Gönderen Konu: TÜRKLÜK VE TÜRKİYE DÜŞMANI YAHUDİ UŞAĞI ORHAN PAMUK  (Okunma sayısı 4255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEHİTLERİNSESİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TÜRKLÜK VE TÜRKİYE DÜŞMANI YAHUDİ UŞAĞI ORHAN PAMUK

Das Magazin adlı bir İsviçre dergisine Şubat 2005’te verdiği röportajında Türkiye’nin geçmişindeki iki ciddi sorunla yüzleşmekten kaçındığını ifade ederek, “Türkler, 1 milyon Ermeni ve 30 bin Kürt öldürdü” sözleriyle Türk düşmanlığı yaparak Nobel ödülüne layık görülen Orhan PAMUK, geçtiğimiz hafta yine Türklük ve Türkiye hakkında yeni kitabının tanıtımı için Rusya’ya gitmeden önce Rus Timeout Moskova dergisine verdiği mülakatta düşmanlık kinini kustu. Orhan PAMUK, dergiye verdiği mülakatta, “1 milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürülmüştür” sözünün arkasında olduğunu ve Türkiye’de hala karanlık güçlerin yönetimde etkili olduğunu, Ordunun siyasete fazla müdahale ettiğini, bu yüzden de seçmenin AKP’ye yöneldiğini söyleyen Pamuk’un sözleri şöyle: “Ülkemizde ifade özgürlüğü, demokrasinin üstünlüğü, hukuk devleti gibi değerlerin gerçekleştiğini görmek isterdim. Bundan dolayı Türkiye’nin AB’ye girmesini de istiyorum. Türkiye bu değişiklikleri kendi başına yapabilecekse o zaman AB’ye ihtiyacımız kalmazdı. Ben Türkiye’yi yabancılara anlatmaya çalışmıyorum. Türkiye’yi, Türklere anlatmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.
ABD’de bulunan güçlü Yahudi Vakıflarınca yazarlık sıfatı verdirilen ismi hepimizce malum olan Orhan Pamuk denilen zat’ı muhterem zannımca kendisine fazlaca gaz nakledilmiş olacak ki kendisini bulutların üstünde görmekte. Ey Pamuk sana Türklüğe ve Türkiye’ye düşmanca sözler sarf etmen için kim görev verdi de her fırsatını bulduğunda kinini kusuyorsun? Sen Türklüğe ve Türkiye’ye karşı kinini kustuğunda ülkemizde ki Türklük ve Türkiye düşmanları da bir bir ortaya çıkarak sana destek vermekte yarışa giriyorlar. Sana destek yarışında AKP’li Bekir Bozdağ Mayıs 2008’te senin için Nobel ödülünü aldığında Türkçe konuşmandan ötürü göğsünü kabarttığını ve senin en büyük milliyetçi olduğunu ilan etmek gibi ucubeliğini göstermişti. Daha sonra, sen Nobel ödülünü aldıktan sonra Mayıs 2007’de de Boğaziçi Üniversitesi tarafından  fahri doktora ünvanı verilerek cübbeni giydirmişlerdi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşe Soysal da üniversite senatosunun, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün önerisi ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığının talebiyle, sana "Türk ve Dünya Edebiyatlarına yapmış olduğun katkılardan, Türk dilinin ve Türk edebiyatının dünyaca tanınmasına neden olan seçkin edebi eserlerin nedeniyle" fahri doktora unvanı verilmesine oy birliğiyle karar verdiğini anlattı. Prof. Dr. Soysal, daha sonra seni sahneye davet ederek, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Oğuz ile birlikte sana fahri doktora diplomanı sunmuşlardı ve Prof. Dr. Oğuz da sana cübbeni   giydirerek bu ülkenin ekmeğini yiyerek ve bütün imkanlarından faydalanarak üniversitelerimizde profesörlük ünvanı almış kişilerin hangi zihniyetlere hizmet ettiklerini bizlere göstermişlerdi.
Bu ülkede yaşayıp, ekmeğini yiyip, suyunu içip, havasını soluyup, sağladığı tüm imkanlarını kullanıp daha sonra da bu ülkeye düşmanlık duyguları beslemek nasıl bir vakadır? Fakat bu ülkenin kendisine yapılan düşmanlıklara ve hainliklere vereceği cevap elbette olacaktır. Sağlıcakla kalın.

FİKRET ŞAHİN
03.09.2009

Çevrimdışı cüzzamlı melek

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2011, 07:56:38 »
kitap kurdu biri olarak, nobel edebiyat ödülü alan yazarların çoğunun bi işe yaramadığını düşünüyorum. orhan yamuk ve  obama'ya dahi ödül verebilen bir kurumu gayriciddi buluyor ve tınlamıyorum.

diğer dallarını bilemem ama edebiyat ya da barış gibi göreceli dallardaki ödüllerin tamamına yakına siyasidir. hepsi olmasa da...

bu iki daldaki ödüller, psikolojik savaşın yürütüldüğü; o dönem gündemde olan ve yıpratılmak istenen ülkelerin azılı rejim muhaliflerine verilir genelde... örneğin, şirin abadi... iranlı rejim muhalifi avukat, barış ödülü almıştır. rejimi ya da ahmedinejad hükümeti'ni savunduğumdan değil ama, abadi'nin yeşil hareket'İN dahi ötesinde ve yeraltında örgütlenmek (yeraltı, tamamen mecazi bir tanımlamadır, yoksa ninja turtle değil bu insanlar) suretiyle dış destekli yeni bir muhalif gücün parçası olduğu; pjak, halkın mücahitleri ve komale gibi iran tarafından "terör örgütü" kabul edilen örgüt üyelerinin gönüllü avukatlığını üstlendiği; gittiği tüm uluslar arası konferanslarda rejimi ve yönetimi kötülediği (iran açısından bakarsak) biliniyor.

bir de Allah'ını seven söylesin, orhan yamuk'un kitaplarını ali can yazsa yine de sever miydiniz? 2 sayfa üst üste okumak işkence bence... hiçbir bilgisi olmadığı siyasi (!) konularla gündeme gelmese ve puşt batı tarafından totosu okşanmasa, o adam kişilik ve yetenek bakımından bir hiç yahu.... obsesif ayrıca :)
« Son Düzenleme: 23 Mart 2011, 07:58:09 Gönderen: cüzzamlı melek »
bağımsızlık, benim karakterimdir!

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2011, 08:11:27 »
Orhan yamuk'un kitaplarını kim yazarsa yazsın, okunabileceğini sanmıyorum. Bir ara benim adım kırmızı diye bir kitap yazmıştı. Bir arkadaşım da almış, bana vermişti. Okumaya çalıştım ama işkence gibiydi. Kitaba dair hatırladığım tek şey "benim adım şeküre" cümlesinin neredeyse her sayfada bulunması. Bu kitap en çok satanlardan nasıl olmuş hayret ediyorum. Ahmet Ümit bile bu orhandan kat kat üstün bir yazardır. Batının çıkarları olmasa, nobel kazanmayı bırakın kitabını dahi yayınlatabileceğini sanmıyorum.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2011, 08:21:29 »
kimin umurunda pamuk orhan?

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2011, 13:26:26 »
Bu vatan hainlerinin kitap satmasından daha doğal birşey yok. Çünkü içimiz hain dolu.
Bu adamı sevmem, okumam, okuyanlada ilişki kurmam.

Tamamen yahudi sempatizanı şerefsiz haysiyetsiz bir insan demek istiyorum ama insan değil..

Bu tür onursuz insanların lafını bile yapmak boşa zaman kaybı..

topunun canı cehenneme...

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2011, 17:38:53 »
Bakin Arkadaslar avrupalilar binmedigi esegi sey yapmaz yani Orhan pamuk denen denyo onlara hizmet etmeyi bir görev sayar yani o bir görevli esek .
Allahsiz pamuk kurtulus savasi sirasinda milletimizin yüzde 60 i katledildi neden ondan bahsetmezin deyyus  ???
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2011, 17:22:22 »
Ben bu adamı sevmem de,okumamda gerek yok ne olduğu belli.Bi ödül için milletine,tarihine iftira atacak kişilikte bir zat ne olduğu belli.