Gönderen Konu: Anadolu Kartalı Tatbikatı'na yoğun talep  (Okunma sayısı 2865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Anadolu Kartalı Tatbikatı'na yoğun talep
« : 27 Ağustos 2009, 08:37:33 »
Korgeneral Bilgin Balanlı, Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndan eğitim almak isteyen ülkelerin sayısındaki artışın, 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'nın ulaştığı yüksek eğitim seviyesinin en belirgin göstergesi olduğunu söyledi.

Korgeneral Bilgin Balanlı, Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndan eğitim almak isteyen ülkelerin sayısındaki artışın, 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'nın ulaştığı yüksek eğitim seviyesinin en belirgin göstergesi olduğunu söyledi.
30 Ağustos 2009 tarihinde geçerli olacak Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarıyla orgeneralliğe terfi edip Eskişehir 1'inci Hava Hava Kuvveti Komutanlığı'ndan Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcılığı görevine atanan Korgeneral Bilgin Balanlı, Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndan eğitim almak isteyen ülkelerin sayısındaki artışın, 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'nın ulaştığı yüksek eğitim seviyesinin en belirgin göstergesi olduğunu söyledi.
1'inci Hava Kuvveti ve 6'ncı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi (CAOC-6) Komutanlığı görevini Korgeneral Korcan Pulatsü'ye devreden Balanlı, ülkenin güvenliği ve ulusal çıkarların korunması için ihtiyaç duyulan Silahlı Kuvvetler'in en önemli unsurlarından birisinin de Türk Hava Kuvvetleri olduğunu belirterek, "Havacılık alanında son yıllarda yaşanan hızlı teknolojik gelişmeler, hava gücünün etkilerini büyük oranda genişletmiş ve hava gücüne harekatın hatta harbin sonuçlarını belirleyici bir özellik kazandırdı. Çağın en modern silah ve sistemleriyle donatılan Türk Hava Kuvvetleri gerek bölgesinde, gerekse ülkemizden daha uzak coğrafyalarda başarıyla yerine getirdiği görevlerle ülke çıkarlarının gerektirdiği her yerde etkinlikle varlık gösterebileceğini ve ülke politikalarının gerçekleştirilmesinde öncelikli güç olduğunu kanıtlamıştır. Bugün Türk Hava Kuvvetleri, sahip olduğu üstün teknolojik sistemlerin yanı sıra 100 yıla yaklaşan tecrübesi ve hepsinden önemlisi iyi yetişmiş ve eğitilmiş personeliyle ülkemizin gururu olmaya devam etmektedir" dedi.
Korgeneral Bilgin Balanlı, 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin hayati çıkarlarının bulunduğu ve aynı zamanda uluslararası ilişkilerde de çok hassas dengelerin sözkonusu olduğu bir bölgede görev icra ettiğini vurgulayarak, "1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı, önemli bir caydırıcı güç olarak bölge barışına da hizmet etmektedir. 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı, ulaşmış olduğu yüksek eğitim seviyesini görev aldığı harekatlarda ve katıldığı uluslararası tatbikatlardaki başarılarıyla kanıtlarken, dost ve müttefik ülkelere 'Anadolu Kartalı' gibi karmaşık muharebe ortamında üst düzeyde eğitim vermek suretiyle de göstermektedir. Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndan eğitim almak isteyen ülkelerin sayısındaki artış, bunun en belirgin göstergesidir" diye konuştu.
"HAVACILIĞIN BEŞİĞİ ESKİŞEHİR'DE GÖREV YAPTIĞIM İÇİN KENDİMİ ŞANSLI SAYIYORUM"
Türk havacılığının beşiği Eskişehir'de görev yaptığı için kendisini şanslı saydığını ifade eden Balanlı, şunları söyledi:
"1'inci Hava Kuvveti olarak sahip olduğumuz silah sistemlerini etkin bir şekilde kullanmak amacıyla üstün nitelikli bir eğitimle caydırıcı bir hava kuvveti oluşturma görevimizi yerine getirirken, havacılığın zoru başaran, mümkünü ise mükemmele taşıyan bir felsefe ve vazife anlayışı olduğu inancı içinde olduk ve her yıl bir önceki yıldan daha iyisini yapmak üzere uygulamaya geçtik. Üçer aylık periyotlarla durum değerlendirmeleri yaptık. Ulaştığımız her seviyeyi amaç ve hedef olmaktan çıkardık. Onların yerine daha üst hedefler koyarak, onları elde etme gayreti içinde dinamik bir ortam oluşturduk. Toplam kaliteyi yükseltmek amacıyla iyinin üst sınırı olmadığı anlayışını her alanda temel kural olarak yerleştirdik. Bütün çalışmalarımızı personelimiz arasındaki karşılıklı saygı ve sevgi bağlarının daha da güçlenmesi ve tüm personelimizin mutlu, motivasyonu yüksek bireyler olmasına dikkat ederek gerçekleştirdik. Personelimizin Hava Kuvvetlerimizin temel değerleri olan yaşamında onurlu, görevinde sorumlu, çevresiyle uyumlu ve inisiyatif sahibi olması yönünde gayret içinde olduk. Her faaliyetimizde Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaş, ilerici düşünce sistemi, onun ilke ve devrimleri rehberimiz oldu. Yaptığımız çalışmalarla her alanda büyük bir gelişme sağladığımızı ve özellikle harekata yönelik eğitimlerle mükemmele yakın bir seviyeye ulaştığımızı değerlendiriyorum. Buna rağmen bugün ulaştığımız bu noktanın bir son değil, sonsuza uzanan bir yükseliş eğrisinin günümüze denk düşen bir noktası, daha güzel, daha başarılı bir 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı meydana getirmede, yeni komutan arkadaşım Korcan Pulatsü için bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Anadolunun çağdaş yüzü Eskişehirliler'e sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum."
Öte yandan Anadolu Kartalı Eğitimleri, 2001 yılından itibaren her yıl 3-4 dönem halinde Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu bulunan Anadolu Kartalı Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda iki hafta süreyle icra ediliyor. Eğitimlere Türkiye, ABD, İsrail, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, İtalya, Ürdün, Hollanda, İngiltere, Fransa, Belçika ve diğer NATO uçakları katılıyor.

kaynak:  http://www.gokyuzuhaberci.com/11568/anadolu-kartali-tatbikati-na-yogun-talep/
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2009, 15:53:52 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
Ynt: Anadolu Kartalı Tatbikatı'na yoğun talep
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2009, 15:48:25 »
kaynak linki çalışmıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Anadolu Kartalı Tatbikatı'na yoğun talep
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2009, 15:54:16 »
Artık çalışıyor. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com