Yerleştiriilmiş Varillere Ne Oldu  ;D   Kendi  Yalanlarıını Kendileri Deliyor Geri Zekalılar  ;D  Bir Zamanlar  Varilleri  Kaynatıp Törende Geçirip Bizde S-300 Var Demişler'' Dİ''  Ama Belliki Kendileri Dahi İnanmamış  ;D

Ben de bu konuda yazacaktım, sen önce davrandın. Hani İran'ın S300'leri vardı! Önce böyle demişlerdi. Sonra kıvırıp S300 ayarında füze yaptık demişlerdi. O varilleri gösterip. Hepsi palavra...
İşin acı yanı bu palavralara inanan, kendilerini bu konuda uzman ilan eden insanların da olması...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #35 : 01 Temmuz 2012, 23:26:35 »
biz ne kadari söylensekte :) adamlar inanmislar kendi palavralarina...
bu düsüncelerinden vaz geciremeyiz... taaaa ki baslarina bombalar ucaklar yagdigi zamana kadari... ellerinde o savunma sistemleri olmadigini anlarlar...

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #36 : 02 Temmuz 2012, 00:43:23 »

Aman arkadaslar büyük konusmayın.Sinirlenirseler,mancınıkla atarlar s300 varillerini. ;D

Çevrimdışı Türkistan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #37 : 02 Temmuz 2012, 13:07:24 »

Ben de bu konuda yazacaktım, sen önce davrandın. Hani İran'ın S300'leri vardı! Önce böyle demişlerdi. Sonra kıvırıp S300 ayarında füze yaptık demişlerdi. O varilleri gösterip. Hepsi palavra...
İşin acı yanı bu palavralara inanan, kendilerini bu konuda uzman ilan eden insanların da olması...

...Şimdiki Yalanlarıda Müthiş Uzun Menzilli Füze Yalanı  ;D  Scud'lardan Bozma Füze Ve Bir Kaç K.Kore'Den Alınan Menzili Bilinmeyen Füze ?

Yok Efendim Uzuuuun Menzilli Yok Efendim Sapma Payı ''0'' Mışşş ,  Ben İddaa Ediyorum K.Kore'Den Aldıkları Hariç Gerisi Tamamen Scud Bozması Menzili Artırılmış Hedefini 6/7 Km Sapma İle Vuran Ve Tahribat Gücü Çok Az Olan Füzeler Bunlar , ''  Hava Savunma '' VARİLLERİNDE '' Olduğu Gibi Palavra .... ;D >:(

Çevrimdışı Türkistan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #38 : 02 Temmuz 2012, 13:12:37 »
...  Güçlü İran Ordusunun Güçlü Hava Savunma ''  VARİLLERİ ''   ;D  ;D  ;D ALLAH Sizi Top Etsin Emiii

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İran'ın S 300 ısrarı
« Yanıtla #39 : 02 Temmuz 2012, 18:58:50 »
...  Güçlü İran Ordusunun Güçlü Hava Savunma ''  VARİLLERİ ''   ;D  ;D  ;D ALLAH Sizi Top Etsin Emiii

;D ;D ;D

Öyle deme  , sahte hedef olarak işe   yararlar :D     kaybedecekleri  hurda bir kamyon  10 tanede  varil  ;D