Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 97376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #60 : 03 Haziran 2018, 01:13:33 »
Olası bir müdahalede Türkiyenin Katarın yanında durmasının çıkarları açısından çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. Eğer ümmet kafası yaşar iki taraftan taraf seçmez barıştırma kafası yaşarsak kaybeden oluruz. Arabistan , BAE ve Mısırın yakın gelecekte bize dost olacagını tahmin etmiyorum. Türkiye olarak çıkarlarımız için Katarın yanında olmamız iyi olur , Arabistanın askeri anlamda Türkiyeyi karşısına alacagına ihtimal vermiyorum.
++++++1 kesinlikle katılıyorum kara hava ve deniz kuvvetlerimizle sonuna katar arkasında olmak çıkarlarımız için çok iyi olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #61 : 03 Haziran 2018, 19:13:51 »
Arkadaşlar katarda kaç tane askerimi var, birde suudi arabistanın çok geniş envanteri var ve o silahları olası bir savaşta amerikan paralı askerleri kullanır

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #62 : 03 Haziran 2018, 21:10:50 »
Suudi Arabistanin envanteri evt cok genis. Onlari kullanacak askerlerden yoksun. Husilerle basa cikamiyor kaldi ki ikinci cephe acma lüksüne girissin.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #63 : 03 Haziran 2018, 21:48:32 »
Suudi Arabistanin envanteri evt cok genis. Onlari kullanacak askerlerden yoksun. Husilerle basa cikamiyor kaldi ki ikinci cephe acma lüksüne girissin.

O husilere silah nereden geliyor onu çok merak ediyorum çünkü oradaki insanlar acından ölüyorlar ayrıca katar ile ganimeti çok yüksek olan bir savaşta amerikalılar boş durmazlar suudların paralı askerliğini yaparlar örnek kaddafi

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 03 Haziran 2018, 22:04:56 »
İrandan geliyor hocam nerden gelecek başka , amerikalılar suudların paralı askerliğini yapar demişsinizde zaten yapıyolar. Önceden yazmıştım burda BAEnin Yemen operasyonunu eski bir amerikalı komutan yönetiyor. Sanırım maaş iyi geliyorki uzattıkça uzatıyor mevzuyu :))
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #65 : 03 Haziran 2018, 22:28:52 »

O husilere silah nereden geliyor onu çok merak ediyorum çünkü oradaki insanlar acından ölüyorlar ayrıca katar ile ganimeti çok yüksek olan bir savaşta amerikalılar boş durmazlar suudların paralı askerliğini yaparlar örnek kaddafi

Suudi ve BAE askerlerin catismalarda geriye biraktiklari silahlarin sayesinde Husileri gayet güzel donattilar aptallar. Iranin destegi artik kayda degmez konuma girdi. Ganimetleri daha uzun müddet onlara yeter.
Dün husilerin düzenledikleri pusuda yine bir sürü Suudileri haklamislar.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #66 : 03 Haziran 2018, 23:11:16 »
Diyelim ki iran gemilerle yemene silah taşıyor, bu gören suudlar ve amerika neden karışmıyor peki ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #67 : 04 Haziran 2018, 00:05:54 »
Gemiler hangi bayrak altında geliyor? Deklare edilen insani yardım malzemesimidir acaba?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 04 Haziran 2018, 00:26:15 »
Diyelim ki iran gemilerle yemene silah taşıyor, bu gören suudlar ve amerika neden karışmıyor peki ?
Yahu bu sorunun cevabına o kadar yakınızki hemen dibimizde işid örneği var. Etrafı çevrili oldugu halde hergün çatışmaya giren bu işid bu kadar silahı mermiyi hadi onları geçtim insansız hava araçlarını , gıdayı nerden buluyorsa Yemende ordan buluyor.Geçen yıl Amerikalı bir askeri yetkilinin  "ülkenin biri 100 bin dolarlık ihayı 2 milyon dolarlık füzeyle düşürdü" diye bir lafı vardı. Arabistanın son zamanlarda yemenden atılan füzeleri imha etmek için fırlattıgı patriot füzelerinin sayısını bilen var mı ? yok. Şuan için BAE-arabistan ve Mısıra potansiyel bir düşman var mı ? yok. Yemen devam etmeliki bu sığırlar silah almalı. Bu sığırların silah alması içinde karşı taraftada silah olması lazım.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2018, 00:26:46 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı gokkurt

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 04 Haziran 2018, 20:06:55 »
s-400'den teknoloji elde edebilecek miyiz? Bakımlarını yapabilecek miyiz? Yoksa yok yerden f-35'ten olacağız.