Gönderen Konu: S-300 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 55127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: S-300 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #80 : 07 Mart 2016, 08:34:19 »
Yenişafak kaynaklı bu habere dair yabancı ajanslarda bir şeye rastlamadım. İlerleyen günler haberin gerçekliğini netleştirebilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #81 : 07 Mart 2016, 20:34:57 »
burda var ama israilde çok okunan bir haber sitesi değil sanırım. gerçi bunlarda kuveyt daily al jarida yı kaynak göstermişler.

http://www.israelhayom.com/site/newsletter_article.php?id=32223
« Son Düzenleme: 07 Mart 2016, 20:39:04 Gönderen: azarax »

Çevrimdışı Atak

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 07 Mart 2016, 22:35:12 »
http://www.newsjs.com/tr/rusyadan-irana-s-300-darbesi/dmcYbbIItcC9wKMmYOIqbFepzIHxM/

Bir çok gazetede haber doğrulanmış. Acaba hangi Rus silahları Hizbullahın eline geçtide S-300 satmaktan vaz geçtiler..

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #83 : 08 Mart 2016, 00:03:59 »
İyi olmuş

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 08 Mart 2016, 16:39:10 »
Hizbullah işin masal tarafı
İran Hizbullah'ı dün başlamadı ki desteklemeye
İsrail İrana karşı Rusyaya yanaştı, hepsi bu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #85 : 08 Mart 2016, 17:06:05 »
Açıkçası haber bana halen gerçekçi gelmiyor. Özellikle de Rusya'nın İran gibi büyük bir pazardan büyük paylar kazanma şansı çok artmışken!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #86 : 09 Mart 2016, 08:30:28 »
Açıkçası haber bana halen gerçekçi gelmiyor. Özellikle de Rusya'nın İran gibi büyük bir pazardan büyük paylar kazanma şansı çok artmışken!

Rusya batı ile papaz batıda etkili lobi İsrail lobisi Rusya için kaybedilmemeli önemli bir müttefik Rusya için
ama İsrail ile İran anlatmaya gerek yok zaten

hadi bir Rus olarak ne şişi ne kebab yakmadan çık işin içinden
yoksa para hele bu aralar rusa çok lazım

Çevrimdışı mehmetumut4

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 13 Mart 2016, 11:27:11 »
Ukrayna S-300 üretiyor diye biliyorum ve bu aralar dostluğumuz baya ilerledi.Ukraynadan hazır S-300 bataryaları alımı yada bir teknoloji paylaşımı yapılması mümkünmüdür?

Turkish Military

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran, 6 Yıl Sonra Muradına Erdi! Rusya, S-300'leri Teslim Etti
« Yanıtla #88 : 11 Nisan 2016, 12:32:38 »
İran, 6 Yıl Sonra Muradına Erdi! Rusya, S-300'leri Teslim Etti

İran Dışişleri Bakanı Sözcüsü, 2010 yılında ambargo nedeniyle askıya alına S-300'lerin ilk bölümünün ülkeye teslim edildiğini açıkladı.

İran  Dışişleri Bakanlığı,  Rusya'dan ilk S-300 hava savunma füze sistemlerini teslim aldıklarını duyurdu.

"İLK TESLİMATINI ALDIK"

İran  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Caber Ansari, ilk S-300'leri teslim aldıklarını söyledi. Ansari, "Daha önce, eskide kalan bazı nedenlerden dolayı sürecin devam ettiğini açıklamıştık. Ancak bugün söyleyebilirim ki bu teknolojinin ilk teslimatını aldık. İlerleyen dönemlerde geriye kalan bölümü teslim alacağız." dedi.

AMBARGO NEDENİYLE TESLİMAT ERTELENMİŞTİ

Rusya ile  İran, 2007 yılında S-300'ler ile ilgili anlaşmaya varmıştı. Ancak, 9 Haziran 2010 tarihinde  Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi tarafından alınan karar nedeniyle  İran ile olan askeri teknoloji işbirlikleri askıya alınmıştı. Bu nedenle S-300'lerin teslimatı ertelenmişti.

AMBARGO KALKINCA TESLİMAT GERÇEKLEŞTİ

İran ile P5+1 (Rusya, ABD,  Çin,  İngiltere,  Fransa,  Almanya) ülkelerinin nükleer program konusunda anlaşmaya varmasının ardından  Rusya, Nisan 2015 tarihinde S-300'ler ile ilgili yasağın kaldırıldığını ve yakın zamanda  İran'a teslim edileceğini duyurmuştu.

TAMAMI TEMMUZ'DA TESLİM EDİLECEK

S-300'lerin tamamının Temmuz 2016 tarihine kadar  İran'a teslim edilmesi planlanıyor.

S 300 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ

Stratejik önem taşıyan bina, askeri üs ve komplekslerin savunulması için tasarlanan S-300 hava savunma füze sistemi, farklı çeşitteki hedefleri vurabiliyor.

S-300, orta ve kısa menzilde balistik ve benzeri hava saldırılarından korunmak için kullanılan bir hava savunma füze sistemi. Füze sistemi, bir Rus şirketi olan Almaz Bilimsel Endüstriyel Şirketi tarafından geliştirildi. Sistemin NATO isimlendirmesi SA-10. S-300 sistemi ilk olarak uçaklara ve Cruise füzelerine karşı hava savunması amaçlı geliştirildi. Son türevleri balistik füzelere karşı da savunma yapabiliyor.

Hedefi vuruş kabiliyeti oldukça yüksek olan bu füzeler birçok ülke tarafından kullanılıyor.

http://www.sondakika.com/haber/haber-iran-s-300-leri-teslim-aldik-8346228/

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 11 Nisan 2016, 18:17:44 »
irana S300  nereye varacak ileride belli olacak

bizde hala futbol ugrasalalim