Gönderen Konu: Mistral Sınıfı Gemiler  (Okunma sayısı 42644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Mistral Sınıfı Gemiler
« Yanıtla #60 : 25 Eylül 2015, 12:39:00 »
Karadeniz'de bir tatbikatta görmemiz sürpriz olmaz bu yavruları.

Artık Akdeniz'de göreceğiz gibi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #61 : 25 Eylül 2015, 14:13:51 »
Bakalım üzerinden ne kaldıracak Mısırlılar? Harrirer...?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #62 : 25 Eylül 2015, 16:16:01 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #63 : 25 Eylül 2015, 16:38:00 »
Bazi kaynaklar görüşmelerin devam ettiğini soyluyor. Hem Mısır'da Apache yok mu? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Bir de Fransızlar kendi mistrallerinden ne kaldırıyor?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #64 : 25 Eylül 2015, 17:47:53 »
Apache helikopterleri deniz için uygun değil. Ama Ka-52K zaten Rusların Mistral gemileri için geliştirdiği deniz versiyonu.

Fransızlar bu gemilerden Tigre, NH-90, Süper Puma, Gazelle gibi helikopterler kullanıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Fransa Mistral Konusunda Zararda
« Yanıtla #65 : 01 Ekim 2015, 11:17:57 »
Fransa Mistral Konusunda Zararda

Fransa Senatosunda Mistral Sınıfı gemilerin Mısır'a satışında Fransa'nın zarara uğradığı tartışılıyor.

Haziran 2011 tarihinde Rusya ile yapılan sözleşmede 893 milyon Euro peşin olmak üzere toplam 1,2 milyar Euro ödeme konusunda anlaşılmıştı. Rusya o tarihlerde anlaşmanın peşin kısmını de ödemişti.

Ukrayna Krizi sonrasında gemilerin Rusya'ya satışının iptal edilmişti. İki ülke anlaşmış ve Fransa, Rusya'dan peşin olarak aldığı 893 milyon Euro'yu iade etmişti. Ayrıca Rusya'nın personel eğitimi ve özel ekipmanlar için harcadığı 56.700.000 Euro da bu ülkeye ödendi. Yani Rusya Fransa'dan toplamda 949.700.000 Euro para aldı.

Fransa daha sonra bu gemileri Mısır'a sattı. Gemilerin satış anlaşmasında fiyat belirtilmedi. Fakat senato raporuna göre 950 - 960 milyon Euro arasında olduğu tahmin ediliyor. Senato Finans Komitesi; bu durumda Fransa'nın 250 milyon Euro kadar zarara uğradığını belirtiyor. Buna ek olarak gemilere takılan Rusya için takılan ekipmanlarının sökümü, gemilerin bakımı gibi sigortası giderler de eklendiğinde zararın büyüklüğü artıyor. Sigortasız giderlerin 90 ila 140 milyon Euro arasında değişeceği belirtiliyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #66 : 01 Ekim 2015, 12:51:44 »
Valla yukaridaki hesaba göre başa-baş görünüyor ama... Yazılı olmayan artılar eksiler olabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #67 : 01 Ekim 2015, 13:17:13 »
1,2 milyarEuro - 950 milyon Euro = 250 Milyon Euro. Pek başa baş değil.

Bu 250 milyon Euroya 90-140 milyon Euro da eklenebilir!

Çevrimdışı ATA-Türk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 03 Ekim 2015, 13:54:17 »
Fransayi kutluyorum. Adamlar büyük bir Devlet gibi davranmis ve Ruslara "NJET!" demisler.

Helal olsun. Bu Ruslar ancak Güc gösterisinden anliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Mısır'ın İlk Mistral'i Yola Çıkmaya Hazır
« Yanıtla #69 : 03 Haziran 2016, 14:44:08 »
Mısır'ın İlk Mistral'i Yola Çıkmaya Hazır

Fransız DCNS, Ekim ayında imzalanan anlaşmnın bir parçası olarak ilk Mistral Sınıfı gemiyi Mısır'a teslim etti. Teslim edilen gemi, aslında Rusya için inşa edilen iki helikopter taşıyıcı gemiden ilki. Batı Fransa'daki Saint-Nazaire limanında bulunan ve Cema Abdül Nasır adı verilen gemiye Mısırlı ve Fransız yetkililerin katıldığı bir törenle bayrak çekildi. Gemi önümüzdeki günlerde destek gemileri ile birlikte Mısır'a yola çıkacak.

Gemi; Ka-27, Ka-29 ve Ka-52 helikopterlerinin karışımı 16 helikopter taşıyabiliyor.

DefenceTurk.com